Ella Ertesi Gün Hapından Sonra Emzirme

'Doğum Kontrolü' forumunda Gülay Keskin tarafından 30 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Gülay Keskin

Gülay Keskin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba sevgili anneler,

Bugün sizlerle bir fikir alışverişi yapmak istiyorum...

Dün eşimle yıl dönümümüz olduğu için korunmasız ilişkiye girdik. Malumunuz korunma yöntemlerine başvurmadığımız için eşim kendini geri çekmedi. Bende mecburen dün öğlen 12:30'da Ella ertesi gün hapı kullandım. Bu süre zarfında bebeğimi hiç emzirmedim. Çünkü prospektüste 7 gün boyunca bebeğinizi emziremeyin diyor. Sonra kısa bir araştırma yaptım ve edindiğim bilgi "sütünüzü 5 saat sonra sağın ve atın deniliyor" bu yöntemi de uyguladım. Bende sonra ilçeme yakın birçok eczaneyi aradım ve hepsine "Ella kullandıktan sonra bebek emzirebilir miyim?" sorusunu yönelttim...

3 eczane emzirebilirsiniz derken diğeri 2 eczane hormon yüklemesi olduğu için bebeğinizi emziremezsiniz dedi. Bebeğe zarar verebileceğini ve 2 gün boyunca emzirmemem gerektiğini söylediler. Bende korktuğum için oğlumu emzirmek istemiyorum ama bu duruma da dayanamıyorum. Sanki bebeğimle ayrı düşmüşüm gibi gözlerime bakıyor. Kıyamıyorum bu durumu yaşamasına. Lütfen bu konuda bilgi sahibi ya da tecrübeli arkadaşlar lütfen yardım etsin...

Bebeğimi emzirsem herhangi bir problem yaşanır mı? Bu konuda ne yapabilirim?

2. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar;

Ben bu durum karşısında kesinlikle bebeğinizi emzirmemenizi tavsiye ederim. Çünkü ilaç yüksek miktarda hormon içerdiği için bebeğinizde farklı yan etkiler yaşanabilir. Yaşadığın durum her ne kadar zor olsa bile bebeğinin sağlığını her şeyden önce düşünmelisin. Duygusallık bir kenara bu noktada profesyonel davranmalısın.

Bol bol sütünüzü sağın ve sütün kesilmesini engelleyin. Ama kesinlikle sağmış olduğunuz sütü bebeğinize vermeyi aklınızın ucundan geçirmeyin.

Sağlıklı günler dilerim.

3. Gizli kullanici

Gizli kullanici Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sevgilimle sürtünerek ilişkiye girdik boşaldıktan sonra kondomun ucunun delik olduğunu fark ettik genital bölgeye gelen birşey olup olmadığından emin değiliz hemen gidip yıkadım 4 saat sonra ertes72 hapini kullandım reglime 18 gün var risk var mi

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş