Ella Kullanımından Sonra Yaşananlar

'Doğum Kontrolü' forumunda GizliKullanıcı tarafından 9 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. GizliKullanıcı

GizliKullanıcı Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar...

Partnerim sürtünmeli ilişki sonrasında Ella kullandı ve Aralık ayının 20’sinden sonra regl olması gerekiyordu ve çok şükür Ocak ayının ilk haftasında regl oldu. Fakat şöyle bir durum var, kanamanın normalden çok çok az olduğunu ve sadece kahverengi lekenin olduğunu söyledi şuana kadar da herhangi bir kanama olmadı bunun sebebi nedir acaba yardım eder misiniz?

Şimdiden yardımda bulunacak arkadaşlara teşekkür ederim.

2. Emilyyy

Emilyyy Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, forumda Ertes72 hakkında çok bilgi bulamadım ben Ertes72 kullandım affedin beni ama buraya yazmak bi danışmak istedim. Sevgilimle 12 Aralıkta tam reglim bittikten 1 gün sonra ilişkiye girdik ve condom kullanmamıza rağmen ilişki sonrası condomun sıyrıldığını farkettik. Hemen condomu çıkardım ve eczaneye gidip ertesi gün hapı istediğimde Ertes72 verdiler. İlişkiden 1-1.5 saat sonra içtim. Hapı içtikten 5 gün sonra 3 gün süren bir kanamam oldu. Şimdi ise regl olmayı bekliyorum. Ancak regl tarihini ne zamana göre hesaplayacağım bilmiyorum önceki regl tarihim 5 Aralıktı ona göre 2 Ocakta olmam gerekiyordu bugün 9 Ocak. bu arada 5 Ocakta da test yaptım negatif çıktı. Ben tarihi 17 aralıkta yaşadığım 3 günlük kanamaya göre mi hesaplayacağım yoksa geciktim mi? Sizce korktuğum başıma gelmiş midir, yanıtlarsanız çok mutlu olurum.

3. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    @Gizlikullanıcı birçok konu altında sorduğunuz sorulara cevap veren biri olarak herhangi bir hamilelik durumu yaşanmayacağını bilmenizi isterim. Kanama birkaç güne kadar normale döner. Siz partnerinize sakin olması gerektiğini fazla stres yapmaması gerektiğini söyleyin. Streste adetin süresini uzatabiliyor. Geçmiş olsun.

Normal adet gününe göre hesaplama yapacaksınız. Genelde doğum kontrol hapları adet döngüsünü bozmakla birlikte aşırı kanamalara yol açabilmektedir. Yalnız bazı kadınlarda adet süresinin 2 hafta geciktiğini bile duymuştum. Bu yüzden stres yapmayın ve biraz daha bekleyin. Sonuçları bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

4. GizliKullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adet haftası bitti ve kanamanın normalden çok çok az olduğunu söylüyorum?

5. Canan

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Olabilir bu normal bir durumdur. Herkeste aşırı kanama yaşanacak diye bir durum yok! Ayrıca siz bence sürtünme sonrası hamileliği yanlış kaynaklardan öğrendiğiniz için böyle stres yaşamanız çok normal geliyor. Ama kendinizden verdiğinizin farkında olun ve sürtünme sonrası hamilelik olmasının imkansız bir şey olduğu inancına varın. Bu yazdıklarınızı Haydar Dümen okusa gerçekten ağzına geleni sayardı. :) :p

6. GizliKullanıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

7. Sev

Sev Forumbudur.Com Ziyaretçi

İyi günler. Sevgilimle sürtünme yoluyla bir şeyler yaşadık ikimizde de iç çamaşırlarımız vardı boşalma hiç olmadı ama zevk suyu iç çamaşırları üstünde kalmışsa gebe kalma ihtimalim var mıdır ayrıca elimle bir kaç kere kuru olduğuna çok dikkat ederek penisine dokundum o da bir kaç kere kuru olmak şartıyla penisine dokundu ve dakika farklarıyla vajinama elini sürdü risk var mıdır acaba 6 saat sonra Ella içtim.

8. Canan

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Korkmanızı gerektirecek bir durum içinde değilsiniz. Sonuçta sürtünme şekli bir ilişki yaşanmış ve spermler sizin yumurtalıklarınıza ulaşmamış. Bence Ella hapını kullanmasanız da olurdu, ama sizin korkunuzu anladığım için fazla yorum yapmak istemiyorum. Bana göre korkmanızı gerektirecek bir şey yok. Olur da adet gecikmesi yaşarsanız bunun için adet söktürücü kullanmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

