Ella Kullanıp Hamile Kalan Varmı?

'Doğum Kontrolü' forumunda Rabia T. tarafından 25 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Rabia T.

Rabia T. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Dün gece eşimle korunmasız ilişkiye girdik. Bugün Ella hap kullanmayı düşünüyorum. Daha önceden kullanan bayan arkadaşlardan aklıma takılan sorulara cevap vermelerini rica edeceğim...

Sorularım sırasıyla şöyledir:

- Ella kullandığı halde hamile kalan var mı?
    - Ella hormonal bozukluğa yol açar mı? (İlk defa kullanacağım)
    - Ellanın adet geciktirdiği doğru mudur?

Bu 3 soruya cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. :oops:

2. Feride Çamlı

Feride Çamlı Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bu haptan kullanıp hamile kalan arkadaşlarım olmuştu. Ama onlar ilişkilerinden bir kaç gün sonra kullandıkları için ilacın etkisini göremediler.

Fakat doğum kontrol haplarının arasında en güçlüsü olduğu için adet döngüsünü değiştirebilmektedir.

Bence konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabileceğin kaynakları araştırmalısın. Dediğim gibi korunmasız ilişki sonrasında kullanılan bu haplara fazla bel bağlamamak gerek. :thumbsup:

3. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    87
    Ödül Puanları:
    28
    Aklına takılan bir çok sorunun cevabını küçük bir araştırmayla forumda bulabileceğini söylemek isterim. Birazdan alt kısımda paylaşacağım bağlantıyı tıklayarak sorularına beklediğin cevapları bulabilirsin.

https://www.forumbudur.com/konular/ella-ertesi-gun-hapinin-yan-etkileri-nelerdir.150/

Birde son olarak şunu söylemeliyim ki; doğum kontrol haplarının %100 etkisi yoktur. Bu yüzden doğru kullanım sizi beklenilen sonuca götürür.

Bir çok sitede bazı kadınların bu hapları kullandıkları halde hamile kaldıklarını çok okumuşumdur. Umarım böyle bir durumla karşılaşmazsın canım, kendine iyi bak. :)

4. Rabia T.

Rabia T. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar bugün test yaptım ve sonuç temiz çıktı. Bundan sonra yaşanacak ilişkide kesinlikle korunmasız hiç bir şekilde ilişkiye girmeyeceğim.

Cevaplamada iyi ya da kötü bulunan herkese yine de çok teşekkür ederim. Bir çoğunuz haklısınız, ama gönül sevince önüne geçemiyorum.

Beni anlamanız umuduyla, hepiniz hoşça kalın. :oops:

5. Alice

Alice Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba kızlar,

Adetim de düzensizlik yaşıyorum. Peepap diye bir program kullanıyorum onun bazen hesabı tutar bazen tutmaz onun hesabına göre ayın 30 yumurtlama dönemimdi. Ben de 30 na girenin sabahında korunmasız ilişkiye girdim. Ella aldım 12 saati geçmeden karnım şişti davul gibi oldu. Deli gibi oldum. Şimdi şişik normale indi. Döngüye göre 14 regl günüm. Acaba bu ilaç işe yaramışmıdır. Sakin olmaya çalışıyorum ama delirmek üzereyim.

6. Dilek

Dilek Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    56
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Yaşadığınız ilişkiden kaç saat sonra Ella kullandınız. İlk 24 saat içinde aldıysanız etkisi yüksektir. Bu yüzden endişe etmenize gerek yok. Bazı yan etkileri olduğu için sizde de şişlik durumu meydana getirmiş olabilir.

Geçmiş olsun.

7. BabyFace

BabyFace Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yaşadığım ilişkiden sonra Ella kullanarak yaşanacak hamilelik durumuna engel olmak istedim, ama ne yazık ki bende etkisini görmediğim için 5 aylık hamileyim. Bazı arkadaşların yorumlarında söylediği gibi, kimse bu haplara bel bağlayıp kontrolsüz ilişki yaşamasın.

8. Feride

Feride Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bazı forum sitelerinde ve forumbudur adresinde birçok kişinin Ella kullandıktan sonra bile hamile kaldığı yorumlarını okudum. Dün gece eşimle ilişkiye girdikten sonra sabah nöbetçi eczaneden Ella alıp kullandım, fakat yazılanlara göre bu hapı kullanıp hamile kalanların olduğunu gördüm. İnşallah bu olumsuz durumla karşılaşmam. Henüz 23 yaşındayım ve 3 aylık evliyiz. Çocuk için çok erken olduğunu düşünüyoruz. :(

9. Dicle P.

Dicle P. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Dört yıllık evliyiz ve eşimle iki yıl önce korunmasız ilişkilerimiz oluyordu. Gel git zaman ben bu hapı neredeyse 2 ayda bir kullanmaya başladım. Çünkü eşimle ben rahat ilişki yaşamaktan yanayız. Beni hamile kalmaktan 3 defa koruyan Ella hapı, 4. kullanmamda etkisini göstermedi ve hamile kaldım. Evet, çok etkili bir haptır. Yalnız bu hapı koruma kalkanı olarak görmeyin. Eğer evli değilseniz korunmasız hiç bir şekilde ilişki yaşamayın. Deneyim sahibi olarak bunları söyleyebilirim.

10. Birgül

Birgül Forumbudur.Com Ziyaretçi

3 hafta Ellayı kullanmama rağmen hamile kaldım. Şuan nişanlımla nikah tarihi aldık ve hemen evlilik için çalışmalara başladık. Aldırmayı düşünmüyoruz ve evlenip çocuğumuzu yapacağız. Ama keşkeler hiç bir şeyin geri dönüşü olmuyor. Bu yüzden korunmasız ilişkilerden uzak kalın.

11. ????

???? Forumbudur.Com Ziyaretçi

Arkadaşlar, bu haplara güvenmeyiniz. Nişanlımla korunmasız ilişkiden sonra nişanlım 5 saat sonra Ella hapını kullandı. Tüm önlemlere rağmen hamile kaldı, 1,5 ay sonra düğünümüz var. Yani zamanında da ilacı alsan risk her zaman var. Bu ilaca güvenerek korunmasız ilişki sağlamayın.

12. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Yorumlara bakıyorum da olumsuzlukların dışında talihsiz olaylar yaşayan çiftlerde var. Çoğu kişi Ella hapına bel bağlayarak saldım çayıra mevlam kayıra modunda takılıyor. Yalnız yorumlarda görüldüğü üzere Ella'nın sizi hamile durumundan %100 kurtarma gibi bir özelliği yok. Bence ilişkilerinizi her defasında farklı yöntemlerle korunarak yaşayın. Şimdiden talihsiz olay yaşayan çiftlerimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

13. Bergen

Bergen Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bugün evde kendim test yaptım ve hamile olduğumu gördüm. :( Bende eşimin beyinsizliği yüzünden şuan hamile kalanlar kulübündeyim. İlişkimizden 8-9 saat sonra Ella almama rağmen ne yazık ki hamileyim. :cry:

Henüz bebek için kendimizi hazır hissetmiyorduk. Şimdi ilk bebeğimi aldırmak falanda istemiyorum. Ama şartlar hamile kalmama da el vermiyor. Ne yapacağımı deli gibi düşünüyorum. Nolursunuz bana bu konuda fikir verin. Eşime söylesem o da aldırmama müsade etmeyecek. Ama işte ben hazır değilim.

DieseL bunu beğendi.
  14. DieseL

DieseL Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Artık bu saatten sonra yapılacak birşey kalmamış. Bu saatten sonra aldırabilirsiniz ama bunun dini açısı var ve senin can parçana bunu yapabilecek misin ? Bebek bereketiyle gelirmiş derler.

Açelya bunu beğendi.
  15. Tuğçe Balcı

Tuğçe Balcı Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yorum yazan bu arkadaşın söylediklerine tamamen katılıyorum. Unutma, o senin hayatındaki en değerlin olmak için Allah tarafından gönderildi. Olmamış çocuğun kaderiyle oynama derim. Yaşadığın psikoloji belki bu duruma yönlendiriyor seni, fakat bence bebeğini yap ve o sıcak yuvana bir melek doğur. Lütfen aldırmayı falan düşünme!

Aleyna, Açelya ve DieseL bunu beğendi.
  16. Rukiye

Rukiye Forumbudur.Com Ziyaretçi

Gidin 5 dakikalık zevkiniz için korunmadan yatın kalkın. Sonrada, ben hamilemiyim? Hamile kalmış olabilir miyim? İlaç içtim hala adetim gelmiyor, ne yapmalıyım? Gibi saçma sapan sorular sorarsınız. Ama gebe kalınca da çözümü aldırma olarak görürsünüz. Arkadaşım unutma ki, senin karnında bir canlı var. Biz Müslüman evladıyız. Kalkıp çocuğa kıymak nedir? Sizin vicdanınız bu duruma nasıl el veriyor? Az oturun zevkinizi düşündüğünüz kadar olacak bebeğinizin hayalini kurun. Umarım ne söylemek istediğimi anlamışsınızdır. ;)

Aleyna ve Açelya bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş