Ella Hapını Bakireler Kullanabilir mi?

'Doğum Kontrolü' forumunda Kader tarafından 28 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. Kader

Kader Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Bugüne kadar forumda birçok başlık altında Ella hapı ile ilgili konular okudum. Fakat en önemli konu başlığının olmaması dikkatimi çekti. Bende böyle bir sorunun cevabını merak ettiğim için sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak adına bu konuyu açtım.

Evet, başlıktan da anlaşılacağı üzere; Ella ertesi gün hapını bakire olan kızlar kullanabilir mi, kullansa bile herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

Uzmanların yaptığı açıklamaları okumama rağmen bir türlü bu soruya cevap bulamadım. Umarım bu konuda bildiklerinizi yorum olarak paylaşırsınız.

2. Açelya

Açelya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Araştırmalarıma göre, Ella hapını bakire olanlarda kullanabilir. Yalnız çift arasında anal ilişki yaşanacak ise mutlaka prezervatif ile yapılmalıdır. Bazı çiftler nal ilişki yüzünden beklenmedik sağlık sorunları ile karşılaşmıştır. Ben bizzat yapılan yorumları okuyarak bunları söylüyorum. Yani uzun lafın kısası bakireler ters ilişki yaşayacaksa bile korunmalıdır. Ella hapı da öyle keyfe göre içilecek bir hap değildir. Yan etkilerini forumda araştırmanızı tavsiye ederim.

https://www.forumbudur.com/konular/ella-ertesi-gun-hapinin-yan-etkileri-nelerdir.150/

Kader bunu beğendi.

3. Dilek

Dilek Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    60
    Ödül Puanları:
    18
    Bence bakire kızlar ilişkiye girmesin, böyle hapları kullanmayı da düşünmesinler. Bu tarz doğum kontrol haplarının kadın sağlığına zararı yüksektir. Ella’nın yan etkilerini araştırıp kullanmaya öyle koyulun.

4. Gözde

Gözde Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Ella kullandıktan sonra baş dönmesi, mide bulantısı ve halsizlik gibi şikayetler hapın yan etkileridir. Fakat @Dilek arkadaşımızın da söylediği gibi, günümüzde bu haplar genç kızlar tarafından keyif için kullanılmamalıdır. Bakire kızlar bu haplara sırtlarını dayayarak farklı farklı hatalara düşmemeliler. Umarım bu konuda ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

5. Gokcegul

Gokcegul Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1

6. Gokcegul

Gokcegul Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meraba cok agir ve denge bozan bi ilac ve dikkat edilmeli ben kullandim birakin bu yan etkileri insanin psikolojik olarak cokmesine birebir agri ve sanci oluyor ama regl zamani azalma oluyr genelde ve mecbur kalmadikca kullanmayin regl gununu gecebiliyr en buyuk yan etkisi

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş