Ella Kullananlar Adet Gecikmesi Yaşar mı?

'Doğum Kontrolü' forumunda Kübra Sarıkaya tarafından 6 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Kübra Sarıkaya

Kübra Sarıkaya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Dün akşam tarafıma bir bayan arkadaş mesaj göndermiş ve gönderdiği mesajda başlıkta görmüş olduğunuz soruyu tarafıma yöneltmiştir. Bende yaptığım araştırmalar sonrası sormuş olduğu soruya şu şekil bir cevaplamada bulundum...

Ella kullananlar adet gecikmesi yaşarmı?

Ella kullananların çoğunda adet düzensizliği yaşandığı için gecikmeler ister istemez yaşanabiliyor. Adette gecikmenin yanı sıra erken kanama sorunuda en sık rastlanan yan etkilerden biridir. Eğer kahverengi bir kanama durumu yaşanıyor ise bilinmelidir ki bu Ella hapının yan etkisidir. Eğer normal kanama rengi meydana gelmiş ise buda adet kanamasıdır. Eğer yan etkiler farklı şekilde gözlemleniyor ise kesinlikle doktor kontrolüne gidilmesi gerekir.

Bu konuyu hem bana mesaj gönderen "Aysima" adlı arkadaş için hem de bu soruya cevap arayan arkadaşlar için açmayı doğru buldum. Umarım bu konuda yardımcınız olmuşumdur. Hoşça ve dostça kalın.

Nurten Aydın bunu beğendi.

2. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Bu konu ile alakalı bir video buldum birazdan yorum devamında sizlerle paylaşacağım. İsterseniz bu konu başlığındaki soruyu bir de uzmanından dinleyin.

3. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Ella kullanan kadınlarda adet düzensizliği yaşandığını bilmenizi isterim. Bazıları erken adet görürken bazıları da geç görmektedir. Bu tamamen ilacın yan etkilerinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden adete birkaç gün kalmış ise gerekmediği takdirde kullanmamanızı öneririm.

4. Yasemin

Yasemin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Kesinlikle Ella kullanmadan önce doktorunuza başvurmanızı öneririm. Geçen ay benim arkadaşım Ella hapını kullandı ve adeti 25 gün gecikmeli yaşandı. Hatta adet olmak için doktor reçetesine başvurmuştu. Bu konunun birçok kadın için önem arz ettiğini düşündüğüm için yorum bırakmak istedim. :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş