Dermaroller ve Dermapen Kırışıklık Bakımı

'Cilt Güzelliği' forumunda Banu Güven tarafından 5 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Banu Güven

Banu Güven Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    Son yıllarda ülkemizde ve dünya ülkelerinin bir çoğunda cildi tamir etmek amaçlı uygulanan dermoller ve dermapen yöntemleri insanlar tarafından çok merak edilmektedir. Bu yöntemler sonucu ciltte bulunan güneş lekeleri, yara izleri ve istenmeyen kırıklıklar yok edilmektedir. 500'den fazla iğnesi bulunan bu aletlerle dermis tabakasına ulaşılır ve cilde yeni kanallar açılır. İşlem sonrası ciltte açılan kanallara gerekli vitaminler ve serumlar enjekte edilerek cildin kendini onarma süresi kısaltılır. Kısacası cildin kendini tamir etme mekanizması harekete geçirilerek kolajen ve elastin üretimi çoğaltılmaktadır.

Dermaroller ve Dermapen Uygulamaları Ne Amaçla Yapılır?
    • Cildin kendini yenilemesi, toparlaması ve elastikiyet kaynını gidermesi
    • Ciltte oluşmuş geniş gözenekleri sıkılaştırmak
    • Yara, sivilce vb. durumlar sonucu lekelenmiş cildin bakımı ve pigmentasyon sorununu ortadan kaldırma
    • Gözle görülür ince kırışıkların yok edilmesi
    • Cildin ihtiyaç duymuş olduğu vitaminlerin cilt altına geçişini sağlamak ve bakım sürecini hızlandırmak için uygulanmaktadır.
    Bu yönteme başvuracak olan kişilerin kesinlikle uzman doktorlardan yardım almalarını tavsiye ederim. Günümüz Türkiye'de güzellik salonları adı altında hizmet veren yerlerden faydalanmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü yaptıracağınız bu işlemler uzmanlık ve tam donanımlı ekip işi gerektiriyor.

Son olarak konu ile bağlantılı bir video paylaşmak istiyorum.

Bu Sayfayı Paylaş