Basenler Nasıl İnceltilir?

Dabatay

Forumbudur.Com
Yönetici
Admin
Katılım
3 Kas 2016
Mesajlar
382
Tepkime puanı
591
Konum
İstanbul
Web sitesi
www.forumbudur.com
Bölgesel zayıflama diye bir şeyin olmadığını uzmanlar çok uzun zamandır söylemektedirler. Sadece göbek bölgesinden veya sadece bacak bölgesinden kilo verilmez. Vücut, kilo vermeye başladığında eşit bir dağılımla kilo vermeye yani tüm bölgelerden kilo vermeye başlar. Ancak genetik faktörlerin de bu durumda etkisi vardır. Mesela bazıları kilo aldığında bacaklarından ve basen bölgesinden kilo almaya başlar. Bazıları ise karın bölgesinden kilo almaya başlar. Yani genetik faktörler ile yağın ilk olarak nerede depolandığı kişiden kişiye değişebiliyor. Basenler, şekle sokulmakta zorlanılan bölgelerden biridir. Bölgesel zayıflamanın olmaması ne kadar kilo verilirse verilsin basenlerin incelemeyeceği anlamına gelmez. Gerekli beslenme ve ayrıca spor yaparak kalın ve şekilsiz olan basenden kurtulup, ince ve şekle girmiş bir basene sahip olmak mümkündür.

basenler-nasil-inceltilir.jpg


Basen Eritmek İçin Nasıl Beslenilmeli?
Basen eritmek için öncelikli amaç yağ yakmaktır. Yağ yakmak için ise yağ alımını azaltmak gerekmektedir. Beslenme düzeninde trans yağ kullanılmamalı ve sağlıklı yağlara yer verilmesi gerekmektedir. Karbonhidrat alımı lif oranı yüksek besinlerden karşılanmalıdır. Mesela pirincin lif oranı düşüktür. Esmer pirincin lif oranı ise yüksektir. Bu yüzden beslenmede pirinç yerine esmer pirinç tercih edilmelidir. Mutlaka sebze ve meyve tüketilmelidir. Sebze ve meyve genel olarak düşük kaloriye sahip besinlerdir. Su içmek, birçok konuda yararlı olabildiği gibi basenleri eritmekte de yardımcı olabilmektedir. Yeterince su içmek tokluk hisse yaratmaktadır. Ve bu yüzden daha az besin tüketilmesi sağlanmaktadır.

Basen Eritmek İçin Egzersizler:
Basen eritmek için spor önemlidir. Hareketli bir yaşama alışmanız gerekmektedir. Mesela tempolu yürüyüş yapmak etkili bir egzersizdir. Yürümek yağ yakar ve vücudu kısa sürede şekillendirilir. Bisiklet sürmekte basen bölgesini çalıştıran ve güzel görünmesini sağlayan egzersizlerden biridir. Ve bunların dışında; mesela squat ve lunge basen eritmek için yapılması gereken egzersizlerdir
 

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
214
Tepkime puanı
98
Konum
İstanbul
Basenlerden kurtulmak için öncelikle düzenli beslenilmesi gerektiğini bilmenizi isterim. Unlu ve şekerli gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Yorum devamına ekleyeceğim videoyu izleyerek basen eritme ve göbek zayıflatma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Benzer konular