Ella Kullandıktan Sonra İlişkiye Girdim

'Doğum Kontrolü' forumunda Prenses tarafından 30 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Prenses

Prenses Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    66
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba kızlar,

Size iş yerinde beraber çalıştığım kız arkadaşım adına bir sorum olacak...

Benim kız arkadaşım ilişkiye girmeden önce Ella hapı kullanmış ve sonra korunmasız ilişki yaşamış. Sabah iş yerinde bana bir soru yöneltti "Ella kullandıktan sonra ilişkiye girdim, hamile kalır mıyım?" bende konuya hakim olmadığım için yanlış bilgilendirmek istemedim.

Şimdi sizden ricam daha önceden Ella kullanıp ilişkiye giren arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yaşadı mı? İlişkiye girmeden önce ertesi gün hapı kullandığı için şimdi tekrar kullanmak istemiyor. Malum Ella hapının yan etkileri çok ağır oluyor. Acaba bu durumda hamile kalma riski nedir?

Konu hakkında tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Şimdiden cevaplamada bulunacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.

2. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba;

Ertesi gün hapı eğer ilişkiden önce kullanılmış ise sonraki ilişkilerde koruma etkisini kaybedebilmektedir.

Bilindiği üzere ertesi gün hapları, çok aşırı miktarda hormon içeriğine sahiptir. Bu tarz ilaçlar mümkün olmadıkça kullanılmaması gerekir. Uzmanlar bu tarz hapların üst üste kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmemektedir. Acil korunma yöntemi sadece ertesi haplarına bağlı yapılmamalıdır. Arkadaşınız diğer acil korunma yöntemlerinden birine başvursun ve kesin sonuç almak için bir yola başvursun. Çünkü ilişki sıklığı göz ve yaşanan ortam göz önünde bulundurularak bir yönteme başvurulması daha doğru olacaktır.

Geçenlerde forum sitesinin birinde Ella hapı kullandıktan sonra tekrar cinsel ilişki yaşayan kadının "hamile kaldım" başlıklı konusunu okumuştum. Umarım bu konuda ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Sağlıklı günler dilerim.

3. Dilberay

Dilberay Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ben evliliğimin 3. yılında Ellayı ilişkiden önce kullandım. Yalnız o zaman korunmasız olduğumuz için hamile kalmıştım. Zaten çocuk bekliyorduk, böylesi kısmet oldu. Bu yüzden ilişkiden hemen sonra hapı kullanmanızı öneririm.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş