Çenem Açılmıyor. Nasıl Bir Tedavi Uygulanmalı?

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda Hortlak tarafından 24 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. Hortlak

Hortlak Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır çenemde anlam veremediğim bir şekilde çıt çıt diye ses gelmekte. Hatta bazı zamanlar çenemin açılmadığını bile söyleyebilirim. Son zamanlarda aşırı derecede ağrı yaptığı için size danışıp, sizden bu sıkıntım hakkında fikir almak istedim. Mesela yemek yerken, ekmek çiğnerken çok zorlandığım oluyor.

Bu konuda ne yapabilirim, nasıl bir tedavi yöntemine başvurulur? Çenemde ki bu problem için hakkında bölüm doktoruna görünmem gerekir? Ameliyat olmam gerekir mi?

Şimdiden konuya göstereceğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim. Saygılarımla, iyi günler dilerim.

2. Gülay Keskin

Gülay Keskin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Eklem problemi yaşadığın için uzman kişiye danışmanı tavsiye ederim. Senin bu sorununa çareyi ortodonti konusunda uzmanlanmış diş hekimleri bulabilir. Yalnız her diş hekimi çene yapısının bozukluğuna çözüm bulamadığı gibi seni rahatlatacak tedavi uygulamayabilir. Bu yüzden araştırma yaparak güzel bir diş hekimine görünmeni tavsiye ederim.

Alanından uzman olan diş hekimlerini bulmak için çevrende araştırmalarda bulunabilirsin. Genelde ortodonti konusunda uzmanlaşmış kişilerin kedine özel klinikleri olabiliyor. Dilersen yaşadığın bölgeyi yazarsan sana uzman diş hekimi önerisinde bulunabilirim.

Saygılarımla, iyi günler dilerim.

3. Canan

Canan Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    96
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı sorun kuzenimde de meydana geliyordu. Sonra devlet hastanesinde bir doktora görünmüştü ve uyguladığı 2 haftalık tedavi sonrası çene ağrısından kurtulmuştu. Dilersen yakınında bulunan devlet hastanesinden randevu alıp kontrole gidebilirsin.

Ben genelde esnerken bu ağrıyı yaşıyorum ama onun dışında anormal bir durum olmadığı için fazla dikkate almıyorum. Eğer doktora gidersen sonucu bizimle paylaşır mısın? Çünkü senin gibi bu sorunu yaşayan binlerce insanın olduğunu unutmamak gerek. Şimdiden çok geçmiş olsun kardeş.

4. kaan altay

kaan altay Forumbudur.Com Ziyaretçi

cinsel ilişkinizde problem mi yaşıyorsunuz? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz... https://bit.ly/2vvexub

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş