Bilgisayarım Açılmıyor!

'Bilgisayar' forumunda Anıl Kahraman tarafından 25 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. Anıl Kahraman

Anıl Kahraman Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam bilgisayarımı normal bir şekilde kapattım. Fakat az önce açmak istediğimde sadece kasanın power ışığı yanıp sönüyor. Onun dışında ekrana hiç bir şey gelmiyor. Rica etsem bu durumun neden yaşandığını biri bana açıklayabilir mi?

Windows 10 kurulu ve bilgisayarım henüz 5 aylık olmasına rağmen bu sorunla karşı karşıyayım. PC markası Vestel ve i5 işlemci bulunuyor ama ne hikmetse bir türlü açılmadı. Format atmak ya da bilip bilmeden farklı bir işlem yapmak istemedim. Bu yüzden sizlerden gelecek cevaplara istinaden bir yol izleyeceğim.

2. Special

Special Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    @Anıl Kahraman Bunun bir çok nedeni olabilir.

Kasa çalışıp ekrana hiçbir görüntü gelmiyor mu?

- Kablolarını kontrol et çıkar yeniden tak.

- 2 veya daha fazla ram varsa sırayla değiştirerek birtanesi ile açmayı dene.

- Ekrana giden kablo(VGA,HDMI,DVI) hangisini kullanıyorsan artık, ve güç kablosu dışında bütün kabloları çıkar öyle dene.

Kasa açılıp kısa bir süre sonra kapanıyor mu?

- Kasayı aç bilgin varsa tabi, içini temizle süpürge maninası ile çekebilirsin

- İşlemciyi sök macunu yenile

- Kasa içindeki Optik sürücü, kasa önüne giden usb soketlerini, fazla hdd varsa kablolarını, ekstra fan varsa fana giden kabloları sök öyle dene.

Tabi bu işlemlerden önce ekrana giden görüntüyü sağlayan kabloyu değiştirmeni tavsiye ediyorum.

Bütün bunlar çözüm olmadı mı?

Fazla bilgin yoksa bir servise götür. Yok ben yapacağım diyosan, buraya tekrar yaz izlemen gereken farklı yolları anlatayım hocam.

Qarizma ve Anıl Kahraman bunu beğendi.
  3. Anıl Kahraman

Anıl Kahraman Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Gece çok uğraştım ama bir türlü görüntü ekrana yansımadı. Bir kaç kişi sorunun anakarttan dolayı meydana geldiğini söylemiş. Olmadı ben bunun kasayı açmadan servise götüreyim. Malum 3 yıl garantisi var. Yaptığınız açıklamalar eminim ben gibi problem yaşayanlara ilaç gibi gelecektir. Tekrardan çok tşk ediyorum, kendinize iyi bakın.

4. Qarizma

Qarizma Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    35
    Ödül Puanları:
    28
    Çok güzel çözümler önermişsiniz. Fakat 5 aylık bilgisayar olduğu için kasayı açmasını önermem. En doğru karar kasayı servise götürmek olacaktır. Yalnız söylemiş olduğunuz yöntemler birçok kişinin işine yarayacaktır. :thumbsup:

Special bunu beğendi.
  5. Special

Special Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Donamıma hakim değilse, servise götürmesini belirttim zaten yazımda :)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş