En İyi Amerikan Filmi Hangisidir?

'Sinema' forumunda Dabatay tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  93
  Amerikan filmleri dünyaya ufuk açan ve çektiği filmler ile çığır açan teknolojiyi en üst düzeyde kullanabilen bir sinema rüyasıdır. Amerikan filmleri Holywood'un altında toplanmışlardır. Amerikan film yüksek bütçelerinden ziyade kaliteli başyapıtları ile de dikkat çekmektedir. Amerikan dizileri de filmleri kadar çok ses getirmesi Amerika’nın film ve dizi sektöründe bir devir atladığının göstergesidir.

  En Yüksek IMDB:
  İmdb'si en yüksek Amerikan filmi Esaretin Bedelidir. Esaretin Bedeli Frank Darabont'un yönettiği 1995 yılında ortaya çıkmış onlarca ödül almış bir filmdir. Amerikan filmleri arasında en sevileni budur. Amerikan filmleri oyuncu anlamında da çok büyük bir yükseliş göstermektedir. Yapılan filmler ile büyük oyuncuların oynaması filmlerine apayrı bir tat katmaktadır. Holywood kendine özgü işler ile ürettiği filmler ile sadece sinema sektörüne değil hem bilim dünyasına hem de insanlığa bir yön vermesi özelliği ile bilinir. Amerikan filmleri ürettikleri ile başka ülkelerde çok yüksek tiraj alan filmlere hep fikir sanatının çıkış yeri olarak bilinir. Başka ülkelerde rekorlar kıran diziler veya filmlerin çoğu genelde Amerikan film veya dizilerinden uyarlamadır. Bu durum Holywood un ne kadar büyük bir fikir çıkış merkezi oluşunun en büyük göstergelerinden biridir. Holywood filmleri genel olarak yaptığı her film ile dünyada çok yüksek miktarda izlenme oluşturur.

  Amerikan Filmi En İyileri Esaretin Bedeli:
  Amerikan filmleri genel itibari ile çok yüksek bütçeli filmlerdir. Esaretin bedelinde ki karakter karısını ve kendini de aldattığı sevgilisini öldürmesi ile ömür boyu aldığı cezadan bahseder. Ceza evinde her türlü dayak, şiddet, tecavüz vardır. Esaretin bedelinde ki karakter olan Andy kendi hoş görü ve pozitifliği ile de etrafını da fazlası ile etkilemesini konu alır.

  Esaretin Bedeli Fragman

   
  Qarizma, Canan ve Çilem Fidan bunu beğendi.
   
 2. Çilem Fidan

  Çilem Fidan Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Bu filmi izledim ve çok etkilenmiştim. Bence bu film 10 üzerinden 10 değerlendirmesini hak ediyor. Gerçekten dünyanın en iyi filmleri arasında yer alması büyük başarı olmuştur. Eğer zamanınız olursa izlemenizi tavsiye ettiğim güzel bir filmdir.
   
   
 3. erentcolak

  erentcolak Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  25
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Açıkcası IMDB'nin bu filmi sürekli listenin ilk sırasında tutmasına anlam veremiyorum, dönem dönem diğer filmlere de şans verilmeli. 2004 yılında gösterime giren Sil Baştan filmi konusu itibariyle romantik filmler içerisinde bir adım ön plana çıkıyor bana kalırsa. Özellikle dram/romantizm/bilimkurgu sentezi arayan arkadaşların kaçırmaması gereken bir film.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş