Bacak Boyunu Uzun Göstermenin Yolları

Gizem

Forumbudur.Com
Moderatör
Katılım
3 Ocak 2017
Mesajlar
207
Tepkime puanı
98
Konum
İstanbul
Birçok kadın uzun ve güzel bacaklara sahip olmak ister. Ama maalesef genimizden gelen kısalıkla Türkiye genelinde birçok kadının bacak boyu kısadır. Bazı kişilerde bu durum psikolojik olarak takıntıya bile dönüşmektedir. Şık ve güzel görünmenin en büyük etkenlerinden bir tanesi doğru tercihler yaparak vücut şeklinize göre giyinmenizdir. Eğer kısaysanız boyunuza uygun ve sizi uzun gösterecek kıyafetlerle küçük hileler yardımıyla boyunuzu olduğundan daha uzun göstermeniz mümkün.

bacak-boyu-uzun-gosterme.jpg


Çizgili Pantolonlar;
Pantolonlar en önemli etkenler bir tanesidir özellikle boyuna çizgilere sahip pantolonları tercih etmeniz olduğunuzdan daha uzun ve ince görünmenize yardımcı olur. Bu sayede istediğiniz uzun bacak boyu görünüme kavuşabilirsiniz.

İspanyol Paça Pantolonlar;
Can kurtarıcı pantolonlardan bir tanesi kesinlikle İspanyol paçalardır. Hem bacak boyunuzu uzatırken hem de normalden daha uzun görünmenize yardımcı olacaktır. Yukarıdan aşağıya dar bir biçimde inerken ayak kısmında genişlemesi hem bacak boyu uzunluğunu artırırken dolgu topuklu ayakkabıları giyerek gizleyebilir ve olduğunuzdan uzun görünebilirsiniz.

Yüksel Bel Kullanımı;
Hem pantolon hem de eteklerinizde tercih etmeniz istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlayabilir. Özellikle pantolonda daha çok tercih edilen yüksek bel modeller bacak boyunu olduğundan 5 ile 10 santim daha uzun gösterirken, belinizin ince görünmesine ve daha şık bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Tek Renk;
Karışık ve renkli kıyafetleri seviyor olabilirsiniz. Ama bu durum sizi olduğunuzdan daha kısa görünmenize sebep olabilir. Bacak boyu için özellikle tek renk pantolon ve ayakkabılar tercih edilmelidir. Özellikle pantolon ve ayakkabıların aynı renk olması boyunuzu olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Bunun yanında tek renk elbiseler tercih ederek de bacak boyunuzu olduğundan daha uzun göstermeniz mümkün

Topuklular;
Platform dediğimiz ayakkabılar özellikle ön kısımlarında bulunan yüksek kısım boyunuzun uzamasına yardımcı olacaktır. Bacak boyu için genellikle yüksek topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.