Ella Kullandıktan Sonra Hamile Kalanlar

Meraklikadin

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba kızlar,

Sizlere özel bir sorum olacak;

Korunmasız ilişkiye girdikten sonra, Ella ertesi gün hapı kullanıp yine de hamile kalanınız var mı?

Çünkü ben dün gece eşimle yıl dönümümüzü kutladık ve malumunuz alkollü olduğu için çekme yöntemini uygulamadı. Bu durum karşısında bugün eczaneden Ella hapı alıp içtim. Yalnız hapı aldıktan sonra ilişki üzerinden 12 saat geçmişti. Acaba bu durumda hamile kalma riskim nedir?

Daha önceden bu konuda deneyim sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum. :(

Kader

Forumbudur.Com
Üye
Benim evli çocukluk arkadaşımda bu haptan kullandığı halde hamile kalmıştı. Ama tabi o 5 gün sonra içtiği için ilacın etkisini göremedi. Bende 24 saati geçirmeden bu hap kullanılmalıdır. Ben daha önceden bu konuda araştırmalarda bulunmuştum. Aklımda kalanlara göre, Ella ilişkiden en geç 48 saat içinde alınmalıdır. Aksi takdirde bu durum şansa kalıyor.

Hulya

Forumbudur.Com
Üye
Elinizden geldiğince hapı erken kullanın. Zaman geçtikçe hamile riskini yükselir. Çünkü spermler yumurtalığa ulaşmadan önünü kesmek gerekir.

Hellomello

Forumbudur.Com
Üye
Bu hapı kullananalar ve hamile kalanlar arasında sürtünme yoluyla ilişkiye giren var mı? Teşekkür ederim şimdiden

Seleele

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba bende ilişkiden 12 saat geçti geçmedi ella hapı kullandım içime boşalma oldu yumurtlama dönemimmiş regl günüme daha var nasıl anlayabilirim 4 gün oldu