Ella Ertesi Gün Hapının Yan Etkileri Nelerdir?

Nurten Aydın

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 Kas 2016
Mesajlar
121
Tepkime puanı
62
Konum
Edirne
Bir çok kadın korunmasız ilişkiye girdikten sonra gebelik sorununu ortadan kaldırmak için Ella 30 Mg 1 Tablet kullanımına başvurmaktadır. Ancak bu hapın koruyucu etkisi olduğu gibi yan etkileri de bir çok kadında yaşanmaktadır.

Ertesi gün hapını kullanan kadınlar beklenmedik yan etkileri genellikle bir kaç gün yaşarlar. Hormonal denge yerine oturduğu vakit bünye tekrar eski sağlığına kavuşur...


Şimdi hap kullanımı sonrası ne gibi yan etkilerin yaşandığını sırasıyla sizlerle paylaşmaya koyulayım.

Ella Ertesi Gün Hapının Yan Etkileri
  • İshal
  • Bulantı veya kusma meydana gelebilir
  • Baş dönmesi yaşanabilir
  • Yorgunluk hissedilebilir
  • Baş ağrısı meydana gelir
  • Meme hassasiyeti oluşur
  • Ağır adet kanaması gözlemlenir
  • Alt karın ağrısı veya krampları yaşanır
Önemli Uyarı: Ella ertesi günü hapını sakın ola kürtaj için kullanmayınız. Çünkü bu hap sadece yumurta döllenmesini engelleyerek, hamilelik oluşumunu %90 ortadan kaldırmaktadır.
 

Canan

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
11 Kas 2016
Mesajlar
196
Tepkime puanı
104
Konum
Bodrum
Konu ile ilişkin bir video paylaşmak istiyorum...

Ertesi gün haplarının ne gibi yan etkileri olduğunu isterseniz bir de uzmanından dinleyin.

 

Kader

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
16 Tem 2017
Mesajlar
46
Tepkime puanı
15
Konum
İstanbul
Bu ürünün yan etkilerini say say bitiremezsin. Portekiz'de üretilen bu hapın biz kadınların vücuduna ağır derecede yan etkileri vardır. Bence ihtiyaç duyulmadıkça bu hap keyfe kullanılmamalıdır.
 

Blgnrsl

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
11 Ağu 2018
Mesajlar
36
Tepkime puanı
0
7 ağustosta ilişkiye girdim 21 saat içinde ella hap kullandım içe boşalma olmamıştı zamanında adet oldum bugün adet kanamamın 5. Günü üçe boşalma olmadan ilişkim oldu sizce hamile kalır mıyım tekrar ella almalı mıyım ne yapayım yardım edin
 

Selenyekdal

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
12 Ara 2018
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Adetimin son günü vajinaya sperm gelme şüphesinden sonra ella kullandım ve tam 6 gün sonra 6 gün süren adetimle aynı bir kanama yaşadım normal adetime 18 gün civarı olmasına rağmen. Ben önümdeki adetimi haptan sonra yaşadığım kanamaya göremi hesaplayacağım yoksa eski adetime göremi adet olucağım yardımcı olun lütfen
 

mykonos

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
arkadaşlar merhaba. Kız arkadaşım 7 aralıkta adeti başladı 12 aralıkta bitti bizde 16 aralıkta bir yakınlaşma yaşadık. Ama içine girip çıkmam 10 sn sürdü ve boşalma olmadı. Zevk suyundan şüphe duyuyorum sadece. Hamile kalma riski varmıdır?. Yumurtlama dönemine denk gelmişmidir. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Bugün ella alıp içicek kendisi 48 saat geçmeden içse faydası olur mu yardım lütfen.
 

fatma x

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
14 May 2019
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
İçime boşalmadı eminiz ama göbeğime boşaldı içinesızma oldu mu bilmiyorum hemen sildim ama şüpheden dolayı 7 saat sonra ella kullandım aldıktan 1 gün sonra kahverengimsi ara kanama ile birlikte 2 gün sonra normal adetimden farksız bir kanama yaşadım normal adetimgibi 4 gün sürdü ve kıvamı rengi yoğunluğu aynı idi ama normal adet dönemimden 1 hafta erken idi şimdi nezaman adet olacağım normal adetimden bir hafta erken oldum gelecek ayı mı beklemeliyim yoksa bunu adetolarak kabul mu etmeliyim lütfen yardımcı olun gebelikriski varmı sizce hala ?
 

Benzer konular