Boks Maçları Hangi Kanalda Çıkıyor?

'Spor' forumunda Qarizma tarafından 8 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Qarizma

  Qarizma Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  134
  Alınan Beğeniler:
  44
  Ödül Puanları:
  28
  Türkiye'de boks son yıllarda çok popüler olmaya başladı. Bu Muhammet Ali'nin maçlarını izlemek için sabaha karşı yataktan uyanıp televizyon karşısına geçen kuşaktan sonra boksa yönelik ilgide zirve.

  Boksun bir spor olarak değerlendirilmesi konusunda birçok insan isteksiz davransa da boks sadece kaba kuvvet değil, aynı zamanda bir teknik gerektirdiği için olimpik bir spor dalıdır. Son yıllarda boks sporuna olan ilginin artmasının önemli bir sebebi ise televizyonda canlı boks maçlarının daha fazla yayınlanıyor olmasındandır.

  boks.jpg

  Aynı Kişi Farklı Kanallar:

  Boks maçlarını son yıllarda Bilgehan Demir'den dinliyoruz. Onu sürekli farklı kanallarda takip etmek zorunda kalıyoruz. Kanal yönetimleri istedikleri izlenme oranlarına ulaşamadıkları için mi, başka bir sebepten mi, bilmek zor. Yalnız bilinen şu ki, Türkiye'de Bilgehan Demir'i takip edersek boksu hangi kanalda izleyeceğimizi de buluruz. Boks bir süredir TV 8,5 kanalında yayınlanıyordu. Hafta içi bu kanalda bazen maç yayınlanıyordu ama sıklıkla hafta sonları akşam saatlerinde maç bulmak mümkündü. Bilgehan Demir TV 8,5 kanalıyla olan anlaşmasının bittiğini sosyal medya hesabından açıkladı.

  Boks Maçları Hangi Kanalda Belli mi?
  Boks maçlarını sürekli anlatan kişinin yaptığı açıklamayı aktardık. Onun yeni adresi neresi olacaksa boks maçlarının yeni yayın platformu da o kanal olacak. Düzenli olarak hangi kanalın yayın yapacağı belli olmamakla beraber, boks maçları genelde HBO kanalında yayınlanıyor. Aynı zamanda Eurosport kanalında boks maçlarına ulaşma imkanı bulunabiliyor. Ülkemizde boks maçlarının yayınlandığı kanal sürekli değişiyor, yurt dışında bu kadar olmasa bile orada da bazı değişmeler, biten anlaşmalar oluyor. Dolayısıyla boks gibi spesifik bir spor dalının hangi kanalda yayınlandığı bilgisi de sürekli güncellenmeye muhtaç bir bilgidir. Türkiye'de NTV Spor, A Spor, kanalları boks maçlarına ev sahipliği yaptı. Son olarak TV 8,5 kanalında yayınlanan boks maçları, anlaşmanın bitişi sebebiyle artık TV 8,5 kanalında değil. Yeni adresi ise şu anda belli değil.
   
   
 2. burakbektas34

  burakbektas34 Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  7
  Alınan Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  1
   
 3. UğurYılmaz

  UğurYılmaz Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  94
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Eskiden WWE vardı ne izlerdik :D
   
   

Bu Sayfayı Paylaş