9. Esraayse

Esraayse Forumbudur.Com Ziyaretçi

18 ocak regl baslagicim 28.30 gun arasi regl oluyorm 28 ocakda esimin gazabina ugradim diyebilirm condomu takti saniyordm takmamis geri cikma aninda anladm.takmadigini icine gelmedigini soyluyor ama inanmak ne mumkun kendimde hissetmedm vajinaya bosalma ciktigi an 2 saniye kadar sonra disarda bosalmayi gordum oncesinde ice geldimi bilmiyorm emin degilm fakat vajinadan disari meni fazlaligi bir akinti olmadi 10 yada 12 saat sonra ella ictim a5 gundr asiri ates basmasi vucut sicakligim yuksek normalde cok usurum kat kat giyinirm daha onceki gebeligimi ates basmasi ile anlamistm ondan dolayi cok korkuyorm gebelik istemiyorm tek hatam esime guvenmek oldu adil degil bu yaptigida konuya donersem 14 yada 15 subatt regl olmam gerek iliski uzerinden 10 gun gecti erken gebelik testi aldim uygulasammi beklesemmi test yapsam kesin sonuc verirmi varmi aydinlatacak biri beklemek beni deli ediyor uykum huzurm kalmadi kafayi yicem nolur bilen biri yardimci olsun bu ilacin yan etkisi ne zaman baslar ne kadar surer ella aldiktan 5 gun sonra ates basmasi basladi ve 5 gundr hala vucut isim yuksek normalmi 5 gun sonra ates basmasi daha onceki gebeligimi 10gunlukken ates basmasindan anladigim icin korkum buyuk

10. Arf

Arf Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    İyi günler sevgilimle adet günüme 8 gün kala sürtünme ile birliktelik yaşadık 3 4 kez vajinamın üzerine boşalmadı ama zevk suyu vajinama değdi. İlişkiden 36 saat sonra ella kullandım sizce hamile miyim?

11. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Canım bence stres yapmanı gerektirecek bir durum içinde değilsin. Ella kullandıysan kesin koruma sağlar. Fakat şunu unutmamalısın, Ella hapının yan etkileri arasında adet gecikmesi (bu 2-4 hafta sürebilir), mide bulantısı, ateşlenme gibi belirtiler yaşanabilir. Kesin sonuç elde etmek için idrar veya kan testi yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Canım arkadaşım korkmanızı gerektirecek bir ilişki yaşamamışsınız. Sizi anlamıyorum sürtünme yoluyla hamile kalındığı nerede görülmüş?

12. Arf

Arf Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Ya haklısınız ama bu benim ilk deneyimimdi internette öyle şeyler yazıyor ki korkmamak imkansız teşekkür ederim cevapladığınız için içimi rahatlattınız bir de gebelik testini hangi zaman yaparsam daha doğru sonuç verir?

13. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    İnternette o kadar yalan yanlış bilgiler dönüyor ki, boğazım ağrıyor desen birçok kişi eminim işi dalgaya vuracak guatr hastası olmuşsunuz diyecektir. Bu yüzden fazla internete ve bilgisiz kişilerin sözüne aldanma derim. İlişkiden 14 gün sonra test yapabilirsin. Gerçi gebelik kendini 8 gün sonrasında göstermeye başlıyor. Ama merak etme sende kesinlikle bir sorunun teşkil edeceğini sanmıyorum. Bu arada yorumlarınızı forumda açtığınız konu altında devam ettirirseniz çok sevinirim. :)

14. Korku

Korku Forumbudur.Com Ziyaretçi

Sevgilimle ilişkiye girdik. Önce oral yolla boşaldım. Tuvalete felan gittim. Bi saat sonra kondomsuz birlikte olduk. İçine boşalmadım. Zevk suyundan gebelik olabileceğini öğrendiğimizde 60 saat olmuştu hemen Ella yı kullandı. Sizce durum nedir?

15. Ela

Ela Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba ben eşimle birlikte oldum ertesi gün ella aldım 3 gün sonra kanamam oldu 10 gündür kanamam devam edio acaba nede ...

16. Asdge

Asdge Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adetimin 4.günü ilşkiye girdim ogün sabahında sadece kahverengi kanamam vardı akşam birşey yoktu. 10saat sonra ertes ertesi gün hapı kullandım 4gün sonra kanamam geldi 3gün sürdü. Karnımın sol tarafında garip bir ağrı var günlerdir yorumlarınız nelerdir

17. Yeşim Ç.

Yeşim Ç. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yaşanılan bu durum hapın göstermiş olduğu yan etkidir. Bende siz gibi kullandıktan 4 saat sonra inamılmaz bir mide ağrısı yaşamıştım.

18. yellss

yellss Forumbudur.Com Ziyaretçi

iyi geceler ben adet btımıne yakın yanı kanama kesılmıstı ella hap kullandım suan adet olmam gerekırken olmadım ben de normalde hıc gecıkme olmaz her ay aynı duzende sasmam ama ıkı gun gecıktı bır fıkrı olan var mı?

19. Beyzaanur

Beyzaanur Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kızlar acill cevap erkek arkadaşımla yakınlaştık asla vajinama girme boşalma durumu olmadı bakireyim sadece zevk suyu vajinama geldi bende bunun akşamına ertesi gün ella hapını içtim hamile kalma durumu nedir acil cevap ??

20. Eylül

Eylül Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ben geçen ay ilişkiye girdim ilişkiden 2 saat sonra ella hapı kullandım. Adetim suan 20 gün gecikti sizce ne yapmalıyım. Hamile olma riskim varmı

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş