Burunda Sivilce Tedavisi

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Günümüzde birçok insan cildinde çıkan ve halk arasında da sivilce olarak bilinen aknelerden dert yanmaktadır. Güzellik uzmanları ve dermatologlar bunun nedenlerini araştırmak ile birlikte en önemli neden olarak beslenme şekillerini göstermektedirler. Yağlı bir cilde sahip olan kimsenin yine yağ oranı yüksek yiyecekler tüketmesi ciltte istenmeyen sivilcelerin çıkmasına neden olabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre vücudun en çok sivilce çıkan bölgesi burun ve yanak olduğu gerçeği de göz önünde bulundurulursa hem sağlık hem de güzellik açısından sorun yaratabilmektedir.

burunda-sivilce.jpg


Burunda Çıkan Sivilceler Nasıl Yok Edilir?
Öncelikle bilinmesi gereken en önemli husus sivilcelerin patlatılmamaları ve tahrip edilmemeleri gerektiğidir. Öyle ki patlatılan bir akne sivilcesi eğer kurutulmaz ise dışarı çıkan sıvının cildin diğer bölgeleri ile temas etmesi halinde çoğalabileceği, yayılabileceği gerçeğini göz ardı etmemek gerekir. Sivilceleri yok etmek için uzman bir hekim tarafından reçeteye yazılan merhem ve losyon türü ilaçlar kullanılabilir. Kullanılırken sivilceli bölgenin temiz tutulması gerektiği konusu göz ardı edilmemelidir.

Doğal Yollarla Sivilceler Nasıl Yok Edilir?
Bunun için yapılan birçok kür vardır. Güzellik uzmanlarının ise en çok tercih ettiği kür ise maden suyu ve bünyesinde asetik asit bulundurmayan elma sirkesi kürüdür. Yapımı ve uygulanışı oldukça basit olan bu kür düzenli ve doğru metotlar ile kullanıldığı takdirde eğer kişinin herhangi bir cilt alerjisi yok ise 20 gün ile 30 gün arasında olumlu sonuç alabilmektedir. 1 çay bardağı maden suyu ile 1 çay bardağı elma sirkesini karıştırıp yarım saat beklendikten sonra bir pamuk yardımı ile burunun sivilceli bölgelerine sürülerek bu kür kolayca uygulanabilmektedir.
 

Benzer konular