Coca-Cola Türkiye'de Kaç Fabrikada Üretiliyor?

Doğukan Ayyıldız

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
13 Kas 2016
Mesajlar
95
Tepkime puanı
64
Konum
Eskişehir
Günlük hayatımızda en çok tüketmiş olduğumuz Coca-Cola'nın ülkemizde kaç fabrikası bulunduğunu hiç merak ettiniz mi? Ben merak ettim ve kısa bir araştırma yaparak bu sorunun cevabını buldum. Şimdi edinmiş olduğum bilgileri yazı devamında sizlerle paylaşacağım...

Evet, Coca-Cola Türkiye'de 9 farklı ilde bulunan fabrikalarda üretim yapmaktadır. 3 tanesi Doğal Kaynak Suyu Damla markasının üretimini yaparken diğer 6 tanesi de Coca Cola üretimini yapmaktadır.

Fabrikaların bulunduğu şehirler ise şöyledir;

- Bursa
- Elazığ
- Ankara
- Çorlu
- İzmir
- Mersin

İstanbul'da üretim fabrikasının olmaması gerçekten beni çok şaşırttı. :D Ama neyse ki her gün içtiğimiz kolanın hangi şehirlerde üretildiğini öğrenmiş olduk. :)
 

UğurYılmaz

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
21 Haz 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
4
Konum
İzmir
Bilmiyordum bu paylaşım sayesinde öğrenmiş oldum. Yılların markası ve böylesine Türkiye genelinde üretilmesi şaşırtmadı. :D
 

Prenses

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
5 Kas 2016
Mesajlar
102
Tepkime puanı
71
Konum
İstanbul
Coca Cola, dünyanın birçok ülkesinde üretim tesisine sahip bir markadır. Üretimi yapılan tesisler son teknoloji ile donatılmıştır ve güvenlik düşündüğünüzden çok yüksektir. Malum Coca Cola formülü dünyanın en büyük kasalarından birinde saklanıyor. :)
 

Bahar

Forumbudur.Com
Üye
Katılım
24 Ağu 2017
Mesajlar
72
Tepkime puanı
4
Konum
İstanbul
Coca Cola markası dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. Dünyanın her noktasında fabrikası olması çok normal karşılanabilir. :) Ama nedense bizim ülkemizde İstanbul'da üretilmemesi dikkatimi çekti.