Bugün Ne Pişirsem?

'Yemek Tarifleri' forumunda Hilal Bayraktar tarafından 5 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Hilal Bayraktar

Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    90
    Ödül Puanları:
    28
    Kadınların en büyük problemlerinden biri gün içerisinde ne pişireceklerine karar verememek oluyor. Genel olarak sürekli aynı şeyleri pişirmekten sıkılan hanımlar farklı ve beğenilecek lezzetler arıyor. Sıradan bir akşam yemeğinin dışına çıkmak, bir davet sofrası hazırlamak isteyen kişiler için derlenmiş birbirinden farklı yemek tarifi bulunuyor. Tabi hem kişinin el lezzeti hem de becerisi başarılı bir sofra hazırlamakta önemli oluyor.

Davet Sofralarına Uygun Çorba Seçimleri:

Birçok yemek programı var ve günlük olarak bu programlar takip edildiğinde en lezzetli sofralar daha kolay oluşuyor. Sevdiklerinize bir davet sofrası oluşturmak için ilk olarak çorbaya karar vermek gerekiyor. Domatesin mevsimi değil, o nedenle domatesin sık kullanıldığı yemeklerden uzak durmak gerekiyor. Bal kabağı çorbası, yayla çorbası, mercimek çorbası, tavuk suyu ya da mantar çorbası davet sofraları için makul seçimler olabilir.

Ara Sıcak ve Soğuk Seçimi:
    Genel olarak dolma ara sıcak olarak sunulabilecek bir yemektir. Kuru dolma pişirebilir, çeşitlilik sunabilirsiniz. Aynı zamanda patlıcan ezmesi, zeytinyağlı enginar, kereviz, pırasa gibi sebze yemeklerini de ara sıcak olarak hazırlayabilirsiniz. Bu sayede insanlar ana yemeğe geçerken diğer lezzetler ile iştahlarını iyice açabilir.

Ana Yemek Seçimi:

Ana yemek için genel olarak 3 seçenek bulunuyor. Et yemeklerini tercih edebiliyorsunuz. Kırmızı et sevmeyenler tavuk tercih edebilir. Bir de balık seçimi yapılabilir. Kırmızı et yapacak olanların genel tercihi tas kebabından yana oluyor. Et sote de yapılabilecek başka bir seçimdir. Mantarlı, kremalı tavuk sote de yine ana yemek için uygundur. Köri soslu ya da soya soslu tavuk da davet sofralarına uygundur. Yanına bulgur ya da pirinç pilavı, mevsim salatası yapılması önemlidir. Son olarak yemekleriniz ile uyumlu olan bir tatlı seçimi yapmanız gerekiyor.

2. Sıla Metin

Sıla Metin Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar biliyorsunuz ramazan yaklaşıyor. Bizim evde ramazan ayları lezzet şöleni gibi geçiyor. Çünkü babam sağolsun boğazına düşkün birisi, normal zamanda bile kendisine yemek yetiştiremiyoruz. Ramazanda saatlerce oruç tuttuktan sonra iftarda veya tutmadan önce sahurda yemek ile ilişkisini size anlatamam. O yüzden ramazandan önce, ramazan alışverişi bizim evde çok önemsenir. Yıllardır kahvaltılık ve erzak alışverişimizi yaptığımız yerler var ama bu sene bir yenilik yapmak istedim. Evimize yakın bir peynirci var, ismi Sanal Peynirci. Dükkanlarına gittiğimde bana broşür verdiler, ben de sitelerini denemek istedim. Ana ürünleri peynir ama zeytin, yumurta, tereyağı gibi kahvaltılıklar ve pastırma, kavurma gibi et ürünleri hatta market ürünleri de var. Siparişimi oluşturdum. İlk siparişim olduğu için çok fazla ürün almadım. Biraz beyaz peynir, biraz kavurma biraz da zeytin aldım. Öğlene doğru sipariş verdim, saat 3 gibi kapımdaydı, lezzeti de çok iyi. Herkese tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş