Ella Hapı Kullandım

'Kadın Sağlığı' forumunda Eda_ tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Eda_

Eda_ Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar,

İlişkiden 4 gün önce Ella hapı içtim, ilişkiye girdikten yarım saat 45 dakika sonra içtim hapı. Ve şimdi az önce idrar yaparken idrarla karışık kan geldi 2 damla falan yani adet kadı gibi yoğun. Adetime daha 9 gün var, kasıklarımda ve göğüslerimde ağrı var şuan. Hap erken mi getirecek yoksa hapın yan etkisi midir? Yani adet kanımı, yoksa hapın yaptığı bir yan etkimi anlayamadım.

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

2. Handan Aldinç

Handan Aldinç Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba Canım,

Ella hapının yan etkileri arasında kanama, kasık ağrısı ve göğüslerde hassasiyetlik durumu söz konusu olabiliyor. Gelen kanamanın adet kanı renginde olup olmadığına dikkat ederek yaşadığın bu durumu çözüme kavuşturabilirsin. Ama bana göre sen tamamen hapın yan etkilerini yaşıyorsun. Bir kaç gün bekledikten sonra idrar testi yapmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

3. Betül

Betül Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba @eda_ Hanım,

Kullandığınız Ella ertesi gün hapu bu şekilde yan etkiler yaşatabilmektedir. Siz bu durumda kan sıvılaştırıcı besinlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Çünkü kanama her geçen gün fazlalaşabilir. Korkmanızı ve stres yapmanızı gerektirecek bir durum yok! Kanama durduktan sonra @Handan Aldinç arkadaşımızın da söylediği gibi eczaneden test alıp yapabilirsiniz. Yalnız bu süreçte kesinlikle stres yapmayın. G. olsun.

4. İremsu

İremsu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ella hapı kullanman tam koruma sağlayacak anlamına gelmez. Belki şuan adet görüyorsunuz belki de hapın yan etkilerini yaşıyorsunuz. Bana göre erken kanamaya yol açmış ve adet kanaması gelmiyor. Genelde Ella kullanan kadınlarda adet gecikmesi durumu yaşanmaktadır.

5. Eda_

Eda_ Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani normal bir durum mu?

6. Aaa

Aaa Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kızlar, Ella hapının vücuttan atılma süresi ne kadar? Mesela rahim, yumurtalıklar ve hormonlar hapı içtikten sonra ne kadar sürede eski halini alır?

7. dmksa

dmksa Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

15 Nisanda eşimle korumalı olarak ilişkiye girdim fakat ilişki sonrası prezervatifin yırtık olduğunu fark ettik. 2 saat içinde ella hapı aldım. Adetim 10 gün gecikti ve doktora gittim. Direk kan testi yaptırdım. Bhcg 0.01 çıktı. Yani negatif. Ertesi gün evde idrar testi yaptım o da negatif çıktı. Şuan adetim 18 gün gecikti ve ne hamilelik belirtisi var ne de adet belirtisi. En son adetim 16 Mart. Sİzce hamile miyim ? :oops: Bu arada adet döngüsü çok düzenli olan biriyim her 30 günde bir mutlaka gelir. Ellayı bir kere de 11 Kasımda kullanmıştım yine aynı olay başımıza gelmişti ama o zaman adetim en fazla 4 gün gecikmeyle gelmişti.

8. Nilüfer

Nilüfer Forumbudur.Com Ziyaretçi

Canım adet söktürücü kullanmanı tavsiye ederim. Adetinin gecikmesi normal olarak karşılanabilir. Fakat bazen Ella 5 gün gecikme yaparken bazen de 15 gün kadar gecikme yapar. Bu durum hormonal dengenin bozulmasından kaynaklıdır.

dmksa bunu beğendi.

9. dmksa

dmksa Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Canım yanıt verdiğin için çok teşekkür ederim. Bazen kan testlerinde bebek gözükmeyebiliyormuş bu yüzden ultrason muayenesi de yaptırmak gerekiyormuş Salı günü için randevu aldım hastaneye gidip detaylı bir muayene olucam inşallah sonuç negatiftir henüz 8 aylık evliyiz ve bebek düşünmüyoruz Rabbim isteyenlere versin Sonucu paylaşırım haftaiçi

10. Nilüfer

Nilüfer Forumbudur.Com Ziyaretçi

Canım bence sıkıntı yapma hiç bir şey olmaz... Normal idrar testi desen anlarım da kan testi yüzde 85 sonuç odaklı bir işlemdir. Umarım korktuğun başına gelmez senden geri dönüş bekleyeceğim.

dmksa bunu beğendi.

11. dmksa

dmksa Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Canım içimi rahatlattın gerçekten kaç gündür herkes “kesin hamilesin testlerde çıkmıyodur” falan diyor, Salı günü doktor muayenesi sonuçlanır sonuçlanmaz buraya yazacağım, söz.

12. dmksa

dmksa Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Canım selam,
    Ben bugün adet oldum çok şükür ama rengi çok açık ve hiç ağrım yok, bu da beni "yerleşme kanaması" ile alakalı olarak şüpheye düşürdü‍♀️ Salı günü yine de doktoruma gidip gerekli kontrolleri yaptıracağım, umarım normal menstir. Salı günü görüşmek üzere.

13. Eliff234

Eliff234 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ella etkilidir

Son düzenleme: 19 Mayıs 2018

14. Ceren

Ceren Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben ilişkiden 48 saat içerisinde içtim ama 20 gün gecikti olmadım çok kötüyüm yardım edebilirmisiniz

15. Eliffakyol

Eliffakyol Forumbudur.Com Ziyaretçi

Korkulacak bisey yok bence cunku ella gecikme yapiyor hem cok erken icmissin

16. Transformice221

Transformice221 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Surtunme yoluyla iliskiye girdim erkek erkek arkadasim bosaldi, fakat vajinama gelmedigine emin. Her ihtimale karsi ella hapi kullandim. 7 gun oldu bu aksam kahverengi kanamam oldugunu fark ettim. Haptan midir bu? Normal midir? Cogu yerde gebelik belirtisi yaziyor. Yardimci olun lutfen

17. Ceren

Ceren Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok geç değil mi 20 gün süre genelde 10 günden fazla geçikme yapmaz dediler aklım karıştı
    ilacın yan etkisi olabilir hamilelik belirtisiyle aynı zaten 20 gün oldu benimde gecikti birazdaha beklemeni öneririm olmazsan gider idrar testi veya kan testi yaptırırsın

18. Eliffakyoll

Eliffakyoll Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bunyeden bunyeye gore farklilik gosterir ben iki gun gecikme yasadim sen daha fazla o yuzden korkma strese girme ara sira idrar testi al onu yaptir icin rahat eder

19. Eliffakyoll

Eliffakyoll Forumbudur.Com Ziyaretçi

20. Eliff234

Eliff234 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Gebelik belirtileri 1 hafta icinde ortaya cikmaz bence buyuk ihtimalle ilacin yan etkisidir cunku ilac oldukca kisinin bunyesine agir ve etkili bir ilac hem sadece tedbir amacli kullanmissin icine bile gelmemis sen stres yapma adet gunun gecerse eger idrar testi yaptirirsin icini rahatlatirsin ama bana kalirsa gerek yok sen sadece stres yapma

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş