Ella Hapı Kullandım İki Aydır Regl Olmuyorum

Besktasmm

Forumbudur.Com
Üye
Bundan iki ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. İlişkiden yaklaşık iki saat sonra ertesi gün (ella) hapı aldım. İki aydır regl olmuyorum. Gebelik testi yaptım negatif çıktı gebelik belirtileri yok. Dış gebelik olabilir mi diye düşünüyorum ama onunda belirtisi yok, doktora da gitmeye korkuyorum çünkü kimlikte küçüğüm.

Canan

Forumbudur.Com
Moderatör
Bu konuda uzman doktor olan birilerinden yardım almanız gerekiyor. Çünkü 2 ay çok uzun bir süre ve dış gebelik olursa geri dönüşü olmaz. Bence derhal biri aracılığıyla kan tahlili yaptırın. Yaşınız küçük olsa bile kan tahlili sıkıntı yaratmaz.

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Endişe edilecek bir durum içindesin. Fakat beklemek çare olmayabilir. Bu yüzden erkenden test yaptırman gerekir. Sonuçta aşk yaşadığınız biriyle beraberliğiniz olmuş. Beklenmedik kaza sonucu bebek sahibi olmak hem sen hemde erkek arkadaşın için sıkıntı olabilir. Umarım korktuğun başına gelmez. :(

Gülbahar

Forumbudur.Com
Üye
Siz küçük kızlar neden böyle durumlar içine girer anlamıyorum. :( Kızlığınızı 5 dakikalık bir zevk için vermek çok kolaylaştı. Gerçekten sen ve senin gibi kızların haline çok üzülüyorum. Anlıyorum, seviyorsunuz ama sevgi cinsel ilişkiden ibaret bir şey değildir. Yeni nesil yatmayı kalkmayı çok basite almış durumda. Tek hatanız böyle durumlara gebe kalmanıza neden oluyor.

Çikolatalısut

Forumbudur.Com
Üye
Bundan iki ay önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik. İlişkiden yaklaşık iki saat sonra ertesi gün (ella) hapı aldım. İki aydır regl olmuyorum. Gebelik testi yaptım negatif çıktı gebelik belirtileri yok. Dış gebelik olabilir mi diye düşünüyorum ama onunda belirtisi yok, doktora da gitmeye korkuyorum çünkü kimlikte küçüğüm.
Sonuç ne oldu peki hala olmadın mı haber verirsen sevinirim.

dmksa

Forumbudur.Com
Üye
Merhabalar,

15 Nisanda eşimle korumalı olarak ilişkiye girdim fakat ilişki sonrası prezervatifin yırtık olduğunu fark ettik. 2 saat içinde ella hapı aldım. Adetim 10 gün gecikti ve doktora gittim. Direk kan testi yaptırdım. Bhcg 0.01 çıktı. Yani negatif. Ertesi gün evde idrar testi yaptım o da negatif çıktı. Şuan adetim 18 gün gecikti ve ne hamilelik belirtisi var ne de adet belirtisi. En son adetim 16 Mart. Sİzce hamile miyim ? :oops: Bu arada adet döngüsü çok düzenli olan biriyim her 30 günde bir mutlaka gelir. Ellayı bir kere de 11 Kasımda kullanmıştım yine aynı olay başımıza gelmişti ama o zaman adetim en fazla 4 gün gecikmeyle gelmişti.