Ella Kaç Günde Kanama Yapar?

'Cinsel Sağlık' forumunda Kardelen tarafından 24 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. Kardelen

Kardelen Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba Arkadaşlar,

Başlıktada belirttiğim gibi benim merak ettigim Ella kaç gün içerisinde kanama yapar acaba? Üç gün önce kullandım akıntı dışında birşey olmadı. Ella hapı kullandıktan sonra kanama yaşayanlar yardımcı olabilir mi? Kaç gün içerisinde kanama yaşadınız? Ya da kanama yaşamayan var mı?

Konu hakkında yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

2. Sena

Sena Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba @Kardelen Hanım,

Öncelikle kullanmış olduğunuz Ella hapının bünyeden bünyeye değişiklilik gösteren yan etkileri olduğunu bilmenizi isterim. Kimi erkenden kanama, mide bulantısı ve baş dönmesi yaşarken, kimisi de tam aksine şeyler yaşayabilmektedir. Bu yüzden kanama olmadı diye endişeye kapılmanızı doğru bulmuyorum. Ella hapını kullandıktan en geç 3 hafta içinde adet göreceğinizden şüpheniz olmasın. Ya da adet daha fazla gecikiyorsa adet söktürücü kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun.

3. Kardelen

Kardelen Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    Anladim çok teşekkür ederim

4. ArzuGerez

ArzuGerez Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar
    8 martta erkek arkadaşım la bi ilişkim oldu korunmalı ama prezervatif yırtılmış tam boşalırken çekildi o anda farkettik yarım saat sonra hemen ella içtim şuan 2 gün geçti kanamam olmadı lekelenmede baş ağrısı az bişeyde mide bulantısı oldu adetim yeni bitmişti 5 martta bitmişti adet olmama 3 hafta var endişelenmeli miyim test yaptırmalı mıyım yardımcı olursanız çok sevinirim yoksa kafayı yicem

5. Izmirli

Izmirli Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar lutfen acil cevap verin..
    6 subatta iliskim oldu ama icime bosalma gibi bir durum olmadi ancak 1 saat icinde hap aldim 2 gun sonra reglim geldi. Normale gore daha azdi ancak bu ay yani martta 9 u gibi adet olmayi beklerken hicbisey yok. Sizce ella nin etkisi mi ?

6. Banu

Banu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Adetim bittikten iki gün sonra Sevgilimle sürtünme yolu ile ilişkiye girdik içime boşalmadı camasirima değmiş olabilir ama ben yine de 15 saat sonra ertes72 ertesi gün hapını kullandım. Hamile kalır mıyım ? Hem adetim yeni bitmişti hem içime boşalmadı hem hap kullandım anlayacaginiz

7. Beyzaanur

Beyzaanur Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar lütfen cevaplayın ella hapını yuttum ve sırtım belim kollarım çok ağrıdı 3. Günüm adetime 2 gün vardı ama şuan kanamalarım başladı normal değil mi?

8. Gülnaz

Gülnaz Forumbudur.Com Ziyaretçi

İçine boşalmadığından eminseniz herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Ama daha sağlıklı sonuç için 2 hafta sonra idrar testi yapabilirsiniz. Ella, Ertes vb. haplar adet gecikmesi ya da erken adet görme gibi durumlar yaşatabilir.

9. Dilekkm

Dilekkm Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

10. Minnal

Minnal Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Erkek arkadaşımla ilk kez ilişki yaşadım salı günü, adetim bazı kadınlar gibi günü gününe olmuyor. Ayın 14-19 u kesin oluyordu ama. Biz ayın 17sinde ilk 15 dk korunmasız olarak ilişki yaşadık daha sonra prezervatif taktı öyle devam ettik ve dışarı boşaldı. İlişkiden yaklaşık 2 3 saat sonra ella hapı kullandım. Biraz stres yaptım ama adet olamadım hala. Hamilelik riski var mı deneyimli arkadaşlar lütfen bilgilendirir misiniz beni

11. Beyzaanur

Beyzaanur Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    içine boşalmadığından eminsen eğer yoktur zaten bence boşuna yutmuşsun

Minnal bunu beğendi.

12. Minnal

Minnal Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hayır kesinlikle boşalma gibi bir durum olmadı çok dikkatliydik. Ama 5 gün oldu hapı atalı ve şimdiye kadar olmam gerekiyordu.. Çok stres yapıyorum

13. Eliff234

Eliff234 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Stres yapma eminim adet olacaksin hamile kalmazsin erken kullanmissin ellayi

14. ebuuuuu

ebuuuuu Forumbudur.Com Ziyaretçi

merhaba arkadaslar 4 gün önce sevgilimle sürtünmeyle birlikte olduk. vajina üstüne boşaldı. sildim yıkadım ama ne olur ne olmaz diye 2 3 saat sonra ella ertesi gün hapını kullandım. bugun kahverengi akıntıyla karışık kanama oldu. normal adet sancıları gibi ağrılarım oldu 3 4 saat kanama oldu ama şuan kesildi. hap etkisi yüzünden ara kanama mı oldu yoksa adet mi oldum ayırt edemiyorum. adet günüm de yaklaşmıştı. ilk defa hap kullandığım için neyin ne oldugunu anlayamadım

15. Esra92

Esra92 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bende aynı şekilde ilişki yaşadım vajina üstüme boşaldı 16 sat sonra ilacı içtim benim kanamam olmadı ama kişiden kişiye değişiyormuş çok araştırdım 9 gün oldu ilişki üstünden ilk günler mide bulantısı çok yapar baş dönmesi akıntı bel ağrısı gibi yan etkide yapar kanamada yapabiliyor telaşlanma hemen

16. ebuuuu

ebuuuu Forumbudur.Com Ziyaretçi

hamilelik belirtisi falan değildir herhalde :))) ya ben sadece ayırt edemedim aynı adet gibi geldi ama şuan hiç bi şekilde kanama gelmiyor. ara kanama oldu diye düşünüyorum. normal de yarın yani 30 u adet günüm kafam da karıştı bilemedim ve bu beni rahatsız ediyor günlük hayatımda modumu düşürüyor

17. ırm98

ırm98 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İlişkiden 1 saat sonra hap kullandım 8 gün sonra ara kanama oldu. Normal mi?

18. kaan altay

kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

cinsel ilişkinizde problem mi yaşıyorsunuz? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz... https://bit.ly/2vvexub

19. Eliff234

Eliff234 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Doktora gitmenizi oneririm

20. Öznur

Öznur Forumbudur.Com Ziyaretçi

Erkek arkadaşımla adetime 1 hafta kala sürtünme yoluyla ilişki yaşadık. Erkek arkadaşım çıplak benim üstümde pantolon yani kıyafetim vardı erkek arkadaşım yanlışlıkla boşaldı pantolonumun üstüne vajina hizasına ben çok korktum hemen iç çamaşırım ile vajina arasına peçete koydum birde pantolon ve iç çamaşır arasına peçete koydum erkek arkadaşım 15 dk tartıştık sonra kıyafeti çıkardım makinaya attım neyse aradan 3 4 saat geçti korktun ELLA hapı alıp içtim sizce hamile olur muyum adetine 3 4 gün var birde karnım şişlik bar midem sanki bulanıyor sanki hamileyim gibiyim piskolojik mi acaba lütfen yardım edin allah rızası için

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş