Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ne Kadar?

'Doğum Kontrolü' forumunda Gaye K. tarafından 2 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

 1. Gaye K.

  Gaye K. Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Eşimle 2 gün önce korunmasız ilişkiye girdik. Gün içerisinde doğum kontrol hapı almaya gideceğim eczaneden, araştırmalarıma göre en etkili hap Ella olduğunu gördüm.

  Acaba bu 'Ella hapının eczane fiyatı ne kadar?' bilen arkadaşlar cevaplamada bulunursa sevinirim.

  İnternette araştırdım ama güncel olan fiyat listesi bulamadım. Eğer pahalı olursa alternatif ertesi gün haplarına yöneleceğim.
   
   
 2. Nurten Aydın

  Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  62
  Ödül Puanları:
  28
  Şuan eczanelerde 54 TL civarında satışı yapılmaktadır. Ama bu ilacı en az 6 ay arayla kullanmanı, gerekli değilse de hiç kullanmamanı tavsiye ederim.

  Bir kaç konuda bu hap hakkında makalelerim olmuştu, istersen onlara bir göz at...

  Bir de hap yöntemi %100 çözüm değildir. Doğru kullanım yapılırsa etkisini görürsün.

  Ella Hapı Fiyatı 2018 Yılı KDV hariç fiyatı 53.58 TL olarak bildirilmiştir.

  Kendine iyi bak canım :)
   
  Son düzenleme: 3 Ocak 2018
   
 3. Bahar S.

  Bahar S. Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Geçen yıl 45 TL gibi bir fiyatı vardı, bu yıl nedense 55 TL olmuş. Bence farklı şekilde korunmalısın hem sağlığın hemde gelecekteki doğurganlığın için.

  Çünkü bu hapların kadın vücuduna büyük anlamda zararı var. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

  Direk yumurtalıklara etki ettiği için etkisi ağır olabilir.
   
   
 4. Dilek

  Dilek Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  69
  Alınan Beğeniler:
  60
  Ödül Puanları:
  18
  Ella hapı şuan piyasada 58.14 TL olarak satışa sunulmuştur. Edindiğim bilgiler doğrultusunda bu hapı eczanelerden bu fiyata alman mümkündür. Yalnız 56 TL gibi bir fiyata da bulabilirsin.

  Her geçen ay bu hap fiyatı yükseliş görecek gibime geliyor. İşin garibi ülkemizde bu hap kadınlar tarafından çok kullanıldığı için üretici firma fiyatları yavaştan yavaştan yükseltiyor. Bence biri bu gidişata biri dur demeli, yoksa korunmasız ilişki kurbanlarının vay halina o zaman :eek:
   
   
 5. Kübra Sarıkaya

  Kübra Sarıkaya Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  41
  Alınan Beğeniler:
  17
  Ödül Puanları:
  8
  Dolara zam geldikçe ilaçlara da zam geliyor. Ekonomik sıkıntılara insanlar yine bulaşmaya başladı. Ülkemizde hastaya, yaşlıya ve evsize saygı gösterilmediği için zam olsa da bir şey değişmiyor. 1404 TL asgari ücretle çalışan evli insanlar bu hapları hangi para ile alacak?

  Bence doğum kontrol haplarının fiyatları düşürülmelidir. Çünkü korunmasız ilişki sonrası beklenmedik durumlarla hamile kalan kadınlar unutulmamalıdır. Herkes geçim sıkıntısı yüzünden çocuk yapmayı bile düşünmüyor. Çocuğu geçtim evlenmek istemeyen binlerce insan tanıyorum. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı olaya müdahale etmeli ve Ella gibi doğum kontrol haplarının fiyatları düşürülmelidir.
   
   
 6. Banu Güven

  Banu Güven Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  39
  Alınan Beğeniler:
  11
  Ödül Puanları:
  8
  Devletimiz bu ilaçlara zam yaparak kadınlara resmen hamile kalın diyorlar. Bence de Sağlık Bakanlığı bu ilaçlara indirim yapmalıdır. Bazı sağlık ocaklarında doğum kontrol hapları ücretsiz veriliyor. Yalnız bu ilaçları alabilmeniz için evli olmanız gerekir.
   
   
 7. Keremaz61

  Keremaz61 Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Merhabalar,

  Bir hata oldu kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve boşalma oldu fark edince hemen çektik ve eczaneden Ella aldım, hemen verdim 2 saat içerisinde kullandı. Adet zamanına 2 - 3 gün kala yapılmış oldu.

  Cevap bekliyorum, lütfen acil yardım!
   
   
 8. Canan

  Canan Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  186
  Alınan Beğeniler:
  96
  Ödül Puanları:
  28
  Yaşadığınız talihsiz olay endişe verici sizi anlıyorum. Yalnız erkenden hap kullanması iyi olmuş. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok diyebilirim. Çünkü Ella %99 koruma sağlayan etkili bir haptır. İlk 24 saat içerisinde kullanıldığında etkisini hiç bir şekilde kaybetmez. Belki adetinde gecikme durumu yaşanabilir. Fakat adet olduğunda da fazla kanaması olursa bu da hapın yan etkisidir. İnşallah aklınıza gelen başınıza gelmez.
   
   
 9. Çilem Deniz

  Çilem Deniz Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Etken Madde: Ulipristal Asetat 58.14 TL
  Reçete Durumu: Reçeteli Satılır 58.14 TL
  İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke: Portekiz ] 56.90 TL
  Ruhsat Sahibi Firma: Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

  Ürünün 2017 liste fiyatı yukarıda paylaştığım gibidir. Ürün her geçen ay fiyat bazında yükseliş gösteriyor. :D Resmen dolar gibi değere bindi diyebilirim. Sonumuz hayır olsun İnşallah...
   
   
 10. Işıl

  Işıl Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Bence ella ertesi gün hapının fiyatı oldukça uygundur. Çünkü bir ilaç sizi korunmanız gereken en hassas konudan koruyor. Yurt dışından geldiği için ister istemez dolar bazında fiyat biçiliyor. Ben geçen yaz tatilinde eşimin alkol alması sonucu bir durum yaşadım ve bu hap sayesinde kurtuldum.
   
   
 11. Halime

  Halime Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Ella hap fiyatı anlaşmalı eczanelerde daha uygun diye biliyorum. Geçen yıl bu haptan kullandığım halde hamile kalmıştım. Tabi ben hapı çok geç kullandığım için böyle bir durumla karşı karşıya geldim. Bekar olan arkadaşlar kesinlikle %99 koruma sloganına aldanıp hapı geç kullanmasınlar. Ben evliyim yine de ama bekar olan için durum farklı olur.
   
   
 12. Meltem

  Meltem Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Ertesi gün hapların fiyatları 58 tl
   
   
 13. Ilker demir

  Ilker demir Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Merhaba @Nurten Aydın hanım;

  Yazdıklarınızı okudum ve son bölümde Elle hapı hakkında yüzde yüz etkili değil demişsiniz. Doğru kullanım önemli dediniz. Bu ne anlama geliyor? Açıklayabilir misiniz?

  İyi günler dilerim.
   
   
 14. Nurten Aydın

  Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  62
  Ödül Puanları:
  28
  Merhaba İlkey bey,

  Anlatmak istediğim aslında çok basit. Yapılması gereken Ella hapı ilişkiden en geç 12 saat içinde alınmalıdır. Eğer çok etkili olmasını istiyorsanız. Bazıları 2-3 gün sonra kullandıklarını söylemişti. Fakat bazı kadınlar hapı 3 gün sonra kullandığında koruma etkisini %75 görmektedir. Bu yüzden gerektiğinden erken kullanılması doğru olur.

  Saygılarımla, iyi forumlar dilerim.
   
   
 15. Berna Türk

  Berna Türk Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  2
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Merhaba @Nurten Aydın hanım. Elle ertesi gün hapı reçetesiz satılıyor mu eczanelerde? Birde ilişkiden 5 gün sonra kullanılsa etkisi olur mu gene, şimdiden saygılar.
   
   
 16. Xalcon

  Xalcon Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Dolar yaptıracağım parayı buna mı yatırsam? :)
   
   
 17. Demet

  Demet Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Geç derken ne kadar gecikmeli kullandınız?
   
   
 18. Halime

  Halime Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Ben hapı 4 gün sonra kullandım ve hiç bir etkisini göremedim. Yani kısacası hamile kalmıştım. Gerçi benim eşim sigara, alkol vb. şeyler tüketmediği için sperm kalitesi yüksek. Bu yüzden hamile kaldığımı düşünüyorum. Yoksa Ella çok güçlü bir hap olmakla birlikte yan etkisi yüksek bir formüle sahiptir.
   
   
 19. Miraç Mia

  Miraç Mia Forumbudur.Com Ziyaretçi

  3 gün içerisinde kullanılırsa etkisini gösterir. İlk gün kullanılmasının etkisi çok daha büyüktür.
   
   
 20. Ebrush

  Ebrush Forumbudur.Com Ziyaretçi

  Dış gebelik yapabileceği neden yazmıyor bu ilaçların reçetelerinde pardon? Yetkili biri çıkıpta demiyor ki dış gebelik yaşama riskiniz var. Herkes kulaktan dolma şeylere inanıp kullanıyor.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş