Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar

'Doğum Kontrolü' forumunda Zuhal Şener tarafından 13 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Hulya

Hulya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Desteğiniz için teşekkürler.
    Artık herşey için hayırlısı diyorum ve bekliyorjm ama sanki günler geçmiyor gibi.

2. Hulya

Hulya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    İlaç kullanmanıza rağmen mi hamile kaldınız?

3. Reyhan

Reyhan Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar ben 12 aralık regl donemimdi 20 aralık ilişkiye sevgilimle girdik ilk boşalması peçeteye oldu 15 dk sonra yine yaptık ama prezervatif delinmisti içime gelmiş bende 1 yada 1 buçuk saat sonra hemen ella kullandım bugün adet günüm ama olmadım mide bulantısı yok veya meme ucu kararmasi hamilelik ile bi belirti yok son 1 haftadır sürekli Karin kasık ve bel ağrısı çekiyorum acaba hamile kalma ihtimalim var mı cevap verir misinz lütfen

4. Xxx

Xxx Forumbudur.Com Ziyaretçi

Deneyimli biri olarak söylüyorum. Ella etkilerini görüyorsun. Bende 11 gün geciktim regl. Psikolojik olarak gecikiyorsun birde ilaç etkisi zaten regl geciktirir. Sakin ol ve bekle bence.

5. hande

hande Forumbudur.Com Ziyaretçi

İyi akşamlar, ben Ella hapını ilişkiden 1 saat sonra kullandım acaba çok mu erken kullanmışım etki göstermez diyor çok korkuyorum erken kullandığım için mi yoksa 5 - 6 saat sonra mı alsaydım ve adetim 1 gün gecikti ve ben kasık ve bel ağrısı çekiyorum son 5 gündür. Yardımcı olursanız sevinirim ben 1 saat sonra kullandığım için etki göstermemiş diye korkuyorum lütfen bekliyorum cevaplarınızı...

6. Çilem Fidan

Çilem Fidan Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kim sana erken kullandığında etkisini göstermez dediyse yalan söylemiş. Senin Ella hapını erkenden alman yararına olmuş. Sonuçta ne kadar erken alırsan hap kana o kadar hızlı karışır ve tam koruma sağlar. Herkes gelişi güzel konuşmakta ustadır ama iş bilgili yoruma gelince ortada kimse kalmaz. :) Sizin korkmanızı gerektirecek bir durum yok. Eğer partneriniz içinize tükürdü ise o zaman bir ihtimal hamile kalma durumunuz olabilir. Ama normal bir ilişki yaşandıysa korkmayın.

7. hande

hande Forumbudur.Com Ziyaretçi

Çilem hanım yok tükürme falan olmadı hiç bir şekilde sadece 1 saat sonra Ella hapını kullandım o da ilk boşalması dışarıya oldu 15 dk. sonra tekrar ilişkiye girdik ikinci boşalma oldu ve o da içime boşaldı ve bende 1 saat sonra Ella kullandım ama adetim 1 gün gecikti ve bende acaba erken kullandım etki göstermez mi diye düşündüm. Keşke 1 saat içinde kullanmasaydım diye düşündüm o yüzden korkuyorum ve sırt ağrım var kasık ağrım var mide bulantısı yok sizce hamile olma ihtimali var mı? 1 saat içinde kullandım erken mi olmuş acaba sıkıntı olur mu ben düşünüyorum etkiyi göstermesi için çok erken alınmış daha mı geç alsaydım açıklama yapar mısınız?

8. nisan

nisan Forumbudur.Com Ziyaretçi

Adetim 2 gün önce bitti yaklaşık üç saat öncede ilişkiye girdik eşimle ama ben hamile kalmak istemiyorum. Hemen eczaneden ilacı aldım ve yarım saat önce içtim, sizce hamile kalır mıyım?

9. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Ella hapını erkenden kullanarak iyi yapmışsınız. Zaten @Çilem Fidan hanımın söylediği gibi fazla stres yapmayın. Eğer içinize korku düşer stres yaparsanız adette gecikmeler ve sancılar yaşanmaya devam eder. İçine boşalması biraz kötü olmuş ama 2 hafta bekleyip sonrasında test yaptırmanız sağlıklı sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.

Eğer boşalma durumu yaşanmadı ise kesinlikle herhangi bir hamilelik durumu söz konusu bile olamaz. Ama yok içime boşaldı derseniz biraz bekleyip daha sonrasında test yaptırmanız gerekecek. Çünkü spermler yumurtalıklara direk ulaştığı için bazen kullanılan doğum kontrol hapları kesin çözüm olmayabiliyor.

10. meltem

meltem Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba, bir sorum olacaktı...
    Regl dönemi 30 gün de bir olan biri her ayın 12'sinde regl oluyorsa bu kişinin yumurta döllenmesi hangi günler tarihler arasındadır? Lütfen acil cevap verir misiniz?

11. Seda

Seda Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba forum üyeleri.
    Ben daha öncede yazmıştım nişanlımla sürtünme yolu ile ilişki yaşadkstres yaptığım için prezervatif takmıştı fakat yırtıldığını gördük vajinamın üzerine boşalmıştı. 23.saatte Ella kullandım Ocak 9 regl tarihimdi ve Ocak 13'de yani bugün az önce baktığımda biraz kanamam olduğunu gördüm. Hiç kasık ağrısı vb. bir şey olmadı, çok az sırt ağrım oldu bugün. Bu regl kanaması mı acaba ve korkularım kaybolmalı mı artık sizce?

12. Altan

Altan Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar. Partnerimle anal yoldan ilişkiye girdik. İlişki sonunda prezervatifin yırtılmış olduğunu gördük sanırım içine boşalmıştım hemen gidip yıkadı ve ertesi gün adet kanaması oldu bu durumda hap almamız gerekiyor mu yoksa adet dönemi olduğu için gebe kalma ihtimali yok mu yardımcı olursanız çok memnun olurum teşekkürler şimdiden...

13. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    87
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba @Meltem Hanım,
    Sorunuz üzerine yumurtlama hesabı yapmamız doğru olmaz. Çünkü kişiden kişiye günler değişiklilik gösterebilmektedir. Bazı hapların kullanımı sonucu yumurtlama ve adet süreleri gecikme gösterebiliyor. Bu yüzden size verebileceğim en sağlıklı cevap aşağıdaki paylaştığım bağlantıdaki konuyu gözden geçirmeniz olacaktır.

https://www.forumbudur.com/konular/yumurtlama-gunu-hesaplama.1436/

Evet, artık korkularınızı yenmeniz gerekiyor. Ella hapının yan etkilerini yaşıyor olabilirsiniz. Kesin sonuca ulaşmanız için yarın gün içerisinde idrar testi yapmanızı tavsiye ederim. Bana göre adet kanamanız yavaştan kendini göstermeye başlamış. Geçmiş olsun.

Anal yoldan ilişkiye girmeniz durumunda hamilelik durumu yaşanmaz. Fakat eğer partnerinizin vajinasına akıntı olduysa kesinlikle Ella hapı kullanmasını tavsiye ederim. Sperm hücreleri hareketli olduğu için vajina içindeki yumurtalıklara ulaşması zor olmayacaktır.

14. Altan

Altan Forumbudur.Com Ziyaretçi

İiginize teşekkür ederim ancak merak ettigim nokta ertesi gün adet oldu kanaması oldu bu durumdada kullanmak gerekiyor mu sonuçta yumurta olma ihtimali çok düşük.

15. Seda

Merhaba @Canan hanım, teşekkür ederim cevabınız için. Ben Ella hapını 31 Aralık almıştım adetim 4 gün gecikmeyle oldum kanama yan etkiden mi yoksa reglmidir bunu anlamadımda. Çünkü şuan baya vücut ve sırt ağrım var.

16. GirlgAng

GirlgAng Forumbudur.Com Ziyaretçi

Dün saat 12-1 civarında ilişkiye girdim. Partnerim içime boşalmadı fakat biraz stres oldum hani bir histir ya regl olmama 6 gün var yani düşük riskteyim ama dediğim gibi stresliyim. Ne yapmalıyım?

17. Canan

Alınan Beğeniler:
    87
    Ödül Puanları:
    28
    Bence bu durumda Ella hapı almasına gerek yok. Eğer hapı kullansa bile adet süresi uzayacak ve durumda da stres yapacaksınız. Anal ilişkiden bir şey olacağını düşünerek strese kapılmayın.

Regl olma ihtimaliniz yüksek gibi görünüyor. Ama vücutta halsizlik ve kasık ağrısı gibi durumlar başka hastalığında belirtisi olabilir. Yaşanılan her şeyi Ella hapına bağlamak yanlış olur. Ama genelde yan etkileri bu şekilde olduğu için fazla sıkıntı etmenize gerek yok.

18. Canan

Alınan Beğeniler:
    87
    Ödül Puanları:
    28
    Boşalma durumu yaşanmadığı sürece uzmanlar Ella tarzı hap kullanmanızı önermemektedir. Hem hormonal dengeyi bozuyor hem de adet gecikmesi yaşatarak sizi strese sokabilir. Bence herhangi bir risk yaşamadığınızı bilmenizi isterim. Eğer içim rahat etmez diyorsanız hap yöntemine başvurabilirsiniz.

19. Seda

Teşekkür ederim cevaplarınız için @Canan hanım.

20. GirlgAng

GirlgAng Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bir de bir soru daha bu ilaç reçeteli mi?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş