Ella Ertesi Gün Hapının Yan Etkileri Nelerdir?

'Doğum Kontrolü' forumunda Nurten Aydın tarafından 14 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Bir çok kadın korunmasız ilişkiye girdikten sonra gebelik sorununu ortadan kaldırmak için Ella 30 Mg 1 Tablet kullanımına başvurmaktadır. Ancak bu hapın koruyucu etkisi olduğu gibi yan etkileri de bir çok kadında yaşanmaktadır.

Ertesi gün hapını kullanan kadınlar beklenmedik yan etkileri genellikle bir kaç gün yaşarlar. Hormonal denge yerine oturduğu vakit bünye tekrar eski sağlığına kavuşur...

Şimdi hap kullanımı sonrası ne gibi yan etkilerin yaşandığını sırasıyla sizlerle paylaşmaya koyulayım.

Ella Ertesi Gün Hapının Yan Etkileri
    • İshal
    • Bulantı veya kusma meydana gelebilir
    • Baş dönmesi yaşanabilir
    • Yorgunluk hissedilebilir
    • Baş ağrısı meydana gelir
    • Meme hassasiyeti oluşur
    • Ağır adet kanaması gözlemlenir
    • Alt karın ağrısı veya krampları yaşanır

Gülistan, Sena, Canan ve 1 kişi daha bunu beğendi.

2. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Konu ile ilişkin bir video paylaşmak istiyorum...

Ertesi gün haplarının ne gibi yan etkileri olduğunu isterseniz bir de uzmanından dinleyin.

Sena bunu beğendi.

3. Dilber Aygündüz

Dilber Aygündüz Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ella hapının bu yazılanlar dışında daha bir çok yan etkisinin olduğunu bilmenizi isterim. Bunlar sırasıyla şöyledir;
    • Bunların başında bulantı ve kusma gelmektedir.
    • Dismenore oldukça sıklıkla görülen bir diğer yan etkidir.
    • Bir diğer yan etki de genelde görülebilecek, karın ağrısı ve aynı zamanda karında görülen şişkinliktir.
    • Çoğunlukla görülebilen yan etkilerin içerisinde baş ağrısı ile baş dönmesi de bulunmaktadır.
    • Yine kullanıcıların genelinde sancılı adet kanaması ve alt karın ile kalça kısımlarında ağrı oluşabilir.
    • Yaygın bir şekilde görülen memelerde hassasiyet hissi de bu yan etkilerin içerisinde sayılabilir.
    • Tablet bitkinlik meydana getirebilir.
    • Ani olarak duygularda değişimler söz konusudur.
    • Kaslarda oluşabilecek ağrıların yanı sıra sırt bölgesinde de ağrı yaşanması muhtemeldir.
    Yaygın şekilde görülmeyen yan etkilerde bulunmaktadır. Bunlar:
    • Karnın alt bölgesinde ağrı, ishal, ağızda kuruluk, kabızlık, midede yanma, bağırsaklarda gaz oluşumu
    • Normalin dışında vajinal kanamalar, adet öncesinde baş ağrısı, duygu değişikliği ve yorgunluk gibi durumların yaşanması, uyku bozukluğu,
    • Vajinal iltihaplanma
    • Bunaltı hissi ve sıcak basması,
    • İdrar yolu enfeksiyonları,
    • Grip, boğaz ve burun enfeksiyonları, ateşlenme ve terleme,
    • Nedeni belirsiz ağrı ve hastalık durumu,
    • Ani değişiklik gösteren duygu farklılığı ve buna bağlı iştah değişimi,
    • Ciltte kaşıntı, cilt sorunları ve akne oluşumu,
    • Migren tipi baş ağrısı, Görme de yaşanan bozukluklar
    Çok nadir olarak görülen farklı Ella hapının yan etkileri ise şöyledir:
    • Genital kısımlarda kaşıntı, var olan yumurtalık kistinin patlaması, kadın üreme organlarında iltihabik rahatsızlıklar.
    • Renkli idrar, böbrekte taş oluşumu, mesanede ağrı,
    • Diş ağrıları, asit reflüsü,
    • Titreme, dikkat eksikliği ile baş dönmesi, unutkanlık, tat ve koku almada bozulma, uyku kalitesinde bozulma, baygınlık hissi.

4. Kader

Kader Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Bu ürünün yan etkilerini say say bitiremezsin. Portekiz'de üretilen bu hapın biz kadınların vücuduna ağır derecede yan etkileri vardır. Bence ihtiyaç duyulmadıkça bu hap keyfe kullanılmamalıdır.

5. Burçin

Burçin Forumbudur.Com Ziyaretçi

3 gün önce sevgilimin doğum günü kutlamasından sonra geceyi beraber geçirdik. Biraz alkollü olduğu için ilişki esnasında kendini çekmedi. Bende hamilelikten korunmak için Ella aldım. Fakat şuan aşırı kanamam durumu söz konusu diyebilirim. Forumda açılan bu konuyu görene kadar korkularım beni deli edecekti. Neyse ki durumun hapın yan etkisi olduğunu gördüm. Umarım kanamam normale döner, bende bu sıkıntıdan kurtulurum. :(

6. Lütfenyardım

Lütfenyardım Forumbudur.Com Ziyaretçi

Acilen yardım edin lütfen bilen yardım etsin yalvarırım. Biz sevgilimle sürtünme yolu ile birlikte olduk benim şeyimin ucundan sarımsı bir akıntı çiş rengine benzeyen çiş diye düşüyoruz ama zevk suyu var sayıyoruz onu oraya sürttüm ve sevgilim bakire ve bu olay sevgilimin son yumurtlama gününde meydana geldi (orta düzeyde). Ve bu olay olduktan sonra ikimizde boşalıp ayrı ayrı sildik peçetelere. O gece sürtünme yolu, zevk suyu hamile kalınır diyen bir sürü yalan yanlış şeyler okuduk size güvenip yazıyorum. 23 saat içinde Ella hapı kullandı kendisini şuan göğüs daralması ve çişe çıkıyor günde 3 - 4 kere bu normal bir şey mi? En önemlisi hamile kalmış mıdır? Lütfen içimize su serpin yalvarırım.

7. Bedirhan bedir

Bedirhan bedir Forumbudur.Com Ziyaretçi

Aynı durum bizdede var hamile kaldı kız arkadaşım lütfen bizede yardım edin.

8. kbrasln

kbrasln Forumbudur.Com Ziyaretçi

9. kbrasln

kbrasln Forumbudur.Com Ziyaretçi

merhaba bende ella kullandım adet günüme 6 gün vardı ve adet 5 gün gecikti. dün kan geldi sancı da adet sancısı ama kan hic yok denecek kadar az geliyor ne yapmalıym kan testi felan bunlara gerek varmı .

10. Misafir

Misafir Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba, bu durumdan sonra normal adet yaşadınız mı?

11. ant2166

ant2166 Forumbudur.Com Ziyaretçi

ben eşimle kondomlu olarak iliskiye girdim fakat sonra kondomun yirtildigini fark ettik 28 saat sonra ella hap ictim 1 yasindada bebegim var adetim38 gun gecti gecen hafta test yaptım negatif cikti ama basim donuyor uzun zamandir adetimde gecti karnimda hareketler hissediyorum sizce bunun anlami ne yardimci olursaniz sevinirim..

12. Blgnrsl

Blgnrsl Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    7 ağustosta ilişkiye girdim 21 saat içinde ella hap kullandım içe boşalma olmamıştı zamanında adet oldum bugün adet kanamamın 5. Günü üçe boşalma olmadan ilişkim oldu sizce hamile kalır mıyım tekrar ella almalı mıyım ne yapayım yardım edin

13. Rumuzsuz

Rumuzsuz Forumbudur.Com Ziyaretçi

14. Rumuzsuz

Rumuzsuz Forumbudur.Com Ziyaretçi

Çok merak ediyorum hamile misiniz ? Çünkü benimse ortalama 38 gün geçti ve adet oldum adetime 4 gün falan vardı birlikte olduğumuzda sizin gibi kondom sorunu yaşadık sabah ilacı içtim lakin şiddetli ağrılı kanama oldu be adet oldum ama bu aralar başım dönüyor ve ilacı içtiğimden beri iştahım yok

15. Unknown

Unknown Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki siz oldunuzmu ayni sorunu bende yasadim.kondom yirtildi ve 9 saat sonraa ella aldim bende.ama cok halsizim ishal oldum karnim acaip agriyor.kanama falanda yok simdilik bende 3 gun oluyor bugun.bude bizim iliskiye girdigimiz zamanda tehlikeli bi zaman yani adet bitiminden 2 gun sonraydı.insallah hap ise yarar ve gebe kalmam cok korkuyorum yaa.burdada farkli forum konularinda bagsettim.ama kinse yanit vermedi malesef

16. Selenyekdal

Selenyekdal Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Adetimin son günü vajinaya sperm gelme şüphesinden sonra ella kullandım ve tam 6 gün sonra 6 gün süren adetimle aynı bir kanama yaşadım normal adetime 18 gün civarı olmasına rağmen. Ben önümdeki adetimi haptan sonra yaşadığım kanamaya göremi hesaplayacağım yoksa eski adetime göremi adet olucağım yardımcı olun lütfen

17. mykonos

mykonos Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar merhaba. Kız arkadaşım 7 aralıkta adeti başladı 12 aralıkta bitti bizde 16 aralıkta bir yakınlaşma yaşadık. Ama içine girip çıkmam 10 sn sürdü ve boşalma olmadı. Zevk suyundan şüphe duyuyorum sadece. Hamile kalma riski varmıdır?. Yumurtlama dönemine denk gelmişmidir. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Bugün ella alıp içicek kendisi 48 saat geçmeden içse faydası olur mu yardım lütfen.

18. Asya

Asya Forumbudur.Com Ziyaretçi

19. Asya

Asya Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş