Ella Hapı Kullandım

'Kadın Sağlığı' forumunda Eda_ tarafından 21 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Eda_

Eda_ Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar,

İlişkiden 4 gün önce Ella hapı içtim, ilişkiye girdikten yarım saat 45 dakika sonra içtim hapı. Ve şimdi az önce idrar yaparken idrarla karışık kan geldi 2 damla falan yani adet kadı gibi yoğun. Adetime daha 9 gün var, kasıklarımda ve göğüslerimde ağrı var şuan. Hap erken mi getirecek yoksa hapın yan etkisi midir? Yani adet kanımı, yoksa hapın yaptığı bir yan etkimi anlayamadım.

Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

2. Handan Aldinç

Handan Aldinç Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba Canım,

Ella hapının yan etkileri arasında kanama, kasık ağrısı ve göğüslerde hassasiyetlik durumu söz konusu olabiliyor. Gelen kanamanın adet kanı renginde olup olmadığına dikkat ederek yaşadığın bu durumu çözüme kavuşturabilirsin. Ama bana göre sen tamamen hapın yan etkilerini yaşıyorsun. Bir kaç gün bekledikten sonra idrar testi yapmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

3. Betül

Betül Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba @eda_ Hanım,

Kullandığınız Ella ertesi gün hapu bu şekilde yan etkiler yaşatabilmektedir. Siz bu durumda kan sıvılaştırıcı besinlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Çünkü kanama her geçen gün fazlalaşabilir. Korkmanızı ve stres yapmanızı gerektirecek bir durum yok! Kanama durduktan sonra @Handan Aldinç arkadaşımızın da söylediği gibi eczaneden test alıp yapabilirsiniz. Yalnız bu süreçte kesinlikle stres yapmayın. G. olsun.

4. İremsu

İremsu Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ella hapı kullanman tam koruma sağlayacak anlamına gelmez. Belki şuan adet görüyorsunuz belki de hapın yan etkilerini yaşıyorsunuz. Bana göre erken kanamaya yol açmış ve adet kanaması gelmiyor. Genelde Ella kullanan kadınlarda adet gecikmesi durumu yaşanmaktadır.

5. Eda_

Eda_ Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani normal bir durum mu?

6. Aaa

Aaa Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kızlar, Ella hapının vücuttan atılma süresi ne kadar? Mesela rahim, yumurtalıklar ve hormonlar hapı içtikten sonra ne kadar sürede eski halini alır?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş