Burçların Aşk Uyumu

'Astroloji' forumunda Nurten Aydın tarafından 14 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

 1. Nurten Aydın

  Nurten Aydın Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  121
  Alınan Beğeniler:
  62
  Ödül Puanları:
  28
  Yaşadığınız aşk hayatınızda dalgalanan olaylardan ve sevgilinizle aranızda olan iletişim bozukluğundan sıkıldınız mı? Hiç düşündünüz mü? Belki de aradığınız insan o değildir. Burcunuzun hayatınıza aldığınız kişinin burcuyla uyum sağlaması ilişkiniz açısından ne kadar büyük önem taşıyor hiç düşündünüz mü? Daha huzurlu, mutlu ilişkilerde yerinizi almak ve hayal ettiğiniz aşkı bulmak için burçların aşk uyumu yazıma bir göz atmanızı tavsiye ederim. :)

  burclarin-ask-uyumu.jpg

  Koç
  Koç burcu olanlar güçlü karaktere sahiptirler ve girişimcilik özellikleriyle dikkat çekerler. Sosyal kişilikleri de öne çıkan diğer karakter özelliklerindendir. Koç burcuyla aşk yaşayacak olanların ateşli bir ilişkiye gireceklerini bilmeleri gerekir. Koç burçlarının duygusal anlamda iyi anlaştığı iki burç yay ve aslandır. Bu iki burcun da koç burcu gibi ateş gurubundan olmaları iyi ilişki kurmaları açısından önemlidir.

  Boğa
  Tüm burçlar arasında en azimli ve en kararlı olan burç boğadır. Tuttuğunu koparan bir yapıya sahip olan boğa burçları hayattan ne istediklerini gayet iyi bilirler. En önemli özellikleri güvenilir, sabırlı ve sağlam olmalarıdır. Boğa burçları en çok başak, oğlak ve ikizler ile anlaşır. Kova, aslan ve akrep burçları ise duygusal anlamda boğa için uygun değillerdir.

  İkizler
  Değişken bir yapıya sahip olan ikizler burcu hava gurubuna bağlıdır. Tüm burçlar arasında en çekici insanlar genellikle ikizler burcundan çıkar. İkizler burcunun kendine özgü davranışları vardır. Genellikle akıllarına geleni o anda gerçekleştirirler ve bunun, çoğu insan tarafından önceden planlanmış olduğu düşünülür. İkizler burcu en çok terazi ve kova burçlarıyla uyumludur. Yay, aslan ve yengeçlerle ise araları pek iyi değildir.

  Yengeç
  Olaylara ani tepkiler verebilen yengeç burcu; duygusal, hassas ve ılımlı bir karaktere sahiptir. Yengeç burçlarının insanlara güvenmesi uzun zaman alabilir. Ancak birine güvendiklerinde ise ondan emin olurlar. Mizah duyguları gelişmiştir. Arkadaşlığa ve dostluğa son derece önem verirler. Yengeç burçlarının en uyumlu olduğu burçlar, yine su gurubundan olan balık ve akreptir.

  Aslan
  Aslan burçları son derece akıllı ve çekicidirler. Zor bir kişiliğe sahip olan aslanlar yanlarına kolay kolay kimseyi yaklaştırmazlar. Özellikle gece hayatına düşkün olan aslanlar merkezde olmayı severler. İlgi ve alaka beklerler. Aslan burçlarının en iyi anlaştığı burçlar koç ve yaydır. Boğa, akrep ve kova ile bir arada olmaktan hoşlanmazlar.

  Başak
  Başak burçlarının en önemli özelliklerinden biri akıllı olmalarıdır. Doğru ve yanlış arasındaki ayrımı kolayca fark edebilirler. Başak burcu; ayrıntıcı, çoğu zaman takıntılı ve titizlik hastası gibi görünse de bunun sebebi aşırı detaycı olmasıdır. Aklın gezegeni Merkür tarafından yönetilen başak burcunun en uyumlu olduğu burçlar boğa ve oğlaktır.

  Terazi
  Anlayışı son derece üst düzeyde olan terazi burcu, estetiğe ve güzel görünüme önem verir. Değer verdiği insanların fikirlerini almaktan hoşlanır, yapmacık ve doğal olmayan her şerden uzak durmaya çalışır. Kova ve ikizlerle iyi geçinen terazi burcu; koç, oğlak ve yengeçle geçinemez.

  Akrep
  Burçlar kuşağının en iyi sır tutan burcu akrep burcudur. Gözlem yapma yeteneği üst düzeydedir ve duygularını açıkça belli etmekten çekinmez. Duygusal açıdan yara almış bir akrep için bu acıdan kurtulmanın tek yolu intikam almaktır. İnsanlara inanmakta güçlük çeker ve karşısındakine güvenmesi uzun zaman alabilir. Akrep burçları balık ve yengeçle uyumludur; ancak kova, boğa ve aslan burçlarıyla anlaşamazlar.

  Yay
  Yay burcu diğer burçlar arasında en iyimser olanıdır. Özgürlüklerine olan düşkünlükleri üst seviyelerdedir. Öğrenme aşkı, yolculuk sevgisi ve bilgi peşinde koşması en büyük özelliklerindendir. İkizler gibi çift karakterli oldukları söylenen yay burçlarının şansları her zaman yüksektir. Yay burcu dostluğa büyük önem verir ve yalnızlıktan nefret eder. En uyumlu olduğu burçlar koç ve aslandır.

  Oğlak
  Oğlak burçları, güçlü yapıları ve kendilerinden emin duruşlarıyla bilinirler. Sevgi ve ilgiye karşı bitmeyen bir açlıkları olan oğlaklar başka insanlarla hemen samimi olamazlar. Ciddi karakterlidirler ve sorumluluklarının farkındalardır. Oğlak burcunun uyumlu olduğu burçlar oğlak ve başaktır. Koç, yengeç ve terazi burçları ile ise pek samimi olamazlar.

  Kova
  Kova burçları da yaylar gibi özgürlüklerine son derece düşkündürler. Kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Uzun süre ilişki yaşamak konusunda pek başarılı sayılmazlar ve zaman zaman sıkılgan davranışlar sergileyebilirler. Neşeli ve pozitif enerji saçan kova burçlarının en uyumlu olduğu diğer burçlar ikizler ve terazidir. Boğa, aslan ve akrep ise kovanın görüşmeyi tercih etmeyeceği burçlardır.

  Balık
  Balık burcu kuşaktaki son burç olduğundan kendinden önceki tüm burçlardan ortak özellikleri içinde barındırır. Balık burcu, ölüm ve yeniden doğumu simgelemektedir. Son derece alçak gönüllü olan balık burçları kendi yeteneklerinin farkında olsalar da bunu asla dile getirmezler. Tıpkı bir okyanus gibi derin ve engin fikirlere sahiptirler. Balık burçlarının en uyumlu oldukları diğer burçlar yengeç ve akreptir. İkizler, yay ve başakla ise anlaşmaları zordur.
   
  Gülay Keskin, Hilal Bayraktar ve Canan bunu beğendi.
   
 2. Canan

  Canan Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  186
  Alınan Beğeniler:
  96
  Ödül Puanları:
  28
  Benim burç yorumuma bakılacak olursa kesinlikle şuan ki sevgilimden ayrılmam ve hemen koç erkeği bulmam gerekiyor. :) Bazı zamanlar inanılmaz derecede tartışmalarımız oluyor. Demek ki burç uyumumuz olmadığı için sürekli tartışmalar yaşıyoruz.

  O zaman çözüm olarak kısmetimizi beklemeye devam edeceğiz. :D :p Şimdi bu yazdıklarımı görse kesin beni terk eder. Neyse bence bu yorumlara fazla aldanmayın, yoksa ayrılmamız an meselesi olabilir. :rolleyes:

  Allah'ım herkesi sevdiğiyle mutlu etsin, içinde de beni AMİN!
   
  Nurten Aydın bunu beğendi.
   
 3. Serkan

  Serkan Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  150
  Alınan Beğeniler:
  63
  Ödül Puanları:
  28
  Bu yazılanlara göre benim balık burcu bayanıyla hayatımı birleştirmem gerekiyor... Ama gelin görün ki henüz kendime daha düzenli bir sevgili bulamadım. :)

  Düzenliden kastım saygısı, sevgisi ve bakımı yerinde olan bayan bulamadım anlamında söyledim.

  İnşallah bende gönlümü birleştirecek birini bulurum. Bence aşk uyumunun yanı sıra ten uyumu dediğimiz olaya da dikkat etmeliyiz. Malum hayatımızı birleştireceğimiz insanın ten ikizi olmakta güzel bir duygu olacak bizler için!

  Herkese şimdiden mutluluklar dilerim.
   
  Nurten Aydın bunu beğendi.
   
 4. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  204
  Alınan Beğeniler:
  90
  Ödül Puanları:
  28
  Benim koç burcu bir erkek arkadaşım var. Allah kimseye koç burcunun kahrını çektirmesin, burçlar ay burcu, yükselen burç ve alçalan burç olarakta çok etkili.

  Bunlarıda muhakak kontrol ederek karar veriniz. Çünkü inanın burç uyumu bir çok görmek istemediğimiz gerçeği ortaya çıkarıyor.;)

  Yaşadıkça ne demek istediğimi anlayacaksınız. :)
   
  Nurten Aydın bunu beğendi.
   
 5. Kul2tigin

  Kul2tigin Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  12
  Alınan Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Kova burcu olarak kardeşim aslan, annem akrep , babamda boğa fevkalede uyumsuzluk içindeyiz. Yani tespitler dogru bu aşk değil ama zıtlık konusu dogru
   
   
 6. UğurYılmaz

  UğurYılmaz Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  94
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Çok doğru tespit olmuş :)
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş