Basenler Nasıl İnceltilir?

'Spor' forumunda Dabatay tarafından 4 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

 1. Dabatay

  Dabatay Forum Sahibi Yönetim

  Mesaj:
  369
  Alınan Beğeniler:
  558
  Ödül Puanları:
  93
  Bölgesel zayıflama diye bir şeyin olmadığını uzmanlar çok uzun zamandır söylemektedirler. Sadece göbek bölgesinden veya sadece bacak bölgesinden kilo verilmez. Vücut, kilo vermeye başladığında eşit bir dağılımla kilo vermeye yani tüm bölgelerden kilo vermeye başlar. Ancak genetik faktörlerin de bu durumda etkisi vardır. Mesela bazıları kilo aldığında bacaklarından ve basen bölgesinden kilo almaya başlar. Bazıları ise karın bölgesinden kilo almaya başlar. Yani genetik faktörler ile yağın ilk olarak nerede depolandığı kişiden kişiye değişebiliyor. Basenler, şekle sokulmakta zorlanılan bölgelerden biridir. Bölgesel zayıflamanın olmaması ne kadar kilo verilirse verilsin basenlerin incelemeyeceği anlamına gelmez. Gerekli beslenme ve ayrıca spor yaparak kalın ve şekilsiz olan basenden kurtulup, ince ve şekle girmiş bir basene sahip olmak mümkündür.

  basenler-nasil-inceltilir.jpg

  Basen Eritmek İçin Nasıl Beslenilmeli?
  Basen eritmek için öncelikli amaç yağ yakmaktır. Yağ yakmak için ise yağ alımını azaltmak gerekmektedir. Beslenme düzeninde trans yağ kullanılmamalı ve sağlıklı yağlara yer verilmesi gerekmektedir. Karbonhidrat alımı lif oranı yüksek besinlerden karşılanmalıdır. Mesela pirincin lif oranı düşüktür. Esmer pirincin lif oranı ise yüksektir. Bu yüzden beslenmede pirinç yerine esmer pirinç tercih edilmelidir. Mutlaka sebze ve meyve tüketilmelidir. Sebze ve meyve genel olarak düşük kaloriye sahip besinlerdir. Su içmek, birçok konuda yararlı olabildiği gibi basenleri eritmekte de yardımcı olabilmektedir. Yeterince su içmek tokluk hisse yaratmaktadır. Ve bu yüzden daha az besin tüketilmesi sağlanmaktadır.

  Basen Eritmek İçin Egzersizler:
  Basen eritmek için spor önemlidir. Hareketli bir yaşama alışmanız gerekmektedir. Mesela tempolu yürüyüş yapmak etkili bir egzersizdir. Yürümek yağ yakar ve vücudu kısa sürede şekillendirilir. Bisiklet sürmekte basen bölgesini çalıştıran ve güzel görünmesini sağlayan egzersizlerden biridir. Ve bunların dışında; mesela squat ve lunge basen eritmek için yapılması gereken egzersizlerdir
   
   
 2. Hilal Bayraktar

  Hilal Bayraktar Forumbudur.Com Moderatör

  Mesaj:
  202
  Alınan Beğeniler:
  91
  Ödül Puanları:
  28
  Basenlerden kurtulmak için öncelikle düzenli beslenilmesi gerektiğini bilmenizi isterim. Unlu ve şekerli gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Yorum devamına ekleyeceğim videoyu izleyerek basen eritme ve göbek zayıflatma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

   
   
 3. UğurYılmaz

  UğurYılmaz Forumbudur.Com Üye

  Mesaj:
  94
  Alınan Beğeniler:
  3
  Ödül Puanları:
  8
  Squat hareketleri var belirli onları yapabilirler :D
   
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş