Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Öğrenilir? Evde Cinsiyet Tespit Etme Yöntemleri!

Mehtap Koç

Forumbudur.Com
Üye
Her anne-baba bebeğinin kız mı erkek mi olacağını çok merak eder. Gerçi artık bunu ultrasonla öğrenmek mümkündür. Fakat bunun için yaklaşık 3-4 hafta beklemek gerekir. 4 haftadan önce bebeğin cinsiyeti netlik kazanmaz. "Tamam da ben daha fazla beklemek istemiyorum, bebeğimin cinsiyetini hemen öğrenmek istiyorum." diyorsanız, evinizde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Ancak bu yöntemlerin garanti olmadığını belirtmeliyim. Neyse o zaman şimdi evde cinsiyet tespitinin nasıl yapıldığına geçelim.

bebek-cinsiyeti.jpg

Bunun için en çok kullanılan yöntem, yüzük testidir. Bu yöntemde annenin saç teli yüzüğe geçiriliyor ve göbeğinin üzerinde yavaş yavaş sallanıyor. Eğer yüzük daire şeklinde dönerse bilin ki bebeğiniz kızdır. Fakat ileri-geri sallanıyorsa aslan gibi bir oğlunuz olacak demektir.

Ayrıca hamileyseniz ve sürekli ayaklarınız üşüyorsa bu durum halk arasında erkek bebek olacağına yorumlanır. Göğüs uçlarınız çok koyulaştıysa bu durum da erkek bebeğe hamile olduğunuzu gösterir.

Bulantılar da bebeğin cinsiyetiyle ilgili sinyal veren bir belirtidir. Eğer hamileliğinizin ilk aylarında aşırı bulantınız oluyorsa bebeğinizin kız olduğu, fazla bulantınız olmuyorsa erkek olduğu düşünülür.

Bir de çok ilginç bir yöntemden daha söz etmek istiyorum. Ama bunu anne adayı kendisi uygulayamaz, siz onun yerine ve ona asla çaktırmadan yapacaksınız. Hamile kadının başına çok az tuz serpin ama kesinlikle haberi olmayacak. Farkettirmeden yapın ve dediğimiz gibi çok az serpin yani kadını tuza bulamayın. Sonra beklemeye başlayın. Eğer anne ilk burnuna dokunursa muhtemelen oğlu olacak, ağzına dokunursa kızı olacaktır. Peki başka bir yere dokunursa? O kadarını bilmiyorum ama bu da cinsiyet belirlemede kullanılan enteresan bir yöntem.

Konuya ilişkin bir videoyu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yazı devamına eklediğim videoyu izleyerek de bir kaç cinsiyet belirleme yöntemi öğrenebilirsiniz.

Peki, sizin bildiğiniz başka yöntemler var mı? Bebeğinizin kız mı olmasını isterdiniz erkek mi? Belki de hamilesiniz ve bebeğinizin cinsiyetini zaten öğrendiniz. O zaman neler hissettiniz?