Dünyaca Ünlü Türk Modacıları

'Moda' forumunda Dabatay tarafından 3 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  93
  Küreselleşen dünyada ülke sınırları teknolojinin sayesinde kalkmaya başladı. Böylece moda da evrensel bir hal almaya başladı. Ülkemizi ise moda dünyasında dünyada temsil eden modacılarımız bulunmaktadır. Bu modacılarımız alanlarında kendilerini her geçen sürede geliştirmekte ve ülkemizi moda sektöründe en iyi şekilde temsil etmektedir. İşte dünyaca ün salmış Türk modacılarımız sırasıyla şöyledir;

  Arzu Kaprol
  Mimar Sinan Üniversitesi ve Paris American Academy'de moda üzerine eğitimini almıştır. Beymen Academia ödülüne sahiptir.

  [​IMG]

  Atıl Kutoğlu
  Viyana'da işletme üzerine eğitimini aldıktan sonra stajını Beymen ve Vakko'da gerçekleştirmiştir. Kariyeri boyunca birçok uluslararası ödülü bulunmaktadır. Müşterileri arasında dünyaca ünlü Jessica Alba, Naomi Campbell gibi isimler de yer almaktadır.

  [​IMG]

  Ayşe Ege & Ece Ege
  Ayşe Ege, Boğaziçi Üniversitesinde Ece Ege ise yurt dışında eğitimlerini almışlardır. Gömlek tasarımlarıyla sektöre girmişlerdir.1994 yılında Dice Kayek'i kurmuşlardır. 40'a yakın ülkede Dice Kayek markasıyla yer almaktadırlar.

  [​IMG]

  Bahar Korçan
  Eğitimini moda üzerine Paris'te almıştır. Yine Paris'te Vitali Hakko'nun dikkatini çekerek moda dünyasına adım atmıştır.

  [​IMG]

  Cemil İpekçi:
  Eğitimini moda üzerine İngiltere'de almıştır. Tzagene isimli moda evini kurarak bir şubesini de Fransa'da açmıştır. Kıyafet ve pırlanta ürünlerine ait tasarımlarının yer aldığı uluslararası bir çok koleksiyonu bulunmaktadır.

  [​IMG]

  Dilek Hanif
  Dilek Hanif Line markasını kurmuştur. Paris Haute Couture moda haftasında koleksiyonunu sergileyerek, burada yer alan ilk Türk tasarımcı ünvanına sahip olmuştur.

  [​IMG]

  Gamze Saraçoğlu
  Fashion Design Studio markasını kurmuştur. Zara ve Marks&Spencer gibi markalara tasarım yapmıştır.

  [​IMG]

  Erdem Moralıoğlu
  Yurt dışında moda üzerine eğitim aldıktan sonra kendi markasını kurmuştur. British Fashion Fringe ödülünün sahibidir. Müşterileri arasında Claudia Schiffer gibi dünyaca ünlü isimler yer almaktadır.

  [​IMG]

  Hüseyin Çağlayan
  Yurt dışında eğitimini aldıktan sonra moda dünyasına girmiştir. 2006 yılında İngiliz Şövalyelik Nişanı'nın sahibi olmuştur.

  [​IMG]

  Özlem Süer
  Özlem Süer, House Deluxe markasını kurmuştur. Kariyerine moda sektöründe devam etmektedir.

  [​IMG]

  Yıldırım Mayruk
  Moda dünyasına şapka yaparak başlamıştır. Uluslararası alanda birçok ülkede tasarımlarıyla başarılı koleksiyonları bulunmaktadır.

  [​IMG]
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş