Bir Haftada Kaç Kilo Verilir?

'Diyet Soru / Cevap' forumunda Dabatay tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  93
  Obezite sağlığı bozan en büyük sağlık sorunlarından biridir. Son zamanlara artan fast food çılgınlığıyla birlikte obezite oranı git gide artmaktadır. Hal böyle olunca zayıflama sektörü de bir hayli gelişme göstermiştir. Mucize besinler, şok diyetler, ameliyatlar, ilaçlar derken birçok yöntem ortaya çıkmıştır. Herkesin isteği kısa sürede ideal kilosuna ulaşmaktır. Ancak bu süreç çok önemlidir. En sağlıklı şekilde kilo vermek gerekmektedir. Bilinmelidir ki hızlı verilen kilolar aynı hızda geri alınır.

  Uzmanlar sağlıklı bir kişinin bir haftada 500 gram veya 1 kilo arasında kilo vermesini ideal olarak adlandırmaktadır. Ancak bu kilo fazlalığına göre değişmektedir. Kilo fazlası çok olan kişiler 2 ya da 3 kilo da kaybedebilirler. Tabi bu süreçte vücuttan yağ mı kas mı gittiği daha da önemli bir unsurdur.

  bir-haftada-kilo-verme.jpg

  Yağdan Kilo Vermenin Önemi:
  Kilo vermek denilince herkes tartıda çıktığı sayılara odaklanır. Ancak kilo verirken yağdan mı, kastan mı yoksa sudan mı verildiği çok önemlidir. Yağ vücutta çok yer kaplayan bir şeydir. Kas ise daha küçük yer kaplar. Yani 1 kilo yağ ile 1 kilo kas vücutta farklı kütlelerde yer alır. Bu sebeple verilen kiloların yağdan verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde kişi daha ince görünebilecektir. Bir haftada verilen bir kilo ya vücutta en az 2 kilo gitmiş kadar incelik sağlayabilir. Sudan kaybetmek ise insan sağlığına zararlıdır. Ve gerçek bir kilo verme sayılmaz. Vücut ihtiyaç duyduğu suyu tekrar depolayacaktır.

  Kalıcı Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalıdır?
  Kalıcı kilo vermek zayıflamanın en temel amacıdır. Verilen kiloların kalıcı olması için yavaş ve sağlıklı beslenerek verilmesi gerekir. Yani bir haftada en fazla 1 kilo vererek verilen kilonun daha kalıcı olması sağlanabilir. Ayrıca yağdan verilen kilolar da daha geç geri alınacağı için kalıcı bir zayıflama sağlayacaktır. Bu yüzden düzenli beslenerek artı spor yaparak kalıcı kilo zirvesine ulaşmanız mümkün. Fakat son yıllarda zayıflama ürünleri piyasada dolaştığı için kalıcı kilo vermek yerine, geçici kilo verme durumları boy göstermeye başlamıştır. Eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız kesinlikle uzman bir diyetisyenden yardım almanız önerilir.
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş