Diş Beyazlatma Kalemi Kullananlar

'Ağız ve Diş Bakımı' forumunda Açelya tarafından 11 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. Açelya

Açelya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar,

Bilindiği üzere son zamanlara piyasada diş beyazlatma kalemleri bulunmaktadır. Neredeyse tüm marketlerde ve kozmetik satışı yapan mağazalarda bu kalemlerden bulmak mümkün. Yalnız uzmanlara göre, bu kalemler fazla kullanıldığı vakit dişlere kalıcı zararlar verebiliyormuş.

Diş Beyazlatma Kalemi, içeriğinde bulundurduğu maddeler sayesinde diş lekelerin giderilmesinde ve tartarların temizlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Jel kıvamında olan bu ağız bakım ürünü, diş renginin tonunu açmaya da yardımcı olmaktadır. Fakat ürün kullanımına başlamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederim.

Diş beyazlatan kalemlerin çeşitleri piyasada düşünüldüğünden fazladır. Mesela ben yazı devamında birkaç markanın diş beyazlatma kalemini sırasıyla yazacağım;

Diş Beyazlatma Kalemi Çeşitleri:

• Signal White Now Diş Beyazlatma Kalemi
    • Biorlx Diş Beyazlatan Kalem
    • My Smile Diş Beyazlatıcı
    • Absolute White Diş Beyazlatan Kalem
    • Staino Diş Leke Silgisi

Fiyatı:
    Diş beyazlatan kalemleri 15 TL'den başlayan fiyatlarla satın almanız mümkündür.

Kullanımı:
    Önce dişlerinizi fırçalayın ve daha sonra dişlerinizi öne çıkararak jel kıvamında bu ürünü dişinizin üzerine sürüp iki dakika bekletip daha sonra yutmadan tükürün. Bu tarz ürünleri 1 ay boyunca düzenli olarak kullanın, ama günde sadece bir kez kullanacağınızı unutmayın!

2. Kader

Kader Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Ben Gratis mağazasından bu tarz bir ürün almıştım. Fakat kullanıp hiç memnun kalmadım diyebilirim. Çünkü bu kalemlerin 4 yıl önceden beri satışları yapılıyor. Heves edip almıştım ama hiç memnun kalmadım. Diş etlerimde yanma yapıyordu. Bu yüzden 1 dakika durmasına dayanamıyordum. Kimyasal bir ürün olduğu için kullanmanızı tavsiye etmem.

3. Selim C.

Selim C. Forumbudur.Com Ziyaretçi

Son 4 haftadır Signal markasının diş beyazlatan kalemini kullanıyorum. İnanın hiç bir faydası falan yok. Dişlerim doğal renginden fazla açılmıyor. Ben bu kadarını en ucuz macunla bile yapabiliyorum. Dii macunu + ağız suyu kullanın, sabah akşam düzenli fırçalayın o zaman diş beyazlamasını göreceksiniz. Ben yıllardır dişlerimi düzenli fırçaladığım için şanslıyım, çünkü dişlerimin Maşallah rengi çok iyi oldu.

4. Irmak

Irmak Forumbudur.Com Ziyaretçi

Yalan dolan reklamlarla insanı kandıran markalardan nefret ediyorum. Bence beyazlatma silgisi falan hepsi tırı vırı ürünlerdir. Eğer böyle kimyasal maddelerle diş renginizi açmayı düşünüyorsanız tek yapmanız gereken diş beyazlatma yöntemine başvurmak. Bunun için uzman hekimlerden yardım alabilirsiniz. Bir kere temizletin kafanız rahat olsun. Böyle ürünlere de bel bağlamamış olursunuz. :)

5. Alp

Alp Forumbudur.Com Ziyaretçi

Olumsuz yapılan tüm yorumlara katılıyorum. Çünkü bu ürünlerin insan sağlığına büyük zararları vardır. Dişlerinizi düzenli sabah - öğle - akşam fırçalarsanız zaten istediğiniz beyazlığa kavuşursunuz. Bir de diş ipi kullanmanızı tavsiye ederim.

6. Hayri

Hayri Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bazıları olumsuz yorumlarda bulunmuş. Eminim hepsi sigara, alkol ve diş rengini etkileyecek şeyler kullanıyorlar, sonrada böyle ürünlere yorum bırakıyorlar. Öncelikle dişlerinize zarar verecek içecek ve yiyeceklerden uzak durmayı başarın. Daha sonraki süreçte diş beyazlatıcı ürünler kullanmanızı tavsiye ederim. Ben genelde tatile giderken diş beyazlatma kalemi kullanıyorum. Onun dışında fazla ihtiyaç duymam. Çünkü dişlerimi düzenli fırçalıyorum ve ağız suyumu eksik etmiyorum. Tek başına bu kalem iş görmez. Demem o ki, ilk önce dişlerinizi fırçalamayı öğrenin. Gidip kulaktan dolma şeylere aldanıp da dişlerinizden olmayın.

7. Alper

Alper Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Zamanında bende kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim;
    • Diş etlerine ve minesine zarar veriyor.
    • Dişleri geçici parlatıyor. Gün sonunda dişlerin eski rengine dönüştüğünü görebilirsiniz.
    • Kimyasal maddeler içerdiği için ağız sağlığı bakımından zararlıdır. (Doktorum söylemişti)
    • Kullanıcı yorumları her şeyi açık bir şekilde gözle önüne seriyor.
    Bence dişlerinizi beyazlatmak için diğer arkadaşların da söylediği gibi düzenli fırçalamaya özen gösterin. :)

8. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Bende bir süre kullanmıştım o kadar memnun kaldığım söylenemez. İlk kullanımda biraz diş rengini açtığı gerçeğini söyleyebilirim. Bence denemeye değer bir üründür.

9. Gülçin

Gülçin Forumbudur.Com Ziyaretçi

Survivorda görüp Colgate beyazlatma kalemi ve fırçası aldım. Dişlerimde beyazlama olmadı aksine dilim ve diş etlerim tahriş oldu (Peroksit). Bence yalan dolan, survivorda anında kar gibi dişleri oldu. Demek ki öncesinde profesyonel bir uygulamadan geçirildiler.
    Bizlerde inanmaya hazır bir millet olarak anında inandık. Adamlar reklamın parasını katlayarak çıkarttılar.

10. Betis

Betis Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bence kullanmayın kimyasal olduğu için sağlığınıza zarar verecektir düzenli ağız bakımınızı yaparsanız dişleriniz zaten beyazlayacaktır yada hekim eşliğinde diş taşı temizliği yaptırın daha sağlıklı olacaktır

11. kaan altay

kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

Bütün diş kalemleri aynı formüller altında üretilmiştir. Sadece markalar ve fiyatlar değişiyor. ;)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş