Ella Kullandıktan Sonra İlişkiye Girdim

'Doğum Kontrolü' forumunda Prenses tarafından 30 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Prenses

Prenses Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    71
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba kızlar,

Size iş yerinde beraber çalıştığım kız arkadaşım adına bir sorum olacak...

Benim kız arkadaşım ilişkiye girmeden önce Ella hapı kullanmış ve sonra korunmasız ilişki yaşamış. Sabah iş yerinde bana bir soru yöneltti "Ella kullandıktan sonra ilişkiye girdim, hamile kalır mıyım?" bende konuya hakim olmadığım için yanlış bilgilendirmek istemedim.

Şimdi sizden ricam daha önceden Ella kullanıp ilişkiye giren arkadaşlar herhangi bir sıkıntı yaşadı mı? İlişkiye girmeden önce ertesi gün hapı kullandığı için şimdi tekrar kullanmak istemiyor. Malum Ella hapının yan etkileri çok ağır oluyor. Acaba bu durumda hamile kalma riski nedir?

Konu hakkında tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Şimdiden cevaplamada bulunacak arkadaşlara çok teşekkür ederim.

2. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba;

Ertesi gün hapı eğer ilişkiden önce kullanılmış ise sonraki ilişkilerde koruma etkisini kaybedebilmektedir.

Bilindiği üzere ertesi gün hapları, çok aşırı miktarda hormon içeriğine sahiptir. Bu tarz ilaçlar mümkün olmadıkça kullanılmaması gerekir. Uzmanlar bu tarz hapların üst üste kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmemektedir. Acil korunma yöntemi sadece ertesi haplarına bağlı yapılmamalıdır. Arkadaşınız diğer acil korunma yöntemlerinden birine başvursun ve kesin sonuç almak için bir yola başvursun. Çünkü ilişki sıklığı göz ve yaşanan ortam göz önünde bulundurularak bir yönteme başvurulması daha doğru olacaktır.

Geçenlerde forum sitesinin birinde Ella hapı kullandıktan sonra tekrar cinsel ilişki yaşayan kadının "hamile kaldım" başlıklı konusunu okumuştum. Umarım bu konuda ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Sağlıklı günler dilerim.

3. Dilberay

Dilberay Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ben evliliğimin 3. yılında Ellayı ilişkiden önce kullandım. Yalnız o zaman korunmasız olduğumuz için hamile kalmıştım. Zaten çocuk bekliyorduk, böylesi kısmet oldu. Bu yüzden ilişkiden hemen sonra hapı kullanmanızı öneririm.

4. Yıldız A.

Yıldız A. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ella hapını kullandığım halde hamile kaldım. :( Evet, yazdığımı doğru okudunuz. Ella hapı %99 koruma sağlıyor diye duymuştum, ama o %1 ihtimal beni buldu ve şuan 1 aylık hamileyim. Üç yıldır evliyim ve bende hapı kullanıp hamile kalanlar kulübündenim.

5. Nur

Nur Forumbudur.Com Ziyaretçi

Acaba hapı kaç saat sonra içtiniz?

6. Yıldız A.

Canım ben hapı ilişkimden 12 saat sonra kullandım ve ağır şekilde yan etkilerini gördüm. Ama ne yazık ki hapla korunma yöntemi beni bu durumdan kurtaramadı. Bence ilişkiden en geç 5 saat sonra bu hap kullanılmalıdır. Eğer böyle bir durumla karşı karşıyaysan hapa bel bağlamanı tavsiye etmem.

7. Nur

Ya peki hamile olduğunuzu adetinizi kaç gün geçince öğrendiniz?

8. Yıldız A.

Adetimden 1 hafa geçtikten sonra belirtilerini yaşamaya başladım. Bu süre kişinin bünyesine göre değişkenlik gösterebilir. Sizin yaşadığınız durum nedir?

9. Nur

Bir de ilişkiye girdiğinizde döngünüzün kaçınıcı günündeydiniz?
    Benimde 1.5 yaşında bebişim var ilaç almak zorunda kaldım, henüz adet olmadım test yaptım negatif, ama adet zamanında yaptım çok geçmeden. O yüzden emin olamıyorum.

10. Slnha

Slnha Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba,

Ben Ellayı dün kullandım bugün de ilişikye girdim prezervatif yırtıldı maalesef ve içime azıcık geldi, 2 tane farklı eczacıya sordum dün kullandım Ellayı dedim ve durumu anlattım ikiside, 5 gün sürüyor etkisi gerek yok kullanmanıza dedi. Siz hangi forumda okumuştunuz ve ilacı aldıktan kaç gün sonra ilişkiye girmiş?

11. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar,

Ella hapını yeni kullandığınız için etkisini ve yan etkilerini birkaç gün içinde görmeye başlarsınız. Ayrıyetten ikinci kez hap içmeyi düşünmeyin. Çünkü Ella çok güçlü formüle sahiptir.

Ben yazmış olduğum olayı hangi forumda okuduğumu ne yazık ki hatırlayamadım. :( Malum günlük hayatta çok site gezdiğimiz için adresleri unutabiliyoruz.

Kendinize iyi bakın, güzel forumlar dilerim.

12. asena

asena Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar. Ben 7 Ocak’ta adet oldum. Ama eşimle ilişkiden sonra Ella kullandım ve hâlâ adet olamadım.

13. Özoo

Özoo Forumbudur.Com Ziyaretçi

Hamile kaldınız mı?

14. Mahmut Kuzu

Mahmut Kuzu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Siz kadınların biz erkeklerden çektiği nedir anlamıyorum. Hepinize çok geçmiş olsun bacılar. :)

15. İsimsiz

İsimsiz Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ben kiz arakadasim la ilişkiye girdim ve içine boşaldımı düşünüyorum ve ertesigun o ertesi gün ilacini kullan di hamile kalma olasılıgiı kaç..

16. Sabriye

Sabriye Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba ben 17 mayısta ilişkiye girdim nişanlım içime boşaldı. 5 gün sonra ellayı kullandım, kullandıktan 5-6 gün sonra tekrar ilişkiye girdik tekrar içime boşaldı. Acaba hapın tesiri daha varmıydı? Tekrar kullanmak istemedim çok zararlı birşey olduğu için. Yardımcı olursanız çok sevinirim

17. Seda

Seda Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kesin hamile kalacağını üzülerek söyleyebilirim. İlişkiden 5 gün sonra hapı almışsın çok geç ve birde tekrar boşalma olmuş. Kesin ama kesinnn diyorum hamile kalacaksın.

18. Sabriye

Gerçekten mi :(( peki sizce ne zaman hamilelik testi yapabilirim? Yarın gitsem eczaneden alıp testi yapsam sonucu çıkar mı acaba? Çok korkuyorum hamile kalırsam diye çünkü adetimin ilk günü 9 mayıstı bu olayda ay sonuna denk geldiği için yumurtlama dönemine denk geldi galiba :((

19. Seda

Seda Forumbudur.Com Ziyaretçi

Canım ben evli 2 çocuk annesiyim ve eşimle ilişkiye girdikten 3 gün sonra Ella kullanmama rağmen hamile kaldım. Üstüne üstlük eşim sarhoştu ve o durumda bile hamile kaldığım için bunu söylüyorum. İlişkiden 2,5 hafta sonra test yapabilirsin ama fazla idrar testine güvenme derim. Bence siz elinizi hızlı tutun ve düğün için hazırlıklara başlayın. Sonu sizin için iyi olmayacak. :(

20. Sabriye

:( öyle mi yaa.. ne yapıcam bilmiyorum hapın etkisi üçüncü gün 55% iniyor diye biliyorum da belki şansım vardır diye düşündüm.. çok kötü oldu bu şimdi 17 mayıstan 2 hafta geçti tam bari hafta arası yapayım gebelik testini olmazsa kan vermeye de giderim aklım çok karıştı şuan

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş