Burun Estetiği Sonrası Burun Ucu Uzunluğu

Nehir

Forumbudur.Com
Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık bundan 4 ay önce Acıbadem hastanesinde burun estetiği ameliyatı oldum. Önceki burun ucum düşük olduğu için doktorum kısa süren bir operasyon sonrası gerekli düzeltmeyi yaptı. Fakat geçen onca süreden sonra burun ucunun yüzüme olan uzaklığı 30mm diyebilirim. Gerekli tüm araştırmaları yapamam rağmen aklıma takılan bu şeyin normal mi değil mi cevabını bulamadım. Benim gibi aynı sorunu yaşayıp sorun eden var mı? Eğer ameliyattan sonra burun ucu bu şekilde uzun kalacak ise tekrardan estetik olmam gerekir mi?

Burun ucunun uzunluğu 6 ay sonra geçer diyorlar, ama ben inanılmaz derecede kafayı takmış durumdayım. Ödem olduğu için bu şekilde göründüğünü söylüyorlar. Düşünüyorum da ödem sonrası en fazla 2-3 mm düzelme olacak. Acaba 6 ay sonrasında değişim olur mu yoksa ben mi fazla dert ediyorum bu durumu?

Canan

Forumbudur.Com
Moderatör
Canım öncelikle geçmiş olsun. Yaşanılan bu durumun tamamen ödem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Burun estetiği sonrası normal bir görüntüye kavuşmak için bence en az 1 yıl beklemelisiniz. Çünkü yapılan işlemler sonrası kıkırdakların şekil alması ve uygulanan bölgeye oturması uzun sürebiliyor. Bildiğim kadarıyla ilerleyen zamanlarda burun ilk zamankilere göre daha da küçülüyor. Böylece sorun ettiğin bu şeyden kurtulursun düşüncesindeyim. :)

Doğukan Ayyıldız

Forumbudur.Com
Moderatör
Estetik sonrası ister istemez burun büyük görünebilir. İlk 6 ay bu durumu yaşamanız çok normal. Eğer burunda düşme veya uzun kalma durumu yaşanırsa doktorunuza danışmanız daha doğru olur. Gerekli kontroller sonucu 2. ameliyatı olabilirsiniz. Şahsi düşüncem düzeleceği yönündedir. Geçmiş olsun.

Aylin

Forumbudur.Com
Üye
Ablamda burun estetiği olduktan bu sorunu yaşamıştı ama doktoru bir kaç iğneli yöntemle sorunu çözmüştü. Bence operasyonu yapan doktorunuzla iletişime geçin. Sonuçta burnunuzun şeklini göremediğimiz için net bir şey söylemek yanlış olur. Ama merak etme hepsinin ilerleyen teknoloji sayesinde çözümü var. :)