Ella Ertesi Gün Hapı Kullanan

'Doğum Kontrolü' forumunda Gülay Keskin tarafından 22 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Mizika

Mizika Forumbudur.Com Ziyaretçi

@Canan @Kübra Sarıkaya çok teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için. Özel olmazsa siz böyle bir süreç yaşadınız mı? Yaşadıysanız benim gibi kanama geçirdiniz mi kaç gün sürdü? Bugün 8. gün kanamamım günlük pedimi dolduracak kadar koyu bir akıntı kanama şeklinde devam ediyor. Yarın doktora gitmeyi düşünüyorum. Evli olmadığım için çekiniyorum. Kaç gün oldu hala bu şekilde devam ediyor kanama, korkuyorum sanki bu süreç bitmeyecek gibi. :(

2. Kübra Sarıkaya

Kübra Sarıkaya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Sizin durumunuz baya uzun sürmüş. Ancak şöyle idare edebilecek durumdaysanız 2 gün daha beklemenizi tavsiye ederim. Kanı sıvılaştıracak gıdalardan içeceklerden uzak durun. Kanama durumunun önüne geçmen mümkün değil. Çünkü Ella ağır bir koruma etkisine sahip üründür. Bu yüzden az daha sabretmenden yanayım. Sonuç itibariyle bekarsın ve sendeki psikolojiyi anlayabiliyorum. :(

3. Mizika

Mizika Forumbudur.Com Ziyaretçi

@Kübra Sarıkaya işin garip tarafı normalde olmam gereken adet günüme 4 gün kaldı belkide ben birde üstüne adet kanaması geçirebilirim. Ve bu süreç iyice uzayacak. Bu kadar kan kaybı korkutuyor beni. Şuan kanamam tekrar başladı. Hem psikolojik hemde bedenen çok yıprandım. Bünye olarakda zayıf biriyim. Kesinlikle zayıf bünyeli kişilerin kullanmaması gereken bir ilaç..

4. Kübra Sarıkaya

Kübra Sarıkaya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Kendimi yıpratmana gerek yok. Sen sadece kontrolü elden bırakma. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Kanamaların normal ve adet günün bu haptan dolayı değişebilir. Yani 4 gün sonraki adetini 10 gün sonra görme durumunda var. Hele bir de bünyen zayıfsa o zaman bu süre değişkenlik kesin gösterir. Yalnız foruma üye değilsin yoksa özelden mesajlaşmak isterdim. Bu süreyi atlatana kadar yanında olurum hiç korkma. Sen sadece düzenli beslen ve daha fazla stres yapma.

5. Pyramid

Pyramid Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ve sonunda büyük an geldi çattı arkadaşlar yine de çok fazla sevinmek istemiyoruz ama bugün hastaneye gitmemiştik durumu 2. sayfanın en altında anlatmıştım. Kız arkadaşımda test uyguladı 2 tane birisi Normal gebelik testi, diğeri erken gebelik testi. İkiside negatif çıktı. Şuanlık çok mutluyuz ama kız arkadaşımın 9. günü adeti gecikti ve adet olmasını bekliyoruz. Adetten sonra tekrar bir kaç tane daha gebelik testi yaptırıcaz. Adetin gecikmesini sinir, stress ve hapın etkisinden olduğunu düşünüyoruz. Tabi ki herkes de hapın etkisi değişiyor. Ama sanırım hapın işe yaradığını düşünüyoruz :)

Ekli dosyalar:

6. Ufuk T.

Ufuk T. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Kardeş madem korkuyorsunuz ne diye böyle ilişkiler içindesiniz? Eğer bu topa giriyorsanız korkmadan cesurca yaşayacaksın. Sonuçta o an 5 dakikalık zevkini yaşarken bunları düşünmüyorsun. Daha sonra yok hamile kaldı mı? Yok efendime adet olmuyor? Gibi saçma sapan sorularla kendinizi strese sokuyosunuz. Neyse ki test sonucu negatif çıkmış. Bence bir daha haplara, koruyucu diğer maddelere bel bağlama. Yoksa çok fena şapa oturursun o zaman kimse kurtaramaz. Zamanında cinsel ilişki yaşadığım kız arkadaşım hamile kalınca alıp kaçırdım ve 2 hafta sonrasında düğün yaptık. Şimdi 3 yaşında oğlum var ve zamanında yaptığım yanlış olsa bile bana Allah’ın en güzel hediyesi evlat oldu. Keşke karımla gerdek günü yaşansaydı her şey ama cahil dönemlerimde böyle hatalara düştüm. Aman dikkat et sende düşmeyesin. Geçmiş olsun.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş