Burun Konturleme Yöntemleri

'Makyaj' forumunda Gizem tarafından 4 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

 1. Gizem

  Gizem Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  89
  Ödül Puanları:
  28
  Eğer burnunuzdan estetik olarak memnun değilseniz bunun için bıçak altına yatmanıza gerek yoktur. Makyaj hileleriyle bunu kolaylaştırabilir, istediğiniz burun şekline ulaşabilirsiniz. Bu sizi estetik ameliyat olmaktan kurtarabileceği gibi zevkle yapacağınız makyajınız ilgi odağınız olabilir. Makyaj yaparken burun konturleme işleminizi fırça ve kontur yapabileceğiniz tonlarda kapatıcı yardımıyla yapabilirsiniz.

  burun-konturleme.jpg

  Burun Konturü Yaparken Kullanabilmeniz Gereken Malzemeler;
  Öncelikle konturu yapmadan önce doğru malzemeler seçmeniz çok büyük önem taşımaktadır. Doğru fırça ve doğru tonlarda concealer ve kapatıcılar sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Fırça seçimleriniz de bir tane dağıtma fırçası bir tane ucu yassı kaş fırçasına benzer bir fırça tercih etmelisiniz. Diğer ürünlerden de aydınlatıcı, kapatıcı ve concealer kullanmanız gerekmekte ve bu ürünlerin mat olmasına lütfen dikkat ediniz.

  Doğru Konturleme Nasıl Yapılır?
  Eğer burnunuzun büyüklüğünden ve kalınlığından şikayetçi iseniz burnunuzu daha ince göstermek için burnunuza burnunuzun iki yanına koyu mat bir kapatıcı ile çizgi çekin orta kısmına ise açık tonda kapatıcıyı uyguladıktan sonra bu işlemi oturtmak için dağıtma fırçasıyla çok dışa çıkmadan dağıtınız. Dağıtma işlemi bittikten sonra ise orta kısmına mat bir aydınlatıcı uygulayınız. Burnunuz uzun ve siz bundan oldukça rahatsız iseniz gene çok kolay bir yöntemle bu görüntüyü ortadan kaldırabilirsiniz. Burnunuzun o uzun görüntüsünü kesmek için burnunuzun ortasını biraz daha geçecek şekilde mat bir aydınlatıcı uygulayıp burnunuzun uç kısmına ve iki küçük yan kısmına ise koyu renkte kapatıcı uygulayarak bunu dağıtma fırçası yardımıyla dağıtınız.

  Burnunuzun uzun görüntüsü bu sayede kesilmiş olacaktır. Ancak bunun tam aksine de burnunuz eğer çok küçük ise burnunuzu uzun göstermek için tam tersi bir uygulama yapmak zorundasınız. Sadece burnunuzun iki yanına hafif koyu renkte kapatıcı ile iki çizgi olacak şekilde koyu mat kapatıcı sürüp dağıtınız ve bunu ardından burnunuzun baş kısmından en uç noktasına kadar açık renkte bir aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

   
  Alperen bunu beğendi.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş