Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı Ne Kadar?

'Doğum Kontrolü' forumunda Gaye K. tarafından 2 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Gaye K.

Gaye K. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Eşimle 2 gün önce korunmasız ilişkiye girdik. Gün içerisinde doğum kontrol hapı almaya gideceğim eczaneden, araştırmalarıma göre en etkili hap Ella olduğunu gördüm.

Acaba bu 'Ella hapının eczane fiyatı ne kadar?' bilen arkadaşlar cevaplamada bulunursa sevinirim.

İnternette araştırdım ama güncel olan fiyat listesi bulamadım. Eğer pahalı olursa alternatif ertesi gün haplarına yöneleceğim.

2. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ödül Puanları:
    18
    Şuan eczanelerde 55 TL civarında satışı yapılmaktadır. Ama bu ilacı en az 6 ay arayla kullanmanı, gerekli değilse de hiç kullanmamanı tavsiye ederim.

Bir kaç konuda bu hap hakkında makalelerim olmuştu, istersen onlara bir göz at...

Bir de hap yöntemi %100 çözüm değildir. Doğru kullanım yapılırsa etkisini görürsün.

Kendine iyi bak canım :)

3. Bahar S.

Bahar S. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Geçen yıl 45 TL gibi bir fiyatı vardı, bu yıl nedense 55 TL olmuş. Bence farklı şekilde korunmalısın hem sağlığın hemde gelecekteki doğurganlığın için.

Çünkü bu hapların kadın vücuduna büyük anlamda zararı var. Umarım ne demek istediğimi anlamışsındır.

Direk yumurtalıklara etki ettiği için etkisi ağır olabilir.

4. Dilek

Dilek Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    54
    Ödül Puanları:
    18
    Ella hapı şuan piyasada 58.14 TL olarak satışa sunulmuştur. Edindiğim bilgiler doğrultusunda bu hapı eczanelerden bu fiyata alman mümkündür. Yalnız 56 TL gibi bir fiyata da bulabilirsin.

Her geçen ay bu hap fiyatı yükseliş görecek gibime geliyor. İşin garibi ülkemizde bu hap kadınlar tarafından çok kullanıldığı için üretici firma fiyatları yavaştan yavaştan yükseltiyor. Bence biri bu gidişata biri dur demeli, yoksa korunmasız ilişki kurbanlarının vay halina o zaman :eek:

5. Kübra Sarıkaya

Kübra Sarıkaya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Dolara zam geldikçe ilaçlara da zam geliyor. Ekonomik sıkıntılara insanlar yine bulaşmaya başladı. Ülkemizde hastaya, yaşlıya ve evsize saygı gösterilmediği için zam olsa da bir şey değişmiyor. 1404 TL asgari ücretle çalışan evli insanlar bu hapları hangi para ile alacak?

Bence doğum kontrol haplarının fiyatları düşürülmelidir. Çünkü korunmasız ilişki sonrası beklenmedik durumlarla hamile kalan kadınlar unutulmamalıdır. Herkes geçim sıkıntısı yüzünden çocuk yapmayı bile düşünmüyor. Çocuğu geçtim evlenmek istemeyen binlerce insan tanıyorum. Bu yüzden Sağlık Bakanlığı olaya müdahale etmeli ve Ella gibi doğum kontrol haplarının fiyatları düşürülmelidir.

6. Banu Güven

Banu Güven Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Devletimiz bu ilaçlara zam yaparak kadınlara resmen hamile kalın diyorlar. Bence de Sağlık Bakanlığı bu ilaçlara indirim yapmalıdır. Bazı sağlık ocaklarında doğum kontrol hapları ücretsiz veriliyor. Yalnız bu ilaçları alabilmeniz için evli olmanız gerekir.

7. Keremaz61

Keremaz61 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

Bir hata oldu kız arkadaşımla ilişkiye girdim ve boşalma oldu fark edince hemen çektik ve eczaneden Ella aldım, hemen verdim 2 saat içerisinde kullandı. Adet zamanına 2 - 3 gün kala yapılmış oldu.

Cevap bekliyorum, lütfen acil yardım!

8. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    76
    Ödül Puanları:
    18
    Yaşadığınız talihsiz olay endişe verici sizi anlıyorum. Yalnız erkenden hap kullanması iyi olmuş. Korkmanızı gerektirecek bir durum yok diyebilirim. Çünkü Ella %99 koruma sağlayan etkili bir haptır. İlk 24 saat içerisinde kullanıldığında etkisini hiç bir şekilde kaybetmez. Belki adetinde gecikme durumu yaşanabilir. Fakat adet olduğunda da fazla kanaması olursa bu da hapın yan etkisidir. İnşallah aklınıza gelen başınıza gelmez.

9. Çilem Deniz

Çilem Deniz Forumbudur.Com Ziyaretçi

Etken Madde: Ulipristal Asetat 58.14 TL
    Reçete Durumu: Reçeteli Satılır 58.14 TL
    İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke: Portekiz ] 56.90 TL
    Ruhsat Sahibi Firma: Abdi İbrahim İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Ürünün 2017 liste fiyatı yukarıda paylaştığım gibidir. Ürün her geçen ay fiyat bazında yükseliş gösteriyor. :D Resmen dolar gibi değere bindi diyebilirim. Sonumuz hayır olsun İnşallah...

10. Işıl

Işıl Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bence ella ertesi gün hapının fiyatı oldukça uygundur. Çünkü bir ilaç sizi korunmanız gereken en hassas konudan koruyor. Yurt dışından geldiği için ister istemez dolar bazında fiyat biçiliyor. Ben geçen yaz tatilinde eşimin alkol alması sonucu bir durum yaşadım ve bu hap sayesinde kurtuldum.

11. Halime

Halime Forumbudur.Com Ziyaretçi

Ella hap fiyatı anlaşmalı eczanelerde daha uygun diye biliyorum. Geçen yıl bu haptan kullandığım halde hamile kalmıştım. Tabi ben hapı çok geç kullandığım için böyle bir durumla karşı karşıya geldim. Bekar olan arkadaşlar kesinlikle %99 koruma sloganına aldanıp hapı geç kullanmasınlar. Ben evliyim yine de ama bekar olan için durum farklı olur.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş