Doğal Yollarla Kirpik Uzatma

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
214
Tepkime puanı
98
Konum
İstanbul
Kadın ya da erkek fark etmeksizin bir kişinin cildini en güzel gösteren kısım kesinlikle kirpiklerde saklıdır. Fakat bazı kişilerin kirpikleri oldukça uzun ve hoş dururken bazı kişilerin kirpikleri kısadır. Eski zamanlarda her şeyin pek imkanı olmadığı için kirpik uzatmak zordur, oysaki günümüzde bu fazlasıyla imkana sahip olan bir durumdur. Kirpik uzatmak için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazı devamına eklemiş olduğum yöntemlerden birine başvurmak...

dogal-yollarla-kirpik-uzatma.jpg


Vitamin Eksikliği Giderilmeli:
Kirpiklerin uzaması için doğal yöntemlere başvurulmadan önce, vücudun gerekli olduğu vitaminleri vücudu da takviye etmeye ihtiyaç vardır. Bu vitaminlerin başın A vitamini, B ve E vitaminleri gelmektedir. Bunlar aynı zamanda tek kirpiklere iyi gelmekle kalmayıp saçlara da oldukça büyük faydalar sağlamaktadır.

Hint Yağı:
Kirpiklere en iyi gelen yağların başında Hint yağı gelmektedir. Bu yağ özellikle gece yatmadan önce temiz bir uca sahip olan maskara ile kirpiklere uygulanmalıdır. Böylelikle kirpikler hem daha güçlü olmuş olacak hem de zamanla uzun bir hale gelecektir.

E Vitamini Yağı:
Tıpkı Hint yağı gibi E vitamini içeren doğal yağlarda kirpiklere oldukça iyi gelmekte ve düzenli kullanım sonucunda kirpiklerin uzamasını sağlamaktadır.

Kirpik Uzamasında Vazelin:
Bu işlemi uygularken ister pamuk isterseniz eliniz ile vazelini ince bir tabaka olacak şekilde kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce bu işlemi uygulamanız daha iyi olacaktır. Fakat dilerseniz gün içerisinde de bu işlemi uygulayabilirsiniz. Bu işlem düzenli bir şekilde her gün uygulandığında kirpikler hem daha güçlü olacak hem de daha uzun bir hale gelecek.

Yumurta Akı ve Hint Yağı:
İçerisinde bol miktarda protein bulunan yumurta akı bir kabın içerisine alınır ve içerisine az miktarda Hint yağı eklenerek güzelce karışım karıştırılır. Elde edilen bu maske bir pamuk yardımı ile kirpiklere uygulanır. Düzenli bir şekilde bu maske kirpiklere uygulandığında istenilen sonuca ulaşılır.
 

Benzer konular