Ella Hapı Kullanmalı mıyım?

'Doğum Kontrolü' forumunda Carlandia tarafından 23 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. Carlandia

Carlandia Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba.

Nişanlımla iç çamaşırlarımız varken ilişki yaşadık. Boşalma olmadı adet bitiminin 12. günündeyim. Zevk suyundan o kadar korkuyorum ki anlatamam. İç çamaşırlarımız vardı. Sizce Ella doğum kontrol hapı kullanmalı mıyım? Bu durumdan çok korktuğum için sizden fikir almak istedim.

Şimdiden konu hakkında yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

2. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Normal ilişki yaşanmadığı için Ella hapını kullanmanızı tavsiye etmem. Sonuçta kullanacağınız hap hormonal düzeni bozacağı için adet gecikmesi, kasık ağrısı ve birçok yan etkileri yaşaman durumu söz konusu olabilir. Sonuçta erkek arkadaşının boşalmadığını, vajinadan içeri geçerek yumurtalıklarına spermlerin ulaşmadığını biliyorsun, ne diye Ella kullanacaksın? Bence sağlığınla oynamayı aklının ucundan bile geçirme. Ella hapını çok zor durumda kalmadıkça kullanma, biz forumda evli bayanların bile kullanmaması için o kadar açılan konulara yorumlar bırakıyoruz.

3. Sena

Sena Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Ella kullanmanı gerektirecek bir şey yaşamamışsın ki, neden bu kadar stres yaptın? Sonuçta Ella korunmasız ilişki sonrası kullanılması gereken acil ertesi gün hapıdır. Sen resmen sürtünme yoluyla ilişki yaşamışsın ve bu ilişkiden herhangi bir gebelik beklemek saçma olur. Bence hiç gerek yok Ella falan kullanmana...

4. Lacmira

Lacmira Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    kesinlikle kullanma. Ella ve diğer ertesi gün hapları çoğu hekim tarafından sadece ömrünüzde bir kere kullanmanız gerektiği hususunda birleşirler. Çok ciddi bir durum söz konusu değilse kesinlikle kullanma.

5. Banu

Banu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Adetim bittikten iki gün sonra Sevgilimle sürtünme yolu ile ilişkiye girdik içime boşalmadı camasirima değmiş olabilir ama ben yine de 15 saat sonra ertes72 ertesi gün hapını kullandım. Hamile kalır mıyım ? Hem adetim yeni bitmişti hem içime boşalmadı hem hap kullandım anlayacaginiz

6. Semihguners

Semihguners Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Üslübum için özür dilerim Lütfen yardımcı olun

Partnerimin kalçasının üst tarafına sürtünme yoluyla boşaldım, çıkan menilerin bir kısmını peçete ile sildim bir kısmı ise aşağı doğru aktı vajinaya girmiş olmasından korkuyorum, orda beyazlık gördüm bu beyazlığın sebebi ne olabilir (partenerim olaydan 30 dk önce boşalmıştı o olabilir mi) Bu olay olunca hemen orayı ıslak mendillerle suyla temizledi (temizlerken içeri bulaştırma riski var mı) ve 10 15 dk içerisinde de hemen işedi 3.5 saat sonrada ertesi gün hapı (ella) aldı hamile olma olmasından korkuyoruz neler yapabiliriz yaklaşık 5 gün geçti olayın üstünden ne yapmalıyız lütfen yardımcı olun Ne vajinaya ne de anüs deliğine penis girmedi kızlık zarıda duruyor Boşanılan yer resimdeki yer o kısımdan aşağı meni aktı https://i.hizliresim.com/LDbzXJ.jpg Bende partnerimde ayaktaydık ama partnerim biraz öne eğilmişti lütfen yardımcu olun çok korkuyoruz

7. Hellomello

Hellomello Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kız arkadaşımla çıplak şekilde sürtünerek ilişkiye girmiştik fakat cinsel organımın ucu vajinaya değdi. Nereye değdiğinden ve zevk suyu gelip gelmediğinden emin değiliz. Bu arada kız arkadaşım bakire. Bazı hocalar zevk suyu ile hamile kalma ihtimali olduğunu söylüyor fakat öncesinde boşalma gibi bir durum yoktu. Hamile olma ihtimali var mı, varsa ne kadardır ve ertesi gün hapı kullanılmalı mıdır? Teşekkürler.

8. Blgnrsl

Blgnrsl Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    7 ağustosta ilişkiye girdim 21 saat içinde ella hap kullandım içe boşalma olmamıştı zamanında yani 22 ağustosta adet oldum bugün adet kanamamın 5. Günü üçe boşalma olmadan ilişkim oldu sizce hamile kalır mıyım tekrar ella almalı mıyım ne yapayım yardım edin

9. Senay

Senay Forumbudur.Com Ziyaretçi

Adetime 14 gun vardi Erkek arkadasimda birsey yoktu ben de ic camasiri vardi bu sekildr vajina bolgeme degdirdi zevk suyu geldi mi bilmiyoruz panik yaptik 2 gun sonra ella kullandim. Dun adet olmam gereken tarihken adet olmadik cok stresliyim.ne kadar daha beklemeloyim psikolojim cok bozuldu

10. Ekin

Ekin Forumbudur.Com Ziyaretçi

11. Ekin

Ekin Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bir sıkıntı yaşandı mı acaba

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş