Ella Ertesi Gün Hapı Kullananlar

'Doğum Kontrolü' forumunda Zuhal Şener tarafından 13 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. Nazlıcan

Nazlıcan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Bana göre sen hamile kalacaksın. Acı ama gerçek bir durum yaşaman kaçınılmaz olabilir. @Zuhal Şener'in yorumunu dikkate almanı tavsiye ederim. Bu arada 1-2 defa boşalma yaşansa belki koruması %95 diyeceğim, ama 5 defa yaşanması çok ileri dereceli olsun. Bakalım hayırlısı senin için ne olacak? Bekleyip göreceğiz.

2. Emos87

Emos87 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar,

Lütfen beni aydınlatın çünkü kafayı yiyecek gibiyim, en son adetim 22 ekim ve 28 ekim de adetim bitti 29 ekimde esimle beraber ilişki yaşadık içime boşalma olmadı ama her ihtimale karşı Ella ertesi gün hapı aldım, sonra 5 Kasım'da tekrar ilişki yaşadım yine ayni şekilde içime boşalma olmadı, adetlerim düzensiz geçen sene 7 gün gecikme yaşadım bazen gününde önce oluyorum hamile olmak istemiyorum daha bebeğim 5 aylık beni aydınlatın rica ediyorum. Şuanda 6 gün gecikme yaşıyorum.

3. Damla Şiriner

Damla Şiriner Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    40
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba Emos87,

Adetinin gecikmesi çok normal diyebilirim. Çünkü Ella'nın yan etkilerinin en başında adet düzensizliği gelmektedir. Genelde Ella hapını kullandıktan sonra birçok kadın adetinde düzensizlik yaşadığını forumda yazılı olarak dile getirmiştir. Bence herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Korkmanızı ve endişe etmenizi gerektirecek bir durum içinde değilsiniz. Sadece psikolojik olarak biraz stres ve takıntı yapmışsınız. :) Kendine iyi bak canım.

4. Emos87

Emos87 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Çok teşekkür ederim beni aydınlattığınız için, iyi günler diliyorum. :)

5. Selin

Selin Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba ,

Benim sorum olacakti ben yumurtlama dönemim den 1 hafta önce iliski yasadim ve ella ertesi gün hapi kullandim yumurtlama günüm de de iliski yasadim ve kesinlikle icime bosalma olmadi bundan kesin olarak eminim , ve 8 gün oldu hala tik yok gec mi yumurtladim ? Gögüsüm sis uclari aciyor hafiften akintim var küçük küçük adet olacak gibiyim ama olamiyorum düzensiz adetlerim oldu 7 gün gecikme yasadim 2-3 defa yeri geldi adet günüm den önce de oluyodum umarim hamile degilimdir simdi den tskler

6. Nimet Canik

Nimet Canik Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Korkmanı gerektirecek bir sorun yaşamadığını bilmenizi isterim. Genelde Ella kullanıdıktan sonra güçlü bir koruma sağlar. Fakat bazen geç kullanımlar sonucu hamile kalma riski yüksek oluyor. Anladığım kadarıyla siz Ella'nın yan etkilerini adet oluyormuş gibi düşünüyorsunuz. Kullandığınız hap yan etki olarak küçük ya da aşırı kanama yaşatabilir. Yalnız Ella kullanıp kanama yaşayan kadınlar kesinlikle kan sıvılaştırıcı şeyler tüketmesinler. Araştırmalarıma göre çok fazla kanama yaşanan kadınların çoğu fazla sıvı tüketimi yaptıklarını dile getirmiştir. Bu yüzden ilk 1 hafta bana göre kan sulandıran şeyleri tüketmeyin. Geçmiş olsun.

7. edaeda32

edaeda32 Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhaba, bana yardımcı olur musunuz? Sevgilimle arkadan ilişkiye girdik, oraya boşaldı vajinama aktımı bilmiyoruz ve sürtünmeyle de ilişkiye girdik tam yumurtlama dönemime denk geldi 23. saatte Ella kullandım. Şuan yumurtalıklarım da ağrı ve sarı akıntım oldu, göğüs kenarlarında kararma oldu. Sizce hamile miyim? Adet dönemime daha bir hafta var, bunlar ilacın yan etkisi mi lütfen yardımcı olur musunuz?

8. Aytül Bakırcı

Aytül Bakırcı Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba edaeda23,

Öncelikle yaşamış olduğun bu durumun tamamen hapın yan etkisi olduğunu düşünüyorum. Ters ilişkide içe boşalsa bile hamile kalma riski çok düşüktür. Spermler hareketli olabilir, akıntı ile hamilede kalınabilinir, ama sen hap kullandığın için korkmanı gerektirecek bir şey yok. Bence adet düzenini bozduğu için psikolojik bir sıkıntı yaratıyor. Belki erken adet görebilirsin. Geçmiş olsun canım.

9. edaeda32

Yorum icin tesekkürler keşke erken adet görsem şuan günleri iple cekiyorum ve çok korkuyorum kaç gün sonra idrar testi yaptirmaliyim kan testi yaptiramam.

10. Aytül Bakırcı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Canım genelde idrar testi 2. haftada sonuç almanı sağlar. Fakat dediğim gibi kesinlikle hapın yan etkilerini yaşıyorsun. Ama yine de kesin sonuç için evde test yapmanı tavsiye ederim. Zaten kan testi yaptırayım deme hastane hamile (pozitif) olma durumunda ailene bilgilendirme yapıyor diye biliyorum. Ama keşke böyle endişeleri yaşamadan önce ilişkilerinizi korunarak yaşasanız.

11. edaeda32

Böyle bir durum olucagını ikimizde bilmiyorduk o yüzden korunmadan oldu inşallah dediginiz gibidir tesekkurler adet günü gecerse 2 hafta sonrami yoksa ilişkiden 2 hafta sonra mı test yapıyım.

12. Aytül Bakırcı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İlişkiden 2 hafta sonra hamilelik durumu yaşanmaya başlar. Siz en iyisi ilişkinizden 2 hafta sonra test yaparak sonuca varın. Yalnız herhangi bir pozitif durumun yaşanacağını sanmıyorum. Ella alan kadınlarda adet gecikmesi yaşanabilmektedir.

13. edaeda32

Yardımcı olduğunuz için sağolun. :)

14. Aren The Band

Aren The Band Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende ilk kullanacağım zaman bu konuyu çok araştırmıştım çünkü en çok korktuğum şeydi ama hem doktorumla konuştum, hem Uzmantv’den uzman videoları izledim, hem de ertesi gün hapının web sitesini inceledim. Ertesi Gün haplarını zor durumda kalmadıkça kullanılmasını tavsiye etmiyorlar fakat doğurganlığa bir etkisinin olmadığını söylüyorlar. Ertesi gün hapları yumurtlamayı erteleyerek yumurtayla spermlerin karşılaşmasını engelleyerek etkisini gösteriyormuş. Yani yumurtalarınıza bir zarar vermeden sadece yumurtlamayı erteliyor.

15. zoaik

zoaik Forumbudur.Com Ziyaretçi

Merhabalar son adet tarihim 19 kasım tahminen yumurtlama dönemim 4 aralıkta başlıyor ve o gün ilişkiden sonra kondomun yırtıldığını fark ettik içime gelip gelmediğindende tam emin değiliz bu yüzden 1.5 saat sonra ella hapını kullandım ilacın çok bir belirtisinide yaşamadım biraz mide bulantısı dışında ihtimal var mıdır sizce?

16. Zuhal Şener

Zuhal Şener Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    84
    Ödül Puanları:
    18
    İhtimal bana göre çok düşük görünüyor. Erkenden Ella almışsınız ve emin olun tam koruma sağlamıştır. Yumurtlama dönemine yakın olması düşündürüyor, ama Ella etkisini gösterdiği için mide bulantısı yaşamışsınız. Birkaç gün sonra evde test yapmanız taraftarıyım, bakalım sonuçlar neyi gösterecek.

17. Zoaik

Zoaik Forumbudur.Com Ziyaretçi

Çok teşekkürler yardımınız için sizce testi ne zaman yapmalıyım?

18. Seçil Sancaktar

Seçil Sancaktar Forumbudur.Com Ziyaretçi

Genelde test 2 hafta sonra yapılmaktadır. Adet gecikmesi yaşarsanız 5. gün test yapmanızda sonuç almanızı sağlar.

19. Emrah Can

Emrah Can Forumbudur.Com Ziyaretçi

Dün kız arkadaşımla bir dakikalık ilişki yaşadık ön sevişme yaptık ama ileri gitmeyecektik, fakat içeri sokarken de çıkartırken de penisimin ucunu peçeteyle güzelce silmiştim 5-6 kere girdim çıktım sadece çıkardıktan 5 6 saniye sonra dışarıya boşalmıştım ama hamile kalır mı? Çünkü içine damlasa falan ıslak olurdu anlaşılırdı öyle bir şey olmadı yardım edin lütfen, dünden beri kafayı yedim. Az önce Ella hapını aldım verecektim ama vazgeçtim lütfen yardımcı olun. :(

20. Damla Şiriner

Damla Şiriner Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    40
    Ödül Puanları:
    18
    Kız arkadaşınızın yaşı kaç bilmiyorum, ama Ella hapını aldıysanız, aklınızdaki deli soruların sizi strese sokmasını istemiyorsanız hapı verin kullansın. Sonuçta ne tür bir ilişki yaşadığınızı sizde bilmiyorsunuz. Sonuçta böyle durumlarda kontrol erkekte olur ama anladığım kadarıyla sizin tecrübesiz olmanız söz konusu... Öyle damlama durumunu falan anlayacak kadar kendinizi uzman zannetmeyin. Sonuçta sperm içeri geçtikten sonra sizin bunu anlamanız mümkün değildir. Siz bence kız arkadaşınıza dediğim gibi hapı kullanmasını söyleyin. Geçmiş olsun.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş