Check-Up Nedir?

'Temel Sağlık Bilgisi' forumunda Dabatay tarafından 12 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  368
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  92
  İnsanlar günümüzde sağlıklı bir yaşam için çok fazlaca çaba sarf ederler. Sağlıklı kalmanın çok fazla yolu vardır. Ancak sağlıklı bir hayat yaşamak bir örüntü gibi bütün şeklinde olmalıdır. Sadece spor yaparak sağlıklı olunmaz. Sadece yediklerine dikkat ederek sağlıklı olunmaz. Sağlıklı yaşam için her şeyden hayatta biraz bulunması gerekir. Sağlıklı olup olmadığını anlamanın da birçok yolu vardır. Kimi zaman küçük bir kanlı öksürük ile büyük sorunların olduğunu anlaşılacağı gibi vücutta oluşan lekelerde bir sorun olduğunu bizlere bildirir. Vücudumuz bizi uyarmadan da sorun olup olmadığını anlamanın sağlık problemlerinin önüne geçip erken teşhis koyabilecek check-up insan yaşamı için çok önemlidir.

  check-up.jpg

  Her İnsan Check-Up Yaptırmalı?
  Check-up insanlar için hafife alınmamalı ve mutlaka belli zaman aralıkları ile yaptırılmalıdır. Check-up vücudunuzda ki her şey hakkında size bilgi veren bir araçtır. Hastalıklara erken teşhis ve oluşabilecek hastalıkları daha oluşmadan önlemek için çok önemlidir. İnsan hayatı için hayati bir önem taşıyan check-up korkulmadan yaptırılmalıdır. Hastaneler bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yapmalı ve insanları check-upa özendirmelidir. Check-up ile ilgili okullarda, sinemalarda, iş yerlerinde seminerler düzenlenmeli ve check-upın hayat kurtardığı bilgisi insanlara verilmelidir. Check-up ömürde en az 10 kez yaptırılması gerekir.

  Check-Up Dönem Dönem Tekrar Edilmeli:
  Hayatın belli başlı dönemlerinde check-up yaptırmak gerekir ve insanlara özendirilmelidir. Kan vermek gibi check-up da vücudu düzenler ve alınan önlemler ile çok daha sağlıklı bir yaşam sunar. Check-upın insanlardan aldığı hiç bir şey olmazken insanlara kattığı çok şey vardır. Check-up kampanyaları düzenlenerek insanları kendi hayatları için bir çaba göstermeleri gerektiği vurgusu yapılmalıdır. Hastanelerin insanlar için dostane yerler olduğu korkulmaması gerektiği gösterilmelidir. Hastane ile iç içe yaşamak gerekir.
   
  Nazlıcan bunu beğendi.
   
 2. ahmet89

  ahmet89 Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  24
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Baştan sona sağlık taramasına denir
   
   
 3. UğurYılmaz

  UğurYılmaz Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  94
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Teşekkürler bir gün yaptırsam iyi olacak sanırım şunu :D
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş