Ella Hapı Korur Mu?

'Cinsel Sağlık' forumunda Çikolatalısut tarafından 11 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Çikolatalısut

Çikolatalısut Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar, bu soruyu sormak için üye oldum. 3 gün önce bir saldırıya uğradım. Bakireyim ama biliyorsunuz ki sürtünme yoluyla veya anal yoldan spermleri geldiyse hamile kalma riskim var. Ben bu olaydan hemen sonra 6 - 7 saat sonra Ella hapı aldım. Ben de kanama yapmadı. Sadece hafif karın ağrısı ve baş ağrısı yaptı. Adet en son 27 Aralık gibi bitmişti. Zaten düzensiz ve bu ilaç da geciktirebiliyormuş. Şuan çok korkuyorum 3 gündür uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum. Bilgisi olanlar kullananlar varsa yazabilir mi?

Şimdiden cevaplamada bulunacak arkadaşlara teşekkür ederim.

2. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba @Çikolatalısut Hanım,
    Öncelikle yaşanılan durum adına çok üzüldüğümü bilmenizi isterim. Ne yazık ki ülkemizde caydırıcı cezalar uygulanmadığı için birçok kadının başına günlük olarak taciz ve tecavüz olayları gelebiliyor. İnşallah kısa sürede devletimiz bu tarz olay yaşatanları en ağır şekilde cezalandırır. Şimdi gelelim sizin sorularınıza...

Eğer saldırı esnasında herhangi bir boşalma durumu olmadıysa kesinlikle hamilelik durumu meydana gelmez. Ella çok iyi korumaya dahip doğum kontrol hapıdır. Korkmanızı gerektirecek bir durum içinde değilsiniz. Olayın üzerinden 2 hafta geçtikten sonra idrar testi yapabilirsiniz. Ama stres yaparak adet sürenizi uzatmamanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

3. Çikolatalısut

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İnanın yarın 1 hafta olmasına rağmen hala çok stresliyim. İnsan demeye bin şahit isteyen bu kişi anal yoldan zorladı ve arka tarafa boşalma oldu dediğim gibi ön tarafa sürtünme yoluyla bulaşmış olabileceğini düşündüm. Kanama yapmaması ayrıca düşündürüyor. Adetim düzensiz olmasına rağmen eğer düzenli olsaydı 10 gün daha vardı. İnşallah erkenden olurum. Kan testinde gizlilik olmadığı için hastanelerimizde korkuyorum bu yüzden de. Uyku uyuyamıyorum. Allah kimsenin başına vermesin. İnşallah dediğiniz gibi olur. Cevabınız için sağolun.

4. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Korkulacak bir ilişki yaşamadığınızdan eminseniz bu kadar stres yapmanıza gerek yok. Kan testine alternatif olarak idrar test yaptırabilirsiniz. Bence anal yoldan zorlama olduysa vajina bölgesine istem dışı ulaşması mümkün değil. Geçmiş olsun @Çikolatalısut hanım.

5. Çikolatalısut

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani vajinal kısmın içine boşalma vs falan asla olmadı. Ama işte yukarıda anlattığım gibi olduğu için korktum. İlaç da kanama yapmadı. İnşallah bundan kurtulurum. Cevap vermeniz bile mutlu etti beni teşekkür ederim.

6. Prenses

Prenses Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    71
    Ödül Puanları:
    18
    Korkma canım hiç bir şey olmaz... Sen gönlünü ferah tut ve sakın ola beslenmeden kendini alıkoyma. Bazen streste adet süresini geciktirmekte ve vücuda halsizlik vermektedir. Ella hapının yan etkileri her bayanda değişiklik gösterebilir. Fatma’da kanama yapar sende yapmaz, Banu’da kasık ağrısı sende yapmaz. Bu yüzden bence normal hayatını yaşamaya kaldığın yerden devam et.

7. Çikolatalısut

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkür ederim canım. Dünden beri sadece karın ağrısı var ki soğuk yüzünden olabilir çünkü genelde ağrır zaten. Belim de ağrıyor. Ella hapı erken adet olmayi da sağlarmis belki de adet olucam. Şu günler geçsin rahatlayayim başka hiçbir şey istemiyorum.

8. dmksa

dmksa Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

15 Nisanda eşimle korumalı olarak ilişkiye girdim fakat ilişki sonrası prezervatifin yırtık olduğunu fark ettik. 2 saat içinde ella hapı aldım. Adetim 10 gün gecikti ve doktora gittim. Direk kan testi yaptırdım. Bhcg 0.01 çıktı. Yani negatif. Ertesi gün evde idrar testi yaptım o da negatif çıktı. Şuan adetim 18 gün gecikti ve ne hamilelik belirtisi var ne de adet belirtisi. En son adetim 16 Mart. Sİzce hamile miyim ? :oops: Bu arada adet döngüsü çok düzenli olan biriyim her 30 günde bir mutlaka gelir. Ellayı bir kere de 11 Kasımda kullanmıştım yine aynı olay başımıza gelmişti ama o zaman adetim en fazla 4 gün gecikmeyle gelmişti.

9. Beyzaanur

Beyzaanur Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    ya lütfen yardım ediin erkek arkadaşımla yakınlaşmamız oldu asla vajinaya girme içeri boşalma durumu olmadı yalnız zevk suyu azcık vajinama aktıı bende hemen gidip ella ertesi gün ilacını alıp yuttum hamile kalma durumu olmaz değil mi lütfen cevaplayın..

10. Eliff234

Eliff234 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Hamile kalma durumu cok az bir ihtimal ictiginiz ilac cok etkilidir adet gununuzu bekleyiniz

11. Beyzaanur

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    adetime az kaldı lütfen dua et ilacı yuttum biraz rahatladım

12. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ellayi ne zaman kullandiniz iliskiden kac saat sonra

13. Beyzaanur

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    5 saat içinde

14. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Cok k
    Cok kisa surede alinmis korkmaniza gerek yok

15. Beyzaanur

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Canım biraz önce kan geldi hafif kesiliyor sonra bidaha geliyor bidaha bu ne acaba ? İlaç yüzünden mi karın ağrım var adetimin günü yarındı

16. Beyzaanur

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Lütfen cevap verin ilacı içeli iki gün oldu şuan kanamalarım başladı adetimin günü yarındı bu kan ne ???

17. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bu kadar erken olmamaliydi tavsiyem kadin dogum doktoruna gidin sagliginiz icin

18. Beyzaanur

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Canım adetimin günüydü zaten ya

19. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Umarim sagliksal bir problem olmaz nornal adetiniz gibi mi

20. Beyzaanur

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Evet adet gibi akıp kesliyor akıp kesiliyor ilacın etkisinde de akıntılar yapabilir yazıyor karnımda hala bir ağrı var adet sancısı gibi böyle işte.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş