Dişi Muhabbet Kuşu Yuvaya Girmiyor

'Muhabbet Kuşu' forumunda Kuşcu179 tarafından 23 Mart 2018 tarihinde açılan konu

1. Kuşcu179

Kuşcu179 Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar,

Takım olarak aldığım muhabbet kuşlarının 6 tane yavru yumurtası var ve hepsi dolu ve yumurtaların çıkmasına 1 hafta var fakat dişi 1 buçuk gündür yuvaya girmiyor, ben kendim sokuyorum soktuğum gibi çıkıyor. Bu konuda ne yapmam lazım yumurtalar ölür mü yoksa çıkar mı çıkarsa bakarlar mı? Acil destek lütfen.

Son düzenleme: 24 Mart 2018

2. Doğukan Ayyıldız

Doğukan Ayyıldız Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba @Kuşcu179 Bey,

Anladığım kadarıyla dişi kuş stres yapmış ve yumurtalara yatmıyor. Eğer kuşları sürekli rahatsız edip yumurtalara dokunuyorsanız kesin rahatsız olmuştur. Genelde yumurtalara kesinlikle dokunmamalısınız, çünkü dişi sizin teninizin kokusunu yumurtalardan aldığı vakit ya stres yapıp yumurtaları kırıyor ya da yumurtaları yuvadan atabiliyor. Hatta bazı dişiler yumurtaları yiyor diyebilirim. Siz bir kaç gün kuşları uzaktan izleyin ve sadece yemini suyunu değişmek için 2 günde bir kontrol etmeye özen gösterin. Eğer aksine davranırsanız yumurtalar zarar görebilir.

Kuşcu179 bunu beğendi.

3. Kuşcu179

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dikkat edeceğim peki yumurtalar çıkar mı çıkmasına 1 hafta kalmıştı.

4. Doğukan Ayyıldız

Doğukan Ayyıldız Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer anne yumurtalara yatmazsa yavruların çıkması sıkıntı olabilir. Siz dediğimi yapın ve kuşu strese sokacak yaklaşımlarda bulunmayın. Yumurtalara dokunmayın ve sadece 1 hafta kadar izleme yapın.

5. Kuşcu179

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamamdır teşekkür ederim

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş