Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar

'Doğum Kontrolü' forumunda Zuhal Şener tarafından 13 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Ayşe.gzi

Ayşe.gzi Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba ben 16 yaşındayım ve bugün erkek arkadaşımla sürtünmeli bir ilişki yaşadık, zevk suyu geldi ve araştırmalarıma göre küçük de olsa bir ihtimal hamile kalınabilirmiş. Ella kullanmayı düşünüyorum ama yaşım gereği biraz da endişelerim var

2. Eliff234

Eliff234 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Gercekten kullanmak icin cok erken bi yas 18 yasindan kucukler icin uygun degil size ciddi rahatsizliklar verebilir zaten iliski için de yasiniz uygun degil size tavsiyem doktora gorunmek veya adet gecikmesi durumunda gebelik testi yaptirmak

3. deniz114

deniz114 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhabalar. Bakireyim ve sevgilimle sürtünme yolu ile ilişkiye girdik. Yani sadece biraz sürttü. Fakat kesinlikle boşalmadı. Fakat zevk suyunun gelmiş olabileceğini düşünüyoruz.(O da kesin değil ve zevk suyunda da sperm olabileceği söyleniyor.) Yaklaşık 36 saat sonra şüphe duyduğumuz için ELLA'yı kullandık. Bu olayı 4 temmuzda yaptık. Nomalde 7 temmuzda regl olmam gerekiyor. Bir de adet döneminden önceki dönemi hamile kalma sansının az olduğunu söylüyorlar. Sizin düşüncelerinizi almak istedim. Ne düşünüyorsunuz? Çok mu kasıyoruz acaba?

Son düzenleme: 6 Temmuz 2018

4. Ayşe.gzi

Ayşe.gzi Forumbudur.Com Ziyaretçi

Olaydan 1-2 dakika sonra su ile temizleyip sildim bölgeyi ve ne gibi rahatsızlıklar verebilir ki? Doktora gitmek konusunda endişelerim var

5. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ilacin yan etkileri cok fazla kasik agrisi bas agrisi bas donmesi gibi sorunlar yasatacak adet gununuzun duzeni bozulacaktir nedeni yogun hormon icermesi bu nedenle yasinizin da kucuk olmasi nedeniyle daha agir etkiler verebilir size doktora gorunmeniz en iyisi

6. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ella etkili bir ilacir. dediginiz gibi dusuk ihtimal ama yine de ihtimal yok degil. adetinizi bekleyebilirsiniz.15 gun sonra idrar testi yaptirabilirsiniz.kafaniza takacak da bisey yok cünkü icinize bosalmadi

deniz114 bunu beğendi.

7. deniz114

deniz114 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki adet olsam kesinlikle hamile kalmadığımın belirtisi midir? Çünkü sadece adetime 3 gün kala oldu bu olay. Yani hamilelik durumu varsa hemen 3 gün sonra geçirmem gereken adeti geçirmemem söz konusu mudur? Şimdiden teşekkürler

8. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Eger adet olursaniz yumurta kendini yenilemis demektir yani hamilelik yoktur

9. Denizgrl

Denizgrl Forumbudur.Com Ziyaretçi

14 haziranda ella kullandım 1temmuzda reglim gerçekleşti 1 günlük gecikmeyle. fakat adet sonrası karnım hala davul gibi,kasıkta kramplar, bel ağrısı, tatlı isteği,bel bacak ağrısı,akıntı gibi etkiler devam ediyor.Tekrar adet olacakmışım gibi. Bu lanet ilacın etkisi midir :(

10. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Tabikide zamanla gecer hepsi adette olmussun hamilelik de yok o agrilarda zamanla gecer korkmana gerek yok artik

11. Büşraaaa

Büşraaaa Forumbudur.Com Ziyaretçi

İlişkiden tam 21 gün sonra gebelik testi yaptım yine sonuç negatif çıktı yumurtlama zamanımda tam olarak beklediğim akıntı ve belirtiler oldu şuanda adetime 6 gün var kokusuz bazen beyaz bazen sarı akıntım oluyor hamile olma ihtimalim var mıdır

12. Bilge Akdeniz

Bilge Akdeniz Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, çok tedirgin edici bir durum olduğunu biliyorum. Dışardan sakin olun demesi çok kolay ama cidden sakin olun. Ertesi gün hapları çok yüksek etkililik oranı veriyor, özellikle Ella. O yüzden hamile olduğunuzu sanmıyorum, içiniz rahat olsun. Yine de bir iki hafta daha endişeleriniz gitmezse hamilelik testi yaptırabilirsiniz. Merak etmeyin, bir sorun çıkmayacak.

13. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Adetinizi bekleyin 1 hafta gecikirse idrar testi yapin

14. Basak59

Basak59 Forumbudur.Com Ziyaretçi

merhabalar ben eşimle kondomlu olarak ilişkiye girdim fakat boşaldıktan sonra kondomun yırtıldığını farkettik tam olarak 28 saat sonra hapı içtim. Fakat adetim 18 gün gecikti normalde de heray geciktiği için test yapmadım ama endişeliyim sizce hamile olma olasılığım varmı

15. Kirmizioje

Kirmizioje Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ederimden 4 gun sonra sevgilimle anal ilişki yaşadık o sırada penisinin vajinama çarptığını hissettim boşalma olmadi zevk suyu gelip gelmediğinden şüphelendim 1 saat içinde ertesi gün hapı aldim 1 hafta sonra kanamam başladı adet tarihime 2 hafta var bir risk var midir sizce

16. betulg87

betulg87 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    23 haziranda adet oldum 29 haziranda adetim bitti 2 temmuzda erkek arkadaşımla birlikte oldum ertesi gün hapı aldım 19 temmuzda adet olmam gerekirken 8 gün erken adet oldum test yapıyorum tek çizgi acaba bu normal mi?

17. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Boyle iliskilerde hamile kalma olasiligi azdir ertesi gun hapini da cok erken icmissiziniz etkili bir ilactir tam koruma saglayacaktir idrar testi yapin isterseniz veya kadin dogum uzmanina gorunebilirsiniz

18. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Normal ertesi gun hapi adet duzenini bozabilir

19. Eliff234

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ertesi gun haplari cok etkilidir tam koruma saglayacaktir idrar testi yapip icinizi rahatlatabilirsiniz

20. Guestt

Guestt Forumbudur.Com Ziyaretçi

Prezervatifsiz nefes almayın.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş