El Bakımı Nasıl Yapılır?

Banu Güven

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
28 Nis 2017
Mesajlar
38
Tepkime puanı
12
Kusursuz güzelliğe sahip olmak isteyen herkes için el bakımının önemi büyüktür. Çünkü eller her daim göz önünde bulunduğu için çok çabuk dikkat çekerler. Bu nedenle el bakımı düzenli yapılmalı, yaparken özen gösterilmesi gerekir.

Açtığım bu konuda el bakımını nasıl yapacağınıza dair bir kaç ipucu vereceğim...El Bakımı Nasıl Yapılır?

El bakımı birkaç yöntem kullanılarak kolayca ev ortamında yapılabilir. Yalnız günlük rutin bir şekilde yapılması gereken bazı yöntemler vardır. Neyse lafı fazla uzatmadan direk el bakımını nasıl yapacağınıza dair edindiğim bilgileri paylaşayım.

İlk Önce Ellerinizi Temiz Tutun!

Günlük hayatınızda imkan buldukça ellerinizi temiz tutmaya çalışın. Eğer mümkünse düzenli olarak ellerinizi antibakteriyel sıvı sabunlar kullanarak yıkayın. Elleri yıkarken sıcak suyla durulamanız gerektiğini bilmenizi isterim. Çünkü sıcak su ellerinize dış faktörlerden bulaşmış bakterilerin yok olmasını sağlar. Fakat aşırı sıcak suda yıkamamanız gerektiğini unutmayın. Eğer çok sıcak su kullanarak ellerinizi yıkarsanız bu sefer ellerde kuruma meydana gelir.

Ellerinizi yıkarken en az 15 saniye olacak şekilde sabunla ovmalısınız. Bunun yanı sıra eller yıkanırken sabunun bileklerden tırnak uçlarına kadar temas etmesini sağlayın.

Eller İçin Düzenli Olarak Nemlendirici Krem Kullanın:

El bakımına ihtiyaç duyan herkes günlük düzenli bir şekilde el bakım kremi kullanmalıdır. Nemlendirici krem kullanımı kişinin ihtiyacına göre sıklıkla kullanılmalıdır. Mesela eller yıkandıktan sonra kurumayı önlemek için ellere nemlendirici kremler sürebilirsiniz. Nemlendirici krem kullanımının önemli bir konu olduğunu unutmayın. Kuru elleri yumuşattığı gibi ellerin ihtiyaç duyduğu vitaminleri almasını sağlar. Nemlendirici kullanmak için ellerin kuru olması şart değil. Çünkü nemlendirici kremler kurumaya karşı görev görürler.

Manikür Yaptırmayı İhmal Etmeyin:

El ve tırnak bakımınız için manikür yaptırmayı kesinlikle tavsiye ederim. Manikür yaptırmanız ellerinizin güzel görünmesini sağlayacağı gibi bakımlı durmasına yardımcı olur. Manikür tırnak beslediği için tırnaklarınız daha sağlıklı ve daha hızlı uzar.

Zararlı Dış Faktörlerden Uzak Durun:

Ellerinizin güzel görünmesini istiyorsanız dış faktörlerin zarar vermemesi için kesinlikle dikkat olun. Hangi ortamda olursanız olun ellerinizin zarar göreceği şeylerden kaçının. Çünkü tek bir tırnağın kırılması bile el bakımına vermiş olduğunuz emeği yok etmeye yeter. Böylece görsel anlamda elleriniz kötü görüneceği gibi düzelmesi uzun bir süre alabilir.

Taşımız olduğunuz çantanızda her daim el dezenfektan ürünü bulunsun. Her zaman elleri yıkamak için uygun bir ortam bulamayabilirsiniz. Bu yüzden yanınızda taşıdınız el dezenfektanları bu noktada yardımcınız olacaktır.

Eğer kaliteli nemlendirici krem ararsanız bunun için %100 Organik Besleyici El Kremi ürününü kullanmanızı tavsiye ederim.
 

Benzer konular