Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum?

'Cilt Yaşlanması' forumunda Nurten Aydın tarafından 25 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Nurten Aydın

Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere ben doğum sonrası oluşan çatlaklarımdan nasıl kurtulabilirim? Yaptığım birçok araştırmanın sonucunda doğum çatlaklarına ne yazık ki etkili çözüm yolu bulmak zormuş. Fakat bir ümittir diye birde forumda konu açmak istedim...

Hamilelik döneminde kilo alıp vermeden kaynaklı göbek kısmımda çatlaklar bulunuyor. Geçen yaz bu yüzden bikini giymekten resmen utandım diyebilirim. Lütfen daha önce bu konuda bir yol izleyen arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim. :(

Şimdiden konuya cevap verecek arkadaşlara çok teşekkür ederim.

2. Prenses

Prenses Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    71
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Çatlakları önlemeniz için ve çatlak olan bölgeye badem + kako yağı karışımını sürün. Kısa sürede bölgedeki çatlakların azaldığını göreceğinizden şüpheniz olmasın. Ama biraz sabır etmeniz, söylediğim karışımı düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Sabah akşam yağları çatlak olan bölgeye sürerek güzelce yedirmeye çalışın.

Şimdiden geçmiş olsun canım, kendine iyi bak.

Kübra Sarıkaya ve Damla Şiriner bunu beğendi.

3. Damla Şiriner

Damla Şiriner Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Canım öncelikle geçmiş olsun. Benim sana tavsiyem "Bio Oil" markasının çatlaklar için cilt bakım yağını kullanman. Hem çatlaklar için hemde sivilce lekeleri için çok etkili bir yağ olduğunu söyleyebilirim.

Zaten internette araştırsan kullanıcı yorumlarının çoğunda güzel sonuç alan kişilerin yorumlarını görmen mümkündür. Bende son 1 haftadır kullanıyorum ve memnun kalacağım gibi görünüyor. Cildime sürdüğüm an yağlı bir görüntü bırakmıyor. Su bazlı bir yağ olduğunu düşünüyorum.

Kübra Sarıkaya bunu beğendi.

4. Kübra Sarıkaya

Kübra Sarıkaya Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Spor yaparak vücudunun sarkık bölgelerini sıkılaştırabilirsin. Sporun yanı sıra düzenli beslen ve arkadaşların dedikleri ürünleri kullan. Çünkü tek başına kremle olacam iş değil.

Benim ablamda aynı sorundan yakınıyordu, daha sonra spora başladı üstüne bir de düzenli beslendi şimdi görseniz benden daha sıkı vücudu var.

Çatlakları gözle görülmeyecek şekilde küçüldü. Sen dediklerimi uygula bak göreceksin o görüntü yok olup gidecek. :)

5. Gülay Keskin

Gülay Keskin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba @Nurten Aydın Hanım,

Çatlaklara karşı önlem almak için kesinlikle BioNike markalı çatlak kremlerinden kullanmanızı tavsiye ederim. Ben spor sonrası meydana gelen çatlaklarım için kullanıp güzel sonuçlar almıştım.

Fakat çatlaklar derin görünümlü ise o zaman dermatoloji doktoruna görünmenizi tavsiye ederim. Çünkü bu tarz kremler tek başına tedavi edici özelliğe sahip değildir. Şimdiden çok geçmiş olsun.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş