Ella Kullandım Hamileyim

Aylin

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Eşimle korunmasız ilişkiye girdik ve ertesi gün hapı olarak ELLA kullandım ama tam koruma sağlamadı. İlişkiden 16 saat sonra hapı kullanmama rağmen yumurtlamayı engellemedi. ilişkiden 3 hafta sonra test yaptığımda ise pozitif sonuçla karşılaştım. Henüz yeni evli olmama rağmen bu durum inanılmaz derecede beni şaşırttı diyebilirim. Kısacası eşimle beraber hapı yuttuk gibi. :)

Anladım ki; korunmasız ilişki sonrası ertesi gün haplarına fazla bel bağlamayın. Çünkü eşimle bana bu durum tamamen sürpriz oldu. Benim gibi beklenmedik sonuçlarla karşılaşmak istemeyen arkadaşlar, kesinlikle sağlık ocağına gidip iğne yaptırsınlar. ELLA söylenildiği kadar %99 koruma sağlamıyor ve hamileliği önlemiyor.

Şuan 1,5 aylık hamileyim ve şükürler olsun bebeğimizde sağlıklı gelişiyor. İnşallah benim gibi beklenmedik bir durum yaşamazsınız. Şaşırdığımız durumun şokunu daha yeni yeni atlatıyoruz.

Suzan Demir

Forumbudur.Com
Moderatör
Hamile kalman çok normal. Çünkü ELLA hapı %100 koruma sağlamamaktadır. Hamilelik sizin için sürpriz olmuş olabilir ama korunmasız ilişkiler sonrası sürekli ertesi gün haplarına başvurmayın. Yumurtalıklara zarar verdiği için ilerleyen yaşlarda kısırlaşmaya yol açabilmektedir.