Dişim Ağrıyor Ne Yapmalıyım?

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Selam arkadaşlar,

3 gündür azı dişim inanılmaz derecede ağrıyor. Diş hekimine gideceğim ama şuan şehir dışında olduğum için tanımadığım doktora gitmek istemiyorum. Malum bir çoğu tek çözümü dişi çekmekte buluyor. Bende 4 gün sonra tekrar yurduma döneceğim, ama dönmeden önce geçici olarak diş ağrımı ortadan kaldıracak yöntemlere başvurmak istiyorum.

Lütfen bu konuda yardımcı olun yoksa kafamı duvara vuracağım az kaldı. :( Daha önceden benim gibi diş ağrısı yaşayan arkadaşlar lütfen deneyimlerini benimle paylaşırsa çok sevinirim.

Ağrı dayanılacak gibi değil, henüz dişimde şişme falan olmadı, yalnız deli gibi ağrı yapıyor. Diş apsesi dedikleri şey olsa şişer diye biliyorum. En arka azı dişimdeki ağrının neden kaynaklandığını bir türlü anlamadım, acil yardım edin.

Serkan

Forumbudur.Com
Üye
Kardeş diş ağrısını çok iyi bilirim, şuan bunu yazarken bile ağrını paylaşıyorum emin olabilirsin. Sana tavsiyem ağrıyan dişine bir diş sarımsak koy beklet 15 dakika sonra ağrı hafifler.

Sarımsağa dayanamam diyorsan pamuğa rakı dök ağrıyan bölgeye tampon yap. Bu da bana ters diyorsan o zaman ağrı kesici iç sonra ağır çalkalama suyu ile dişlerini düzenli çalkala.

Ben bu yöntemlerle en inatçı ağrıları dindirdim diyebilirim. Eğer bunlar çözüm olmazsa geriye doktora gitmek kalıyor. Genelde en arka dişler 20'lik diş çıkınca ağrı yapar. Bence ilk fırsatta doktora görünmeni tavsiye ederim.

Çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin kardeşim.

Sena

Forumbudur.Com
Moderatör
Dişim ağrıdığı zaman üstüne aspirin koyup bekletiyorum. Geçici çözüm için yapılabilir, ancak fazla tekrarlanırsa dişte çürüme meydana gelebilir. Bu yüzden en kısa zamanda diş hekimine gidetek antibiyotik ve ağrı kesici yazdır. Kesin apse yaptığı için ağrıyordur.

En arka dişler ilk yorumda arkadaşında dediği gibi yirmilik diş çıkarken ağrı yapar. Bir de mesela bazı yirmilik dişler damak altında kaldığı için apse yapabiliyor. Benim kuzenimin başına bu durum gelmişti ve çene cerrahı yirmilik dişini damak altından almıştı. İnşallah aynı sorunla karşılaşmazsın. Şimdiden çok geçmiş olsun.

Qarizma

Forumbudur.Com
Moderatör
Ağrıya dayanamadım bugün doktora gittim dediğiniz gibi 20'lik diş çıkardığım için dip kısım apse yapmış. İlaç yazdı bir de düzenli ağzımı gargara yapmam gerektiğini söyledi.

Bu arada @Sena ve @Serkan arkadaşım size çok teşekkür ederim. Allah razı olsun her ikinizden de, saygılarımla, kendinize sizde çok iyi bakın.