Champix Kullananlar

'Bağımlılıklar' forumunda Handan Aldinç tarafından 23 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Handan Aldinç

Handan Aldinç Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Champix, geliştirilen özel formülü sayesinde sigara bağımlılarının sigarayı bırakmasına yardımcı olan ilaçtır. İçerdiği maddeler ve etken maddesi Vareniklin ile nikotin bağımlısı olan kişilerin depresyona girmeden sigarayı bırakmasını sağlamaktadır. Nikotine ihtiyaç duyulduğu her an vücutta nikotin etkisi yaratan, sigaraya yeni başlayanlarda ise nikotin isteğini engelleyen özelliğe sahiptir. Champix tableti düzenli kullanmaya başlayarak yaşam kalitenizi düşüren sigaradan kurtulmaya başlayabilirsiniz.

champix-kullananlar.jpg

Champix'i Kimler Kullanabilir?
    Kalp hastası, sindirim problemi olanlar, böbrek hastalığı geçirenler, depresyon hastası olmayanların kullanımına uygundur. Daha önceleri ruhsal tedavi görenler ise doktor kontrolü altında Champix ilacını kullanabilirler.

Champix'in Yan Etkileri Nelerdir?
    Kullanmaya başlayan kişilerde ruh sağlığında değişmeler, mide bulantıları, açlık hissi ve baş dönmesi gibi yan etkiler yaşanabilmektedir.

Champix ile veya Champix’siz sigarayı bırakma girişimi sırasında ajitasyon, depresif durum veya davranış değişiklikleri gibi ciddi psikiyatrik semptomların oluşabileceğini bilmeniz gerekir ve böyle semptomlar sizde oluşursa bir doktor veya eczacı ile iletişime geçmelisiniz.

Olası bir yan etki yaşanması durumunda doktorunuza veya eczacınıza danışmayı ihmal etmeyin.

Champix Kullanımı:
    Sigara tiryakisi yetişkinler için kullanımı uygun olan Champix, ilk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlayan bir ilaçtır. Kullanıcıların birçoğu Champix'i kullanmaya başladıktan sonra sigarayı önemli derecede azalttığını dile getirmiştir. Sizde Champix kullanmaya başlayarak sigaranın bağımlılığından kurtulabilirsiniz.

2. Bahtiyar Çelikten

Bahtiyar Çelikten Forumbudur.Com Ziyaretçi

Doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya başladığım bir ilaçtır. Fakat düzenli kullanamadığım için pek faydasını gördüğüm söylenemez. Ama düzenli bir kaç gün kullansanız bile sigaranın tadı bir süreden sonra farklı geliyor ve içmek istemiyorsunuz. Sayfada yazılanlar doğru, fakat kişi ileri derece sigara tiryakisi olmuşsa ben gibi çaresizliği oynar. İlacı aldım 3 hafta kullandım, sigara içmem azaldı, sigaranın tadından tiksinmeye başladım ama alkol kullandığım için tekrardan içmeye devam ettim. Eğer orta dereceli sigara içen biriyseniz bence yol yakından bu ilaçtan destek alarak sigarayı bırakabilirsiniz.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş