Dişim Şişti Ne Yapmalıyım?

Kader

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bugün sabah dişlerimi fırçaladıktan sonra arka azı dişimin şiştiğini fark ettim. Acaba kullandığım diş macunu mu dişimi şişirdi anlamadım. Şuan hafif bir şekilde ağrı yapıyor. Bu konuda tecrübe ve bilgi sahibi arkadaşlar rica etsem aşağıdaki sorularıma cevaplamada bulunabilir mi?

- Diş neden şişer?

- Diş şişliğine ne iyi gelir?

- Yanlış kullanılan diş macunu diş şişmesine neden olur mu?

- Diş apse yaptığında hangi antibiyotik hap kullanılır?

Yukarıdaki sorularıma cevap yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Canan

Forumbudur.Com
Moderatör
Canım öncelikle geçmiş olsun.

Eğer dişin ağrıyorsa ve neden ağrıdığını bilmiyorsan yorum devamına ekleyeceğim videoyu izleyerek sorularının cevabını Dr. Fatih CIRIKLI'dan dinleyebilirsin. Diş şişmeleri genelde çürükten ve dişin hava almasından kaynaklanır. Bu durumlarda doktorlar antibiyotik tedavisini uygun görürler. Zaten videoyu izlediğinde sormuş olduğun soruların bütün cevabını tek ağızdan duyacaksın.

Diş Şişmesi Hakkında Uzman Açıklaması (Video)

Polat

Forumbudur.Com
Üye
Antibiyotik olarak Amoklavin kullanabilirsin ya da lodine iltihab kurutucu ağrı kesici olarak majezik ama dişin çürük mü yada daha önceden dolgu falan yaptırdın mı? Şişen dişine eğer dolgu falan varsa diş şiştiyse kanal tedavisi gerekir bir doktora görünmen daha iyi olur.

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Diş ağrısına;

1- Rakı
2- Aspirin koyun şiş olan dişe
3- Sarımsak
4- Zeytin

Bunları ağrıyan diş üstüne koyun ve 20 dakika bekleyin. Eğer diş ağrınız geçmezse o zaman dişiniz apse yapmış demektir. Genelde hava alan dişler kısa sürede apse yapmaktadır.
Rasim kardeş yorumuna gerçekten çok güldüm. :D Diş ağrısına bulunduğun tavsiyelere bakar mısın? Adam ağrıyı bırak bu dediklerini uygulasa dünyayla bağını keser. Bence en sağlıklı yöntem diş hekimine görünmek ve doğru antibiyotik hap kullanmaktır. Diğer türlü söylediğin yöntemler dişi karartabilir ve dişi daha hızlı çürütebilir.

JantiBirAbiniz

Forumbudur.Com
Üye
Herkesin bir fikri var. Kesinlikle bir hekime başvurmak en iyi çözümdür

parke briket

Forumbudur.Com
Üye
dişimdeki rahatsızlıktan dolayı baya ağrı çektim . diş şişmesi hakkında olan videoyu izleyerek yapmam gerekenleri daha iyi anladım. teşekkürler