Elektronik Sigara Nedir?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Elektronik sigara tütün ile olan bağımlılıklardan kurtulmak amacıyla üretime sunulan duman yerine buhar çıkartan pil ile şarjı dolan sigaranın vermiş olduğu zararları en aza indirmek için kullanılan bir alettir. Bir diğer ismi e-sigaradır. Günümüzde sigara kullanımı ortaokul çağına kadar düşüş göstermiştir. Özellikle çocuklar ve gençler çok bilinçsizce davranıp kendi sağlıkları ve çevrelerine ciddi zararlar vermektedir. Sigarayı bırakmayı düşünen kişilere tavsiye edilen aza indirerek tiryakilikten kurtulmasına yardımcı olması amacıyla piyasaya sürülmektedir.Elektronik Sigara Nasıl Çalışır?
Elektronik sigara pil ile çalışarak içerisinde bulunan likitin çıkartmış olduğu dumanı buhar şeklinde dışarıya vererek çalışan bir sistemdir. Sigara bağımlısı olan kişi sayısının ciddi rakamlara ulaşması sonucu ile zararın en aza indirilmesini sağlamak düşüncesi ile üretime sürülmüştür.

3 bölümü vardır. Kartuş, atomizer ve pildir. Yangın çıkartma riski bulunmamaktadır. Nikotinli ve nikotinsiz olanları mevcuttur. Bireyler yavaş yavaş nikotinsiz likit kullanmaya başlayarak bağımlılıktan kurtula bilmektedir. Çevresine verdiği zararı da böylelikle ortadan kaldırmış olmaktadır.

Elektronik Sigara Hakkında Yanılgılar:
Ülkemizde kullanımı henüz yeni olduğundan dolayı piyasaya sürülen orijinal olmayan likitler hem maddi zarara hem de ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarta bilmektedir. Yani elektronik sigara kullanımın da en önemlisi likitin kalitesidir. Alınan ürünlerin sertifikalı olup olmadığı kontrol altına alınmalı büyük özen gösterilmelidir. Kaliteli likit kullanıldığı takdirde elektronik sigara kullanımın her hangi bir zararı bulunmamaktadır.