D-Smart Net İnternet Tavsiye Eder Misiniz?

Bilal Tekdemir

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba Arkadaşlar,

25 Mayıs 2020 tarihi itibariyle TTNET aboneliği sözleşmem bitiyor. Uzun yıllardır kullanıyorum ve son 1 yıldır hiç bir şekilde internet hızımdan memnun değilim. Son 1 haftadır hangi internet servis sağlayıcısı firmayı tercih etsem diye deli gibi araştırma yapıyorum. Fakat yaptığım araştırmalar sonucu hiç bir firma konusunda karar kılamadım. Çünkü hepsi Türk Telekom altyapısını kullandığı için yaşadığım sıkıntıların çoğunu farklı bir firmada yaşayacağımı da söylüyorlar.

Kontrolleri gerçekleştirdiğimde 72 Mbps hız alacağım söyleniyor. Ama ben 4-5 yıldır TTNET üzerinden 24 Mbps hız alıyorum, ödediğim fatura tutarı ise 85 TL'dir. Şu sıralar D-Smart çok güzel fiyat teklifleri sunuyor. Acaba diyorum D-Smart'a geçsem pişman olur muyum?

Kota problemi yaşamayacağım ve film-dizi izlerken donma problemi yaşatmayacak internetim olsun. Benim gibi bu sorunu yaşayıp çözümü farklı firmalarda bulanların yardımına çok ihtiyacım var.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürü borç bilirim.

Casper

Forumbudur.Com
Üye
Kardeşim yazdıklarını sonuna kadar okudum. Sana şunları söyleyebilirim;
  • D-Smart tamamen Türk Telekom altyapısını kullanan bir firmadır.
  • 24 ay taahhüt verme sözüne karşı indirim yapıyorlar. Herhangi bir sorun olduğunda cayma bedeli diye fena bir rakam geçiriyorlar.
  • Müşteri hizmetleri yetersiz kalabiliyor.
  • Kısacası aynı b.kun lacivertti bir durumla karşı karşıya kalacaksın.
Ben senin yerinde olsam TurkNet ya da Millenicom firmalarını araştırırdım. Yüsek hız veriyorlar ve TurkNet'in kendi altyapısı olan yerlerde bulunuyor. Şansını 1 ayda olsa dene derim. :)

TeknoCan

Forumbudur.Com
Üye
Türkiye genelinde birçok internet sağlayıcı firma söylenildiği gibi Türk Telekom'un altyapısını kullanmaktadır. Bu yüzden hangi firmaya geçiş yaparsan yap bu sorunla karşılaşman kaçınılmaz olabilir. Bence kurulu düzenini bozma ve TTNET müşteri hizmetlerine ulaşarak gerekli altyapı kontrollerinin yapılmasını söyle. Santral kaynaklı sorunlar yüzünden kopma ve hız problemleri yaşanabiliyor. Eğer bulunduğunuz yerden santrala uzaklık mesafesi yüksek ise hız probleminin yaşanması maalesef normal karşılanıyor.

Nehir

Forumbudur.Com
Üye
Uzun yıllar oldu Vodafone NET kullanıyoruz ve bugüne kadar hiç problem yaşamadık. Bence araştırın bir gözden geçirin derim.