Bebek Gibi Cilt İçin Evde Yapılabilecek Cilt Bakım Maskeleri

'Cilt Güzelliği' forumunda Zuhal Şener tarafından 22 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Zuhal Şener

Zuhal Şener Forumbudur.Com Üye

Alınan Beğeniler:
    84
    Ödül Puanları:
    18
    Bebek kadar yumuşak ve güzel bir cildim olsun istiyorum. Diyenlerin sesini duyar gibiyim. O vakit buraya odaklanın ve birazdan sizlerle paylaşacağım maskelerden herhangi birini denemeye koyulun. Çünkü ev ortamında elimdeki imkanlarla fırsat buldukça uyguladığım ve güzel sonuçlar elde ettiğim maskelerin tariflerini sizlerle paylaşıyorum. :)

Yüz İçin Nemlendirici Maske

Malzemeler:
    Yumurtanın sarısı + Süt

Hazırlanışı:
    Öncelikle 1 adet yumurtanın sarısını 1 kaşık sütle karıştırıyoruz. Daha sonra elde ettiğimiz karışımı bir pamuk yardımıyla yüzümüze güzelce maske şeklinde sürüyor, üzerine temiz ince bir tülbent örtüp 10 dakika bekliyoruz. Bekleme işlemi sonrası kağıt mendil yardımıyla yüzümüzü güzelce temizleyip, ilk önce ılık peşine soğuk suyla yıkama işlemi gerçekleştiriyoruz.

Ne gibi faydası oldu?:
    Kuruyan ve çatlayan bir cilt yapısına sahipseniz bu maske sizin için harika bir karışımdır. Yumurta sarısı sayesinde cildiniz beslenirken akabinde süt sayesinde nem kazanacak ve böylece yumuşak sıkılaşmış cilde sahip olacaksınız.

Haftada kaç kere uygulamalı?:
    Tarifini verdiğim maskeyi haftada 1 kere uygulamanız yeterlidir.

Siyah Nokta Maskesi

Malzemelerimiz:
    1 adet sıkılmış limon suyu + Yoğurt

Hazırlanışı:
    İlk olarak küçük bir kaba yoğurdu alıyoruz ve üstüne sıktığımız limonun suyunu ilave ediyoruz. Elde edilen karışımımızı sakın ola gözlerle temas etmeyecek şekilde yüzümüze maske olarak yayıyoruz. 20 dakika bekledikten hemen sonra ılık su kullanarak yüz bölgesinde kuruyan maskeyi yıkıyoruz.

Ne gibi faydası oldu?:
    Limon suyunun cildi dezenfekte etme özelliği bulunduğundan cildinizi temizlemiş oldunuz. Bununla kalmayıp cildinizde bulunan sivilceleri kurutup, siyah noktalardan arınmasına yardım edecektir. Yoğurtla da hem cildinizi beslemiş oldunuz, hem de nemlendirip yağ oranınızı dengelemiş oluyorsunuz.

Haftada kaç kere uygulamak gerekir?:
    Bu maskenin de haftada 1 kere uygulanması gerekir.

Yağlı Ciltler İçin Maske

Malzemeler:
    Hakiki bal + Yağsız süt + Sıkılmış limon suyu

Hazırlanışı:
    Kahve fincanı içine bir çorba kaşığı balı, limon suyu ve karışımın koyu rengini bozmayacak şekilde az miktarda sür koyup karıştırılır. Elde edilecek olan karışımı ister yüzünüze isterseniz de boyun bölgenize sürebilirsiniz. 5 dakika kısa bir süre bekleyin ve hafif kuruduğunu hissettikten sonra maskemizi ılık suya batırılmış sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Cildime ne gibi yararı olacak?:
    Balın cildi yumuşatıcı özelliğe sahip olduğunu, limon suyunun ise kullanılan maddelerin cilde daha hızlı girmesini sağladığını söyleyebilirim. Cilt için hazırlanan bu karışım yağ salgısını dengelediği gibi ciltte oluşabilecek sivilcelerin engeli olacaktır.

Ne zaman uygulanmalı?:
    15 - 20 arayla ya da daha kısa bir zaman aralığında uygulanabilir.

Sena bunu beğendi.

2. Sena

Sena Forumbudur.Com Moderatör

Alınan Beğeniler:
    34
    Ödül Puanları:
    18
    Paylaşımın için çok teşekkür ederim. En kısa sürede yazdıklarını uygulamaya koyulacağım. Çünkü evde yapılan cilt maskeleri piyasadaki kimyasal maskelerden daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

İlerleyen günlerde bu tarz konularda benimde paylaşımlarım olacak.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş