Ella Ertesi Gün Hapı Kullanan

Cns90

Forumbudur.Com
Üye
Tarlusal bittimi peki bitimce bir kac gun sonra olursun cnm
Birde tarlusali nasl aldn ben daha once recetesis alamamistm fiyati ne kadar
Bende testten sonra bi rahatlama geldi ama adet olmayisimi ilacn etkilerine bagladm insalalh aksi bi durum olmaz senin icin rahat olsn kan tahlili negatifti tarlusal bittince 2 3 gun icinde adet olunur olmazsan bir daha dr git derim
Canm eczaneden istedim reçetesiz verebilir misiniz diye verdiler :) ama daha bitmedi kullanıyorum hala. Bakalım insallah olurum en kısa zamanda. Kan tahlilinde yanılma ihtimali yoktur heralde cunku ilişkiden 8 hafta sonra yaptırdım ama bilmiyorum ya

Razie

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba Kızlar,

Eşimle ilişki yaşadık ve yumurtlama zamanımı 1 günle geçirdiğim için tedbir amaçlı Ella kullandım. Fakat hiç bir yan etkisi olmadı ama 3 gün sonrası adet kanaması oldu zamanından 1 hafta önce ve az oldu sizce hamile olma riskim var mı?

Canan

Forumbudur.Com
Moderatör
Sevgilimle sürtünerek iliskiye girdik Ella içtim ilk ay adetim 7 gün sürdü ikinci ay ise 7. gündeyim ve hala bitmedi hapla ilgisi olabilir mi?
Her şey normal bir şekilde ilerleyiş kaydediyor. Yaşanılan bu durumları normal karşılamanızı, stres yapmamanızı ve kan sıvılaştırıcı şeylerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Merhaba Kızlar,

Eşimle ilişki yaşadık ve yumurtlama zamanımı 1 günle geçirdiğim için tedbir amaçlı Ella kullandım. Fakat hiç bir yan etkisi olmadı ama 3 gün sonrası adet kanaması oldu zamanından 1 hafta önce ve az oldu sizce hamile olma riskim var mı?
Canım herhangi bir sıkıntı yaşanmaz merak etme. Erkenden Ella kullanıp kontrol sağlaman yararına olacaktır. Erken kanama ve geç adet görme durumları tamamen hapın yan etkisinden kaynaklıdır. Eğer korunmasız bir ilişki yaşadıysanız 2. hafta idrar testi yapmanı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Razie

Forumbudur.Com
Üye
Her şey normal bir şekilde ilerleyiş kaydediyor. Yaşanılan bu durumları normal karşılamanızı, stres yapmamanızı ve kan sıvılaştırıcı şeylerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Canım herhangi bir sıkıntı yaşanmaz merak etme. Erkenden Ella kullanıp kontrol sağlaman yararına olacaktır. Erken kanama ve geç adet görme durumları tamamen hapın yan etkisinden kaynaklıdır. Eğer korunmasız bir ilişki yaşadıysanız 2. hafta idrar testi yapmanı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.
Teşekkür ederim canım

Cns90

Forumbudur.Com
Üye
Kan testinin yanilcagiji sanmam ustelik 8 hafta gecmis degilsndr.hala adet olmadim bende cok basim agriyor yani senede bir tane agri kesici icerdm bu ilaci alali 15 gundr bas agrim var hergun ilac iciyorm agri kesicide etkilemia olabilir adetimi
:( Adet oldun mu?

Canan

Forumbudur.Com
Moderatör
Merhaba.
Erkek arkadaşımla 31ocakta ilişkiye girdik. İçime boşalmadı ama zevk esnasında farketmemiş olabiliriz ve içine kaçmış olabilir diye 24 kadar sonra ertesi gün hapı kullandım.
Ayın 13 gibi adet olmam gerekirken hala olmadım. Yazıları da okudum ama ara kanamamda olmadı.

Sıkıntılı günler yaşıyoruz. Cevaplarınızı bekliyorum.
Merhaba @Deniz hanım,
Ertesi gün hapını erkenden kullandığınız için herhangi bir sorun yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Erken kullanımlarda %99 koruma sağladığı gibi çok etkili bir haptır. Geçmiş olsun.

Cemalll

Forumbudur.Com
Üye
Arkadaşlar merhaba;
Erkek arkadaşımla 2 gün önce ilişkiye girdik zevk anında dikkatinden kaçmış olabileceğinden terettüt ederek 30 dk içerisinde ella içirdi. Fakat geri çekilme yöntemiyle kontrol ettiğimde hala sertti ve tamamiyle dışarı boşaldı. Şuan evham içerisindeyim en son 1 şubatta adet oldum daha 8 gün var. Erkek arkadaşımda boşalmadım boşalsaydım devam edemezdim diyor ama terettüt ediyor.
Hiçbir sıkıntı olacağını düşünmüyorum yaklaşık 10 gün sonra gebelik testi yaptırın.

Sıkıntı 12

Forumbudur.Com
Üye
Özür dilerim. Kiz arkadasimin regl’i 2 Mart’ta basladi. Biz 10 Mart’ta iliski yaşadık, dışarı boşalma oldu ama içeriye de oldu mu emin değiliz. 1 saat icinde Ella’yi kullandi. Son 2-3 gundur biraz halsizlik ve uyku gibi durumu var. Sizce hamile olma durumu nedir? Test yaptirmak istiyoruz ama hastanede aile hekimine falan bilgi verdikleri icin sıkıntı olabilir diye düşünüyoruz. Normal takvime gore adet olmasina 2-3 gun var. Sizce sıkıntı olur mu?

İrem34526

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba nişanlımla dün birlikte olduk fakat korunmadık herhangi bir boşalma yada zevk suyu durumu olmadığını söyledi bugünde sabah ertesi gün hapı ellayı aldık ve içtim lütfen yardımcı olun hamile kalma riskim var mıdır?

Bir Soru İçin Geldim

Forumbudur.Com
Üye
İyi günler sizlere bir sorum olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

Dün sevgilimle yakınlaştık, herhangi bir cinsel birleşimimiz (vajinal birleşim) olmadı. Benden sadece prostat suyu (zevk suyu) az miktarda geldi. İkimizin de giysileri üzerindeydi, bu suyun acaba gebeliğe yol açacak bir durumu olur mu? Ayrıca bu durum yaşandıktan 21 saat sonra sevgilim Ellla aldı. Bu ilacın sevgilime yakın ve orta vadede kalıcı bir etkisi olur mu? Siz değerli insanların bilgilerinden yararlanmak isterim.

Teşekkür ederim.

Beyzaanur

Forumbudur.Com
Üye
erkek arkadşımla yakınlaştık asla vajinaya giriş çıkış boşalma drumu
İyi günler sizlere bir sorum olacak. Şimdiden teşekkür ederim.

Dün sevgilimle yakınlaştık, herhangi bir cinsel birleşimimiz (vajinal birleşim) olmadı. Benden sadece prostat suyu (zevk suyu) az miktarda geldi. İkimizin de giysileri üzerindeydi, bu suyun acaba gebeliğe yol açacak bir durumu olur mu? Ayrıca bu durum yaşandıktan 21 saat sonra sevgilim Ellla aldı. Bu ilacın sevgilime yakın ve orta vadede kalıcı bir etkisi olur mu? Siz değerli insanların bilgilerinden yararlanmak isterim.

Teşekkür ederim.
aynı durumdayım canım bende içtim sadece zevk suyu konuşmadığım dokotr kalmadı hemen ella ilacını yutttum ve sırtım kollarım çok ağrıyor

Beyzaanur

Forumbudur.Com
Üye
erkek arkadşımla yakınlaşma oldu asla vajina içine girme boşalma söz konusu olmadı bakireyim sadece vajinama az miktarda zevk suyu geldii bende aynı gün ella hapını yutttum sırtım kollarım başım ağrıyor hamilelik durumu yojrutr değil mi acil cevapp ????

Beyzaanur

Forumbudur.Com
Üye
Dün sevgilime oral seks yaptım ağzıma boşaldı ama ağzımı suyla çalkaladım, sonra öpüştük sonra o bana oral seks yaptı ama hala içime bir şey girmedi yani bakirelim bozulmadı sizce hamile kalma olasılığım var mı?? Ella almayı düşünüyroum yarın ama yan etkilerinden korktum bünyem zayıf sizce almalımıyım ilacı lütfen yardım edin 17 yaşındayım ilaç 17 yaşından küçüklere satılır mı?
git al bende içtim

Beyzaanur

Forumbudur.Com
Üye
Canım lütfen saçmalamayı bırakın ya zevk suyundan hamile kalınır mı? Hadi onu geçtim normal bir ilişki bile yaşanmamış ki Ella hapını içesin. Boş yere hormon dengeni bozmuşsun.
öyle mi diyosun canım nolur anla beni içim hiç rahat etmedi haklısın ama napıyımmm korktum asla içeri boşalma durumu olmadı

Akınnn

Forumbudur.Com
Üye
Selamlar
bugün kız arkadaşımla 5 defa ilişkiye girdik, hepsinde içine boşaldım. yaklaşık bir saat sonra ella hapı içti, hapın etkisini ilişkinin kaç defa olduğuna göre değişirmi ? Yani boşalma 1 defa ise ilaç işe yarar fazlaysa yaramazmı? Bilgisi olanlardan cevap alabilirmiyiz