Denize Girmek İçin İdeal Saat Nedir?

'Tatil & Seyahat' forumunda Dabatay tarafından 6 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  367
  Alınan Beğeniler:
  554
  Ödül Puanları:
  92
  Deniz Sizin İçin Ne İfade Etmektedir?
  Yazın tatil geldiğinde hepimizin sevdiği aklına gelen tek şey denizdir. Yüzmek kimi insan için hobi kimi insan için ilaç kimileri için rahatlıktır. Bu yüzden doğru vakitte denize girme alışkanlığına sahip olmak bir kişinin faydasınadır. Yazının devamında "Denize girme saati kaçtır?" sorusunun cevabını sizlerle paylaşmaya çalışacağım...

  denize-girme-saati.jpg

  Uygun Olan Yüzme Saati:
  Denize girmenin de zarar vermemesi için bir saati var. Bilinçli bireyler denize girmek için kendilerine göre saat belirlerler. Güneş çarpması, ten yanması ve buna benzer birçok hastalığa sebebiyet vermemek adına. Bu yüzden denize girmenin en ideal saati ya sabahın erken saatleri ya da gün batımı olmalı. Kişiler bu saatlerde denizde olduklarında hem daha raht yüzebilir hem daha keyif alabilirler. Güneşin rahatsız edici ışınlarına da maruz kalmamış olurlar. Özelikle küçük yaştaki çocuk, tansiyon hastaları öğle saatlerini tercih etmemeye özen göstermeliler. Aksi takdirde olası kazalara sebebiyet verebilir.

  Çocukların en sevdiği şey su olduğu için onları her daim belirli saatlerde yüzdürmeye özen göstermeliler. Yaşanan sıkıntılara karşı kişiler her daim tedbirli de olmalıdırlar. Ten yanlarına karşı yoğurt, diş macunu yerine doktor onaylı kremler kullanılmalı. Yazın en sıcak olduğu günlerde her zaman sabahın ilk saatleri daha keyif vericidir. Hafif serin olan havanın güzelliği suyla buluştuğunda insana etkisi huzur olmaktadır. Kişinin daha rahat yüzüp rahatlayacağı ve sıcaktan etkilenmeyeceği saatler olmalı. Öğlen olmadan sabah en geç dokuz akşama doğru beş. En ideal olabilecek, suyun tadının çıkarabileceğiniz keyifle yüzebileceğiniz saatlerdir. Bunun yanı sıra suyun sıcaklığı da sizi rahatsız edebilir kimi zaman sizi. Bu yüzden denize girdiğiniz saat önemlidir. Tam öğle saatinde girdiğiniz zaman suyun sıcaklığı sizi rahatlatmak yerine bunaltabilir. Sabahın ilk ışıklarında bu sıkıntıları yaşamadan huzur içerisinde yüzmeniz daha muhtemeldir.

  Yaza girmeden baharın ilk günlerinde sabahın ilk saatlerinde giriyorsanız denize üşümüş olabilmeniz normaldir. Çünkü deniz henüz yeteri kadar ısınmamış size pek keyif vermiyor olabilir. Ama tabi ki en uygun saat yine sabahtır. Yazın en güzel şeyi denizdir. Kâbusa çevirmeden en uygun saatte girmeyi ihmal etmeyin.
   
  Handan Aldinç ve Canan bunu beğendi.
   

Bu Sayfayı Paylaş