Dünyaca Ünlü Modacılar

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Dünyaca Ünlü 6 Moda Tasarımcısı:
Moda tasarımında dünyaca ünlü birçok isim var; bunların hepsi de kendilerini ispatlamış dünya devleri. Zaten birçoğumuz gittiğimiz alışveriş merkezlerinde ünlü birçok modacının mağaza isimlerini gördüğümüz oluyor. İşte dünyanın tanıdığı en ünlü 6 moda tasarımcısı;Valentino Garavini:
1932 yılında İtalya'da doğmuştur. 1959 yılında Paris'de bir moda evi açmıştır. 1965'de İtalya'da Haute Couture tasarımcısı olarak öne çıktı. 1989 yılında ilk defa Haute Couture isimli Paris koleksiyonunu moda takipçilerine sundu. Valentino'nun sahibidir.

Pierre Cardin:
1922'de doğan Pierre Cardin; giyim ve mimariye olan ilgisi çocuk yaşta başlamıştır. İtalyan asıllı Fransız modacı 1936 yılında bir terzinin yanında dikiş öğrenmeye başlamış. 1945'de ailesi ile birlikte Parise taşınmış ve bu dönemin ünlü modacıları olan Janne Paquin, Elsa Schiaparelli ve Christian Bernard ile çalışmıştır. 1947-1950 yıllarında Christian Dior'un yanında kendini yetiştirdi. Avant-garde tarzına geometrik tasarımlar getirdi ve 1991 yılında UNESCO kültür elçiliğine seçildi.

Anna Molinari:
1968 doğumlu İtalyan moda tasarımcısı olan Anna Molinari; tasarımcı olan Rosella Tarabini'nin kızı. Tarabini Liceo Linguistico'da moda eğitimi gördü. Anna Molinari; Blufin grubunda kurucusudur.

Agatha Ruiz De La Prada:
Prada; İspanya'nın ünlü modacısı olup tasarladığı kıyafet ve çantalar oldukça geniş bir hayran kitlesine hitap etmektedir.

Stella McCartney:
Ünlü İngiliz moda tasarımcısı olan McCartney; 30 Ağustos 2003'te Alasdhair Willis ile evlendi. McCartney'nin dört çocuğu var. İngiliz modacı McCartney'nin oldukça kadınsı ve zarif bir tarzı vardır.

Michael Kors:
1959 New York'ta doğan Amerikalı moda tasarımcısı Michael Kors'un asıl çalışma alanı kadın spor giyimi üzerinedir.
 
Benzer konular Forum Tarih
Dabatay Moda 0 3K

Benzer konular