Ella Ertesi Gün Hapının Yan Etkileri Nelerdir?

'Doğum Kontrolü' forumunda Nurten Aydın tarafından 14 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Bir çok kadın korunmasız ilişkiye girdikten sonra gebelik sorununu ortadan kaldırmak için Ella 30 Mg 1 Tablet kullanımına başvurmaktadır. Ancak bu hapın koruyucu etkisi olduğu gibi yan etkileri de bir çok kadında yaşanmaktadır.

Ertesi gün hapını kullanan kadınlar beklenmedik yan etkileri genellikle bir kaç gün yaşarlar. Hormonal denge yerine oturduğu vakit bünye tekrar eski sağlığına kavuşur...

Şimdi hap kullanımı sonrası ne gibi yan etkilerin yaşandığını sırasıyla sizlerle paylaşmaya koyulayım.

Ella Ertesi Gün Hapının Yan Etkileri
    • İshal
    • Bulantı veya kusma meydana gelebilir
    • Baş dönmesi yaşanabilir
    • Yorgunluk hissedilebilir
    • Baş ağrısı meydana gelir
    • Meme hassasiyeti oluşur
    • Ağır adet kanaması gözlemlenir
    • Alt karın ağrısı veya krampları yaşanır

Gülistan, Sena, Canan ve 1 kişi daha bunu beğendi.

2. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Konu ile ilişkin bir video paylaşmak istiyorum...

Ertesi gün haplarının ne gibi yan etkileri olduğunu isterseniz bir de uzmanından dinleyin.

Sena bunu beğendi.

3. Kader

Kader Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Bu ürünün yan etkilerini say say bitiremezsin. Portekiz'de üretilen bu hapın biz kadınların vücuduna ağır derecede yan etkileri vardır. Bence ihtiyaç duyulmadıkça bu hap keyfe kullanılmamalıdır.

4. Blgnrsl

Blgnrsl Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    7 ağustosta ilişkiye girdim 21 saat içinde ella hap kullandım içe boşalma olmamıştı zamanında adet oldum bugün adet kanamamın 5. Günü üçe boşalma olmadan ilişkim oldu sizce hamile kalır mıyım tekrar ella almalı mıyım ne yapayım yardım edin

5. Selenyekdal

Selenyekdal Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adetimin son günü vajinaya sperm gelme şüphesinden sonra ella kullandım ve tam 6 gün sonra 6 gün süren adetimle aynı bir kanama yaşadım normal adetime 18 gün civarı olmasına rağmen. Ben önümdeki adetimi haptan sonra yaşadığım kanamaya göremi hesaplayacağım yoksa eski adetime göremi adet olucağım yardımcı olun lütfen

6. mykonos

mykonos Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar merhaba. Kız arkadaşım 7 aralıkta adeti başladı 12 aralıkta bitti bizde 16 aralıkta bir yakınlaşma yaşadık. Ama içine girip çıkmam 10 sn sürdü ve boşalma olmadı. Zevk suyundan şüphe duyuyorum sadece. Hamile kalma riski varmıdır?. Yumurtlama dönemine denk gelmişmidir. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Bugün ella alıp içicek kendisi 48 saat geçmeden içse faydası olur mu yardım lütfen.

7. fatma x

fatma x Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İçime boşalmadı eminiz ama göbeğime boşaldı içinesızma oldu mu bilmiyorum hemen sildim ama şüpheden dolayı 7 saat sonra ella kullandım aldıktan 1 gün sonra kahverengimsi ara kanama ile birlikte 2 gün sonra normal adetimden farksız bir kanama yaşadım normal adetimgibi 4 gün sürdü ve kıvamı rengi yoğunluğu aynı idi ama normal adet dönemimden 1 hafta erken idi şimdi nezaman adet olacağım normal adetimden bir hafta erken oldum gelecek ayı mı beklemeliyim yoksa bunu adetolarak kabul mu etmeliyim lütfen yardımcı olun gebelikriski varmı sizce hala ?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